Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Naukowcy odkryli potencjalne cele opóźniania starzenia się silnika

Naukowcy odkryli potencjalne cele opóźniania starzenia się silnika

Wbrew powszechnej opinii, wzrost średniej długości życia na świecie w ciągu ostatnich kilku dekad rzadko szedł w parze ze wzrostem zdrowego zasięgu. Kluczem do dobrego starzenia się jest zapobieganie lub opóźnianie pogorszenia ważnych procesów fizjologicznych, ponieważ pogorszenie funkcji wielu narządów i tkanek warunkuje starzenie.

Jakość życia osób starszych jest ściśle związana z poziomem ich samodzielności ruchowej. Ale od robaków do ludzi, starzenie się narządu ruchu jest powszechnym i dobrze obsługiwanym procesem biologicznym, który może powodować osłabienie, utratę niezależności lokomotorycznej, upadki, a nawet śmierć. Jednak regulatory starzenia się silnika nie zostały kompleksowo zbadane.

W ramach ostatnich prac naukowcy opracowali test przesiewowy całego genomu dla Caenorhabditis elegans (C. Caenorhabditis elegans, owsik, jest popularnym modelem zwierzęcym do badań nad starzeniem się. Podobnie jak ludzie, C. elegans cierpi z wiekiem na pogorszenie funkcji lokomotorycznych i charakteryzuje się przede wszystkim niedobór Histologiczny i czynnościowy neuronów ruchowych i mięśni.

Ta praca zapewnia kompleksowy przegląd genów wpływających na starzenie się silnika i pokazuje, że VPS34 jest konserwatywnym celem do opóźniania i leczenia starzenia się silnika.

uczeni zauważyli, „Według naszej najlepszej wiedzy, VPS34 jest pierwszym opisanym genem, który synchronicznie reguluje neuroprzekaźnictwo neuronów ruchowych i integralność mięśni podczas starzenia, prawdopodobnie poprzez mechanizmy specyficzne dla typu komórek. Jest to zatem obiecujący cel, który można wykorzystać do poprawy zarówno neuronalnej, jak i starzejące się mięśnie, o czym świadczą nasze próby leczenia SAR 405”.

„Chociaż poprawę funkcji motorycznych w naszych testach behawioralnych można przede wszystkim przypisać zwiększonej neurotransmisji neuronów ruchowych, dodatkowe testy mające na celu konkretnie przetestowanie funkcjonalnej poprawy mięśni po zahamowaniu VPS34 mogą dodatkowo określić korzyści z naszej strategii leczenia”.

Naukowcy dokładniej wyjaśnili mechanizm molekularny, który lepiej wspiera aktywność neuronów ruchowych po supresji VPS34. Kilka badań genetycznych wykazało, że dwa procesy z udziałem VPS34 – autofagia i endocytoza – prawdopodobnie nie wpłyną znacząco na starzenie motoryczne regulowane przez VPS34. Zamiast tego hamowanie VPS34 prowadzi do zmiany współczynnika konwersji PI(3)P-PI(4)P, co skutkuje wyższymi stężeniami PI(4)P, który jest niezbędny do egzocytozy i w konsekwencji bardziej splątany . Uwolnienie pęcherzyków.

READ  Pył pustynny zawiera jod, który zuboża warstwę ozonową i może pomóc przedłużyć żywotność gazów cieplarnianych. »Brinkwire

uczeni zauważyli, „Warto zauważyć, że częściowe zahamowanie, ale nie całkowita blokada VPS34 jest wystarczająca do opóźnienia lub złagodzenia starzenia się motorycznego. Poprzednie badania wykazały, że nokaut vps-34 przez bakterie u nicieni i myszy powoduje zatrzymanie rozwoju.”

Warunkowy nokaut Vps34 u myszy powoduje zwyrodnienie i niewydolność narządów [30,56–59]. Ponieważ VPS34 jest jedynym PI3K klasy III, który reguluje poziom PI(3)P, można sobie wyobrazić, że może być wymagany w wielu narządach lub typach komórek. Dokładnie zbadaliśmy robaki z grup częściowej inhibicji vps-34 RNAi, qx546 i SAR 405 i nie zaobserwowaliśmy niekorzystnych skutków w odniesieniu do wielkości potomstwa, ogólnego rozwoju i długości życia. Zatem nasza obserwacja, że ​​częściowe hamowanie VPