Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Najlepsze gry przygodowe wszechczasów typu wskaż i kliknij

Przygody typu „wskaż i kliknij” były klasą rządzącą w grach wideo. W czasach, gdy gry komputerowe osiągały szczyt, te przygody bawiły całe pokolenie dzieci. Chociaż postęp w technologii i ruch w kierunku bardziej złożonych gier oznaczają, że gatunek wskaż i kliknij został szybko wycofany, wciąż pozostawia nam niesamowite anegdoty. z Tajemnica Wyspy Małp do Grim FandangoWiele z tych gier pozostaje odrębnymi i ważnymi częściami historii gier.

Ale to nie znaczy, że ten gatunek jest całkowicie martwy. Chociaż wiele z najlepszych gier typu wskaż i kliknij powstało w latach 90-tych, istnieje również duży wybór nowoczesnych gier niezależnych, które pomagają utrzymać ten gatunek przy życiu. tam I dlatego Jest wiele wspaniałych przygód i rzadko otrzymują miłość, na jaką zasługują.

Mając to na uwadze, spójrzmy na najlepszy punkt, kliknijmy na dostępne gry przygodowe i odliczmy najlepsze tytuły tego gatunku. Jeśli szukasz kolejnej wielkiej przygody lub po prostu czegoś nostalgicznego, nie możesz pominąć tych gier.

Tajemnica Wyspy Małp

Zdjęcie: Mystery of Monkey Island

Tajemnica Wyspy Małp Zapewne stworzył nowoczesny gatunek Point & Click. To była gęsta (i tajemnicza) flagowa gra, która była oszałamiająca, bystra i wspaniała przygodowa, a wszystko to w jednym, stylowo wyglądającym pakiecie. I chociaż nie była to pierwsza gra LucasArts, to była byłam Ten, który rozpoczął swój profil i popularność w głównym nurcie. Dzięki sprytnemu pisaniu i świetnej mechanice była to gra, którą często kopiowano, ale rzadko dublowano.

Małpia wyspa Jest to bardzo samo-odwołujące się i głupie, ale zawsze daje mnóstwo zabawy. Istnieją łamigłówki, które będą wyzwaniem nawet dla najtrudniejszych dorosłych, ale sprawią, że cała gra będzie całkowicie zabawna.

Detektyw Darkside

Zdjęcie: Darkside Detective

Detektyw Darkside To prawdopodobnie jedna z najmniej popularnych gier na tej liście – i tak jest cząstka Szkoda, bo gra jest absolutnie niesamowita. Jeśli nigdy w to nie grałeś, oto, co powinieneś wiedzieć: w grze wcielasz się w detektywa, który rozwiązuje różnorodne nadprzyrodzone zagadki. Obejmuje to niszczenie wezwań rytualnych i rysowanie stacji kolejowych duchów, ale obejmuje także przyjaźń z wilkołakami kulturystycznymi rozmawiającymi, takimi jak Ric Flair i „Macho Man” Randy Savage, między innymi.

To sprytna i dobrze napisana mini-gra i jedna z najlepszych współczesnych przygód typu wskaż i kliknij.

Grim Fandango

Zdjęcie: Grim Fandango

Grim Fandango To epicka gra wideo, która zaczyna się w krainie umarłych, a kończy w pociągu jadącym do nieba. Podróż między tymi chwilami jest pełna niesamowitych chwil, w tym przystanków w brzydkich podziemnych miastach i krainach zdominowanych przez gangi. Manny jest w centrum tej opowieści, a Grim Reaper ma poważne kłopoty – ale to cała obsada sprawia, że ​​ta gra śpiewa.

READ  Jimmy Barnes w gorącej rozmowie z późnym wieczorem Truckerem: „Chcę walczyć”

Podróżując po podziemiach i próbując ocalić kobietę przed strasznym losem, historia Mane’a rozwija się w piękny i tragiczny sposób. Poniżej znajduje się odważna opowieść Noira o szpiegostwie i oszustwie, gdy świat podziemny zaczyna się rozpadać. To wspaniała historia, która obecnie nie ma sobie równych w grach.

Park rozrywki

Zdjęcie: Thimbleweed Park

Park rozrywki To niedawny list miłosny do gier typu Point & Click i nie bez powodu został uruchomiony po tak głośnym trzasku. Gra jest naprawdę niesamowita i przywraca wiele z tego, co uczyniło ten gatunek tak wspaniałym. Twórz niezapomniane postacie, fajne łamigłówki i wspaniałą historię Park rozrywki W międzyczasie z najlepszymi, starymi klasykami Point & Click.

