Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Muddy Groves wycofuje się z igrzysk olimpijskich jako lekcja dla „zboczonych mizoginistów” | Igrzyska Olimpijskie w Tokio 2020

Muddy Groves wycofała się z australijskich olimpijskich prób pływackich na kilka dni przed rozpoczęciem imprezy w Adelajdzie, mówiąc, że jej wycofanie się w ostatniej chwili powinno być lekcją dla „wszystkich mizoginistycznych zboczeńców w sporcie”.

Groves, która pięć lat temu zdobyła dwa srebrne medale na igrzyskach olimpijskich w Rio, zamierzała osiągnąć swoje drugie igrzyska w egzaminach krajowych, które rozpoczynają się w ten weekend i trwają sześć dni. Jednak 26-letnia specjalistka od motyli, również dwukrotna złota medalistka Igrzysk Wspólnoty Narodów, ogłosiła w środę wieczorem w poście w mediach społecznościowych, że nie chce startować w zawodach.

W osobnym liście opublikowanym w czwartek „aby potwierdzić” i „zmusić ich do wypaczenia trzęsienia ziemi ze strachu przed liczbą osób popierających oświadczenie zagrażające ich istnieniu”, przedstawiła zarzuty dotyczące jej traktowania przez nieznaną z nazwiska osobę zaangażowaną w sport.

„Niech to będzie lekcja dla wszystkich zboczeńców, którzy nienawidzą sportu i liżą buty” – napisała. „Nie możesz już wykorzystywać młodych kobiet i dziewcząt, odczuwać wstydu fizycznego ani używać gazów medycznych, a następnie oczekiwać, że będą Cię reprezentować, abyś mógł zarobić na coroczną nagrodę. Czas minął”.

Skontaktowano się z Swimming Australia w celu uzyskania komentarza. Komitet Olimpijski powiedział, że nie jest w stanie komentować w czwartek.

Groves wysuwał podobne zarzuty w przeszłości. W listopadzie zeszłego roku twierdziła, że ​​ktoś, z kim pracowała, sprawiał, że czuła się „nieswojo” ze względu na sposób, w jaki patrzyli na nią w kostiumie kąpielowym. Groves, która ma zarówno endometriozę, jak i adenomiozę, stwierdziła, że ​​wstydzi się swojego ciała i powiedziała, że ​​po dwóch operacjach „nie zasługuje na więcej pomocy”.

Szybka porada

Jak mogę zarejestrować się, aby otrzymywać powiadomienia o wiadomościach sportowych?

pokazać

  • Pobierz aplikację Guardian z iOS App Store na iPhone’y lub Google Play Store na telefony z Androidem, wyszukując „The Guardian”.
  • Jeśli masz już aplikację Guardian, upewnij się, że korzystasz z najnowszej wersji.
  • W aplikacji Guardian dotknij żółtego przycisku w prawym dolnym rogu, a następnie przejdź do Ustawień (ikona koła zębatego), a następnie Powiadomień.
  • Włącz powiadomienia sportowe.

Dziękujemy za twoją opinię.

Po decyzji o wycofaniu się z wyścigów na tegoroczne igrzyska olimpijskie, powiedziała, że ​​po Igrzyskach w Tokio zamierza wrócić do pływania wyczynowego. „Jestem bardzo wdzięczna, że ​​czuję się tak wspierana w tej decyzji” – napisała w poście na Instagramie. „Czuję się bardzo komfortowo i nie mogę się doczekać ścigania się w kilku innych zawodach w dalszej części roku.

„Jestem bardzo podekscytowany, widząc wszystkich w testach (transmitowanych na Amazon) i zobaczę, kto będzie reprezentował Australię w Tokio – i cokolwiek się stanie, naprawdę wierzę, że będzie to jedna z najszybszych australijskich drużyn pływackich w historii i zachęcam wszystkich aby wcześnie wskoczyć na modę. Powodzenia dla wszystkich Rywale Olimpijskie, ale przede wszystkim moja piękna drużyna z @moretonbay_swimming.

Zapisz się na The Recap, nasz cotygodniowy e-mail z propozycjami redaktorów.

W swoim debiucie olimpijskim 2016 Groves zdobyła srebro w 200-metrowym biegu motylkowym i zmiennym 4×100. Jej ostatni medal przypadł na ważnej imprezie na Mistrzostwach Pan Pacific w Tokio w 2018 roku, kiedy zdobyła złoto w 4x200m stylem dowolnym.

READ  Brian Farley 1971-2021 | Wiadomości, sport, praca