Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Na Goydera wywierana jest presja przed wystąpieniem w Senacie

Na Goydera wywierana jest presja przed wystąpieniem w Senacie

Qantas Richard Goyder

Prezes Qantas Richard Goyder z odchodzącym prezesem Alanem Joyce i nową dyrektor generalną Vanessą Hudson. Zdjęcie: sierpień

Na Richarda Goydera wywierana jest presja przed jego zaplanowanym wystąpieniem na kluczowym przesłuchaniu w Senacie, które może zadecydować o przyszłości pogrążonego w kryzysie szefa Qantas.

Szef Qantas, AFL i Woodside spotyka się z wezwaniami ze strony urzędników związkowych do rezygnacji ze stanowiska w linii lotniczej, torując drogę nowemu kierunkowi i nowemu przywództwu.

W niedzielę Michael Keane, sekretarz krajowy Związku Pracowników Transportu, wezwał do rozwiązania zarządu, a Qantas pozbawił byłego dyrektora generalnego Alana Joyce’a premii w wysokości 24 milionów dolarów po tym, jak Wysoki Trybunał stwierdził, że firma nielegalnie zwolniła 1700 pracowników.

„Reżim Joyce’a został obalony, ale linia lotnicza nie jest w stanie przeprowadzić resetu niezbędnego do przetrwania pod rządami tego samego zarządu, który nadzorował największą sprawę nielegalnego zwolnienia w historii australijskiej firmy” – powiedział Keane.

„Richard Goyder nie może pozostać prezydentem przez kolejny dzień”.

Goyder stanie przed ponadpartyjną komisją 26 września i prawdopodobnie stanie przed pytaniami dotyczącymi decyzji rządu o zablokowaniu wniosku Qatar Airways o zwiększenie przepustowości, a także innymi kontrowersjami, które nękają latającego kangura.

Mark Humphrey Jenner, ekspert ds. ładu korporacyjnego i profesor nadzwyczajny finansów na Uniwersytecie Nowej Południowej Walii, powiedział, że przesłuchanie może zadecydować o przyszłości Goydera na stanowisku przewodniczącego.

„Jeśli wyjdzie na jaw coś negatywnego, jeśli włoży w to swoją uwagę i wyjdzie na jaw więcej kwestii związanych ze związkami zawodowymi lub jeśli odkryje coś, o czym nie wiemy w kontekście odwołań lotów, może to zdecydowanie coś zmienić.” – Gorzej – stwierdził Humphrey Jenner.

„Może to również podważyć publiczny wizerunek Qantas, co jeszcze bardziej napędza klientów… [moving] Z Qantas i przejazd do Virgin, który pokonuje wiele takich samych tras.

READ  Portfel Findera: ASIC pozywa Findera za „nielicencjonowany” produkt kryptograficzny lub nielegalne porady finansowe

Wysokie ciśnienie krwi

Steve Purvinas, sekretarz krajowy Australijskiego Stowarzyszenia Licencjonowanych Inżynierów Samolotów (ALAEA), wysłał list do Goydera i nowej dyrektor generalnej Qantas, Vanessy Hudson, w którym wypowiada się na temat decyzji linii lotniczej o powołaniu konsultantów w celu przeglądu praktyk biznesowych.

„Kierunek Qantas musi się zmienić. Jeśli zarząd Qantas nie rozumie problemów, musi nastąpić zmiana w zarządzie”. „Daily Telegraph”..

„Jeśli Qantas nawiąże kontakt z BCG, wzywamy Cię do niezwłocznej rezygnacji ze stanowiska prezesa Qantas”.

Skontaktowano się z firmami Purvinas i ALEA w celu uzyskania komentarza.

Goydera atakują nie tylko związki zawodowe i organizacje branżowe, biorąc pod uwagę trwające dochodzenie Australijskiej Komisji ds. Konkurencji i Konsumentów (ACCC) w sprawie firmy sprzedającej bilety na odwołane loty, a nad prezesem wisi zmniejszony odbiór marki Qantas w społeczeństwie.

Qantas znajduje się pod presją związków zawodowych, opinii publicznej, mediów i australijskiej organizacji Consumer Watchdog. Zdjęcie: Getty

Humphrey-Jenner powiedziała, że ​​chociaż zarząd nie kontroluje działalności linii lotniczej, „powinien posiadać zabezpieczenia, procesy i mechanizmy zapobiegające niewłaściwemu zachowaniu”.

„To nadal buduje i przedstawia narrację, że być może zarząd nie jest tak aktywny, jak powinien” – powiedział.

„Zarząd dążył do bardzo krótkoterminowego zysku kosztem zysku średnioterminowego”.

Były dyrektor generalny Alan Joyce szybko opuścił firmę wcześnie po katastrofalnym występie na przesłuchaniu w Senacie, gdzie był przesłuchiwany w sprawie biletów lotniczych, kredytów na loty w związku z pandemią koronawirusa i twierdził, że firma była chroniona przez rząd.

Przyszłość Qantasu

Jakakolwiek nadzieja, że ​​Hudson umknie uwadze, podczas gdy Goyder i Joyce znajdują się pod presją, jest mało prawdopodobna bez nowego zarządu, a Kane powiedział, że wszystkie oczy będą zwrócone na nią i na to, jak zareaguje na orzeczenie Sądu Najwyższego.

„Pracownicy, którzy zostali nielegalnie zwolnieni, zasługują na przeprosiny i położenie kresu próbom Qantas opóźniania wypłaty odszkodowań i kar” – powiedział.

„Hudson musi odwrócić destrukcyjny model biznesowy w Qantas, który wykorzystywał luki prawne lub próbował je stworzyć, aby zrazić kluczowych pracowników i zlecać działania 38 różnym podmiotom”.

READ  Europejski Bank Centralny w końcu uważa za stosowne powrócić do bardziej normalnych ustawień, aby obniżyć obecną wysoką inflację
Dyrektor generalna Vanessa Hudson musi posprzątać bałagan Alana Joyce’a. Zdjęcie: sierpień

Chociaż Hudson pracuje w firmie od 1994 r., Humphrey-Jenner stwierdziła, że ​​wycofanie się Goyder z zarządu ułatwi jej zarządzanie opinią publiczną i zachowanie czystego konta.

„Realistycznie rzecz biorąc, jest bardzo prawdopodobne, że zarząd Qantas pozostanie na swoich stanowiskach do następnego walnego zgromadzenia” – powiedział.

„Jest mało prawdopodobne, aby zarząd lub przewodniczący złożyli rezygnację, chyba że wydarzy się coś szczególnie skandalicznego lub pojawi się ogromna presja ze strony rządu”.

Następne walne zgromadzenie Qantas zaplanowano na początek listopada.