Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

MotoGP w Hiszpanii: Miller wygrywa MotoGP w Jerez, a Ducati prowadzi raz, dwa | Moto GP

Jack Miller odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w MotoGP od Assen 2016 w dramatyczny sposób po tym, jak Fabio Quartararo zmagał się z problemem w połowie wyścigu, w wyniku którego przegrał pewną trzecią wygraną w 2021 roku.

Miller rozpoczął wyścig z trzeciego miejsca na starcie i był w stanie wykorzystać przedni i tylny rozrusznik Ducati, aby uzyskać pełny efekt podczas pierwszego zakrętu.

Strategia przeciwstawienia się Yamahasowi i trzymania ich z dala od nich tak długo, jak to możliwe, wydawała się świetnym początkiem, a Francesco Bagnaya był również trzeci nad Qaurtararo.

Jednak ówczesny lider turnieju pokazał prędkość, której wszyscy się obawiali, że mogą wyprzedzić Bagnaię, Franco Morbidelli i Millera na 13 zakręcie – rzut rożny dla Jorge Lorenzo na prostych okrążeniach prowadził.

Quartararo przyspieszył natychmiast po objęciu prowadzenia i pokonaniu najlepszego okrążenia wyścigu o 1: 37,770 s, aby się rozdzielić.

Ale to, co wydawało się pewną trzecią wygraną roku dla 21-latka, szybko wyparowało w dziwny sposób, ponieważ wydawało się, że motocyklista Yamahy nie miał żadnych widocznych problemów z motocyklem i wpadł w uścisk Millera.

Quartararo spojrzał na pewien dyskomfort na zimnym okrążeniu – (potencjalny problem fizyczny) i mając osiem okrążeń przed końcem, Miller wykonał zwycięski ruch na pierwszym zakręcie.

To zapoczątkowało falę ruchów i późniejszy spadek w aranżacji Quartararo, a Bagnaia i Morbidelli przeciskali się w kwestii kątów na 17 okrążeniu.

Quartararo następnie zjechał do końca i ostatecznie zajął 13. miejsce, ale z drugim Bagnaia oznacza to, że włoski rycerz przejmuje przywództwo w nowych mistrzostwach o dwa punkty.

Morbidelli zajął trzecie miejsce dla Petronas Yamaha i jest pierwszym podium włoskiego rycerza w tym sezonie, podczas gdy Takaaki Nakagami zakończył sezon najlepiej na czwartym miejscu.

Nakagami przez większość wyścigu walczył z Alexem Ispararo i Joanem Mirem i był w stanie wyprzedzić Asparararo i Quartararo w krótkich odstępach czasu, co pomogło mu wypchnąć Joana Mira na piąte miejsce.

READ  Trener NFL Ben Rutten opuści Essendon-Adelaide z powodu protokołów Covid-19

Espargaro ukończył wyścig na szóstym miejscu po świetnym starcie z ósmego na piąte. Zawodniczka Aprilii zbliżała się do czwartej za wcześnie, ale nie była w stanie dalej walczyć o podium.

Maverick Vinales i Johan Zarco byli na 7. i 8. miejscu i mieli dobrą walkę przez cały wyścig. Para kilkakrotnie zamieniała się pozycjami, ale Vinalesowi udało się zrobić niewielką lukę pod koniec.

W pierwszej dziesiątce znaleźli się Repsol Honda, na dziewiątym miejscu Mark Marquis i dziesiąty Paul Isbargaro.

To był imponujący pokaz w obu wyścigach, ale szczególnie ze strony markiza, który był na 16 miejscu na początku, zanim przeszedł przez boisko.

Podobnie jak dzisiejsza poranna rozgrzewka, doszło do kilku awarii – tym razem w najgorętszych warunkach. Alex Marquez był pierwszym, który rozbił się na pierwszym okrążeniu, podczas gdy Brad Bender dwukrotnie upadł.

Alex Reigns i Inia Bastianini również złapali Reignsa, który jako jedyny jest w stanie ponownie wejść na pokład i kontynuować wyścig – kończąc wyścig na 20. miejscu.