Naomi Osaka bierze udział w US Open ze zwycięstwami Aryny Sabalenki, Simony Halep i Sloane Stephens | wiadomości tenisowe

Naomi Osaka pokonała czeską Marie Pozkovą, gdy zaczęła obronę tytułu w US Open przed wrzaskliwym tłumem. Wieczór przyniósł uspokajający powrót Osaki, która odpadła w trzeciej rundzie igrzysk olimpijskich w Tokio i Cincinnati.

Ostatnia aktualizacja: 31.08.21 07:26

Naomi Osaka rozpoczyna obronę tytułu w US Open wygrywając proste sety (Garrett Ellwood/USTA)

Broniąca tytułu Naomi Osaka przeszła gładko kampanię US Open, wygrywając serię prostych setów z Marie Bozkovą, podczas gdy Sloane Stephens wygrała drugi mecz, wygrywając w 2017 r. ostatnią wygraną nad Madison Keys.

Trzecie rozstawienie rozwiało wszelkie obawy związane z brakiem meczów w burzliwym roku po wycofaniu się z French Open i decyzji o pominięciu Wimbledonu.

Była zmuszona do ciężkiej pracy nad pierwszym setem, oszczędzając trzy punkty przełamania w remisie 1:1, zanim ostatecznie zmusiła pierwszą połowę do wygrania meczu w 10. meczu.

Ale Osaka, dwukrotny mistrz z Nowego Jorku, wskoczył od razu do drugiego seta i odniósł zwycięstwo 6-4, 6-1.

„To szaleństwo znów grać przed wszystkimi” – powiedziała później na boisku.

„W zeszłym roku, kiedy nie mieliśmy tłumu, czułem się bardzo samotny. Energia tutaj nie ma sobie równych.

„Zagrałem wiele meczów na tym stadionie, prawdopodobnie najwięcej w mojej karierze i zdecydowanie czuję się tutaj komfortowo”.

Arina Sabalenka, druga drużyna z Białorusi, potrzebowała trzech setów, aby ominąć Serbkę Ninę Stojanovic.

Sabalenka, która niedawno pokonała Osakę w światowych rankingach, straciła drugiego seta w dogrywce, ale awansowała 6-4 6-7 (4-7) 6-0.

Sloane Stevens Potrzebowała 2 godzin i 10 minut, aby przechytrzyć Madison Keys 6-3 1-6 7-6 (9-7) w rewanżu ze zwycięstwem w finale 2017 roku.

Stevens zmierzy się z kolejnym amerykańskim nastolatkiem Coco Guff, która wyszła z zacofanej grupy, by pokonać polską Magdę Linate.

Simona Halep I Garbin Muguruza, dwukrotna para Grand Slam, dzięki trudnym remisom z wygranymi z dwóch setów.

Halep pokonał mistrzynię Montrealu Camilę Giorgi 6-4, 7-6 (7-3). Rumun, który nie brał udziału w ubiegłorocznej imprezie za zamkniętymi drzwiami, z powodu kontuzji łydki przegapił French Open, Wimbledon i igrzyska olimpijskie.

„Dla mnie to normalne, że ludzie na trybunach i hałas zawsze panujący podczas US Open” – powiedział Halep.

„Zacząłem to lubić. Zacząłem to rozumieć. Dobrze się bawiłem na boisku i polubiłem też ludzi, którzy krzyczeli po rumuńsku i angielsku”.

Muguruza, rozstawiony z dziewiątego miejsca, przeszedł przez trudną rundę otwierającą i objął prowadzenie dzięki zwycięstwu 7-6 (4) 7-6 (5) nad Donną Vekic.

były mistrz Angelique Kerber Odbił się od krawędzi porażki, aby pokonać Dayanę Yastremską 3-6, 6-4, 7-6 (7-3), piąte ziarno. Elina Switolina Rebecca Marino zatonęła 6-2 6-3.

Nie zapomnij śledzić nas na skysports.com/tennis, naszym koncie na Twitterze Umieść tweeta & Sky Sports – gdziekolwiek jesteś! Dostępne do pobrania teraz pod adresem – iPhone i iPad I Android