Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Nakazy dotyczące szczepień: Nastolatka twierdzi, że została „zwolniona” po otrzymaniu strzału, pracodawca zaprzecza

Nastolatka twierdzi, że po otrzymaniu szczepionki na Covid-19 rzuciła pracę na pół etatu w pizzerii. Firma zaprzecza, że ​​została zwolniona.

Nastolatka z Gold Coast, która powiedziała, że ​​rzuciła pracę na pół etatu w pizzerii po otrzymaniu szczepionki przeciw Covid-19, twierdzi, że sklep uznał, że może to stanowić zagrożenie dla zdrowia.

16-letnia Georgia Smith była „zdenerwowana i zdezorientowana” po tym, jak po otrzymaniu pierwszej dawki Pfizera powiedziano jej, że nie potrzebuje swoich zmian w Pizzerii Neda Kelly’ego w Tweed Heads.

Sklep z pizzą zaprzeczył, że ją zwolnił. W oświadczeniu opublikowanym na Facebooku powiedział, że ograniczenia Covid znacząco wpłynęły na rotację pracowników, w wyniku czego listy i operacje biznesowe były codziennie sprawdzane.

Powiedziała, że ​​chociaż poproszono Georgię, aby nie pracowała na jedną zmianę, zaproponowano jej kolejny tydzień później.

Jej ojciec Michael powiedział news.com.au, że jest szanowaną członkinią pizzerii, która pracuje na coraz większej liczbie zmian i sama prowadzi sklep.

Powiedział jednak, że w sierpniu wszystko zaczęło się zmieniać.

„Powiedziała mi, że nalegają, aby sprawdzić, czy pracownicy mają… Serum,” Powiedział.

Georgia powiedziała, że ​​rozmowy zaczęły sprawiać, że czuje się nieswojo, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że planowała się zaszczepić, ponieważ jej rodzice pracowali w opiece zdrowotnej.

Na początku września powiedziała swojej firmie, że dzień wcześniej dostała zastrzyk i wysłała zrzut ekranu z jej kartoteką szczepień.

Pan Smith powiedział, że jego córka została następnie zapytana, kiedy będzie miała następną pracę.

„Zadzwonili do Georgii i powiedzieli jej, że ponieważ dostała szczepionkę, nie mogą już jej wpuszczać do pracy” – powiedział Smith.

Kiedy lokalne media zaczęły informować o tej historii, pan Smith powiedział, że sklep z pizzą powiedział, że pozwolił Georgii obniżyć koszty, mimo że twierdził, że został zastąpiony.

READ  Pracownicy wychodzą z Covid z ręką bata w stosunkach pracy

„Gruzja jest bardzo dobrze funkcjonującą nastolatką, która chce studiować medycynę lub prawo, więc otrzymanie tych mieszanych wiadomości sprawiło, że była zdenerwowana i zdezorientowana” – powiedział.

„Nie zrobiłeś nic złego.”

Teraz sprawa trafia do Komisji Praw Człowieka po tym, jak firma prawnicza Morris Blackburn dowiedziała się o sytuacji Gruzji i skontaktowała się z rodziną.

Twierdzą, że jej byli przełożeni dyskryminowali ją ze względu na niepełnosprawność.

„Pracodawca przypisał jej niepełnosprawność na podstawie szczepienia” – powiedział news.com.au Jerry Sivaraman z Maurice Blackburn.

Pizza Ned Kelly’s opublikowała wyżej wspomniane oświadczenie na swojej stronie biznesowej na Facebooku, mówiąc, że „nie zwolniła pani Georgii Smith”.

W oświadczeniu stwierdzono, że skontaktowano się z Gruzją tydzień po tym, jak poproszono ją, aby nie pokazywała zmiany w następną niedzielę wieczorem.

„Poprosiliśmy (Gruzja), aby nie pracowała na jedną zmianę w środę, 1 września”, czytamy w oświadczeniu. „(Jej ojciec) w ogóle nie słuchał naszych powodów”.

Smith powiedział, że Georgia odrzuciła ofertę, ponieważ „nie czuła się komfortowo, wracając do niej”.

News.com.au zwróciło się do Neda Kelly’s o dalsze komentarze i nie otrzymało jeszcze odpowiedzi.

Sprawa zostanie rozpatrzona na konferencji pojednawczej Australijskiej Komisji Praw Człowieka.

Pan Sivaraman powiedział, że jego kancelaria skontaktowała się z Gruzją bezpłatnie, ponieważ uważa, że ​​sprawa jest pierwszą tego rodzaju sprawą w Australii i ma daleko idące konsekwencje dla innych, którzy rzekomo cierpią z powodu dyskryminacji ze względu na szczepienia.

„Po raz pierwszy widziałem taki przypadek” – powiedział – „więc to bardzo ważne”.