Są cienie Pliki anonimowe, ale również On ona I Twin Peaks, Co sprawia, że ​​cała podróż jest przyjemna i pełna kultury popularnej. Jeśli chciałeś znowu poczuć się jak dziecko, Park rozrywki To przygoda typu Point & Click, z której chcesz skorzystać.

Pod stalowym niebem

Zdjęcie: Under a Steel Sky

Pod stalowym niebem To piękna cyberpunkowa przygoda przez ruiny umierającego miasta. Jest to również jedna z niewielu gier, w które można grać w Australii, eksplorując gry Mad MaxPodobny do postapokaliptycznego krajobrazu. Ale nawet gdy wokół toczy się historia o korupcji i napiętych sojuszach politycznych, Pod stalowym niebem To historia, która równoważy szybki humor z piękniejszymi i spokojniejszymi chwilami.

To naprawdę niesamowita gra i nadal jest bardzo wpływowa i ważna w czasach nowożytnych. Chociaż często jest zapomniany jako jedno z najlepszych narzędzi do klikania i klikania, zdecydowanie zasługuje na to, by poświęcić mu trochę uwagi.

Discworld Black

Zdjęcie: Discworld Noir

Discworld Black To rzadka przygoda detektywistyczna, w której tak naprawdę jest Uczucie Tak jakbyś robił prawdziwe detekcje. Ale oprócz świetnych łamigłówek Point & Click w grze, to absurdalność gry polegająca na rzucaniu piłek na ścianę zapewnia taką zabawę. W tym noirie są gadające psy, winne papugi i naukowcy-wilkołaki – ale to Disworld jest Twoje. Jeśli masz ochotę na zabawę, to jest ta gra, której szukasz.

Chociaż nie jest oparty na żadnej konkretnej narracji z serii, przekazuje poczucie humoru i absurdu w serialu. To właśnie sprawia, że Discworld Black Bardzo wyjątkowy i niezapomniany. W przeciwieństwie do innych gier z tej listy, nie została jeszcze ponownie wydana, więc będziesz musiał szukać pomocy internetowej, aby ponownie odkryć tę grę.

Katalog Giant Games

Zdjęcie: piżama Sama

Gigantyczna rozrywka Odpowiada za prof Ogromny Katalog przygód typu Point & Click, każdy z nich jest bardziej znany niż poprzedni. Jeśli dorastałeś grając w gry komputerowe, prawdopodobnie spędzałeś z nimi czas Spy Fox, Poison Pyjama, Freddy Fish lub Pot-bot. Wszyscy zasługują na miejsce na tej liście tak samo, jak zasługują na następną wielką przygodę LucasArts. Choć przeznaczone dla dzieci, te tytuły były równie zabawne, inteligentne i interesujące jak ich poprzednicy typu Point & Click.

READ  Activision ogłosiło utworzenie nowego polskiego studia w innym miejscu w branży rozrywkowej

Te gry są pozbawione trudności, takich jak tytuły Małpia wyspa lub Dwór maniaka Ale jako dziecko równowaga była odpowiednia. Jeśli zagłębiałeś się w te gry w epoce nowożytnej, nadal jest to świetny czas.

Tonstroke

Zdjęcie: ToonStruck

Trudno sobie wyobrazić taką grę Tonstroke Wychodzi dzisiaj, głównie dlatego, że wydaje się tak trudny w obsłudze. Umieszczenie Christophera Lloyda w świecie animacji w świecie animacji nie jest do końca oryginalnym pomysłem (zagrał słynnego Judge’a Dooma w Kto umieścił Królika Rogera? W końcu) ale Tonstroke Udało mi się to zdumiewająco. Jasne, brzmi to trochę dziwnie jak na dzisiejsze standardy, ale ta gra i jej koncepcja są nadal niesamowite.

Tonstroke Pełen gwiazdorskiego dźwięku i mnóstwo zagadek typu „wskaż i kliknij” Cudowny Fabuła, w której animator zostaje wciągnięty do swoich własnych światów. Jeśli szukasz dzikiej przygody i nigdy nie wyjechałeś TonstrokeNadszedł czas, aby się w to zanurzyć. Chociaż bardzo trudno było czekać przez jakiś czas, Wydanie GOG Oznacza to, że gra będzie żyła wiecznie w naszych sercach.

Pełna przepustnica

Zdjęcie: pełna przepustnica

Pełna przepustnica Kolejna fajna przygoda LucasArts oparta na klasycznej formule Point & Click. Tutaj ciałem graczy jest Ben, motocykl schwytany w środku wojny o władzę podczas śmierci amerykańskiego przemysłu motocyklowego. Ale tak naprawdę nie o to chodzi. Zamiast tego jest to opowieść o miłości i lojalności oraz o tym, jak władza absolutna może zepsuć. Podobnie jak inne tytuły na liście, Pełna przepustnica Niedawno otrzymał remaster za flashowanie jego grafiki – ale prawdopodobnie gra tak naprawdę tego nie potrzebowała.

Pozostaje do dziś. Pełna przepustnica To świetna gra, która opowiada ważną historię o kapitalizmie i wojnie partyzanckiej. Ponadto Mark Hamill wypowiada głos głównego złego faceta, więc wiesz, że będziesz się dobrze bawić. To tylko jeden z powodów Pełna przepustnica To taki trwały cios.

Dwór maniaka

Na zdjęciu: maniakalny dwór

Hej, to gra, w której możesz umieścić chomika w kuchence mikrofalowej i wysadzić go w powietrze! Ale jeśli to wszystko, co wiesz Dwór maniakaTracisz dużo zabawy. Właściwa fabuła jest trochę katolicka: wcielasz się w Dave’a, który próbuje uratować swoją dziewczynę przed szalonym światem kontrolowanym przez delikatny meteoryt. Więc tak, to wszystko trochę Pokoloruj przestrzeń, Ale poczucie humoru i serce sprawiają, że gra jest prawdziwym klejnotem.

READ  Wschodzący festiwal „zatrzymuje się” na dzień po otwarciu, gdy Melbourne zostaje zablokowane | Festiwale

Jeśli szukasz głupiej przygody z horroru, w której możesz siać spustoszenie w przerażającej rezydencji i (w zasadzie) robić, co chcesz, Dwór maniaka Czy jesteś objęty. Niestety nie ma jeszcze modyfikatora do tego klejnotu, ale jeśli kupisz do niego suplement, Tentacle Day RemasteredI Będziesz mieć dostęp do oryginalnej (nieco ulepszonej) wersji tej gry.

rozdarty

Zdjęcie: zgrane

Dwuznaczność To może być najbardziej znana gra w serii, ale tak jest rozdarty To naprawdę zasługuje na uwagę. Ta kontynuacja jest oparta na wszystkim, co w nim wspaniałe Dwuznaczność I rozprzestrzenił się na dziwny, fikcyjny świat gry. w rozdarty, Gracze mają za zadanie uratować rodzinę przed niszczycielskim panowaniem ojca. Ale to, co naprawdę się rozwija, to fantastyczna przygoda z perspektywy pierwszej osoby przez piękne, surrealistyczne krajobrazy i świat pełen zawiłych tajemnic.

To piękne doświadczenie, wsparte świetną ścieżką dźwiękową i doskonałą grafiką, które przesunęło granice tego, czym mogłyby być gry wideo w latach 90. Podczas gdy o całej serii mówi się dużo, do tego stopnia, że ​​łatwo jest z tym przesadzić, rozdarty To gra zasługująca na to pochwały. Jeśli obejrzysz którąkolwiek z gier z tej serii, zrób to właśnie tą.

Sam & Max: Ruszaj w drogę

Zdjęcie: Sam & Max Hit The Road

Podczas tworzenia takiej listy zawsze ważne jest, aby skupić się na równowadze. Ale tak naprawdę każdy wpis może być LucasArts. Firma była pionierem tego gatunku w latach 90. i utorowała drogę nowej generacji przygód typu Point & Click. Plik Sam i Max Seria jest tylko kolejnym z długiej linii hitów LucasArts i kiedy gra Ruszaj w drogęZrozumiesz, dlaczego ta para cieszy się taką popularnością w ciągu ostatnich kilku dekad.

Przekomarzanie się Sama i Maxa naprawdę napędza dziwne przygody męża Ruszaj w drogęAle jeśli połączysz to z inteligentnymi łamigłówkami, wspaniałymi i wypełnionymi pikselami tłami i naprawdę zabawną historią, masz przepis na twórczy sukces. Sam i Max Utknęła na bardzo długi czas, a seria zyskała swoje miejsce w Point & Click Hall of Fame.


Czy przegapiliśmy Twoją ulubioną przygodę typu „wskaż i kliknij”? Czy masz jakieś wspomnienia z tamtej epoki, którymi chcesz się podzielić? Przewiń w dół do poniższych komentarzy i podziel się nimi z innymi czytelnikami Kotaku Australia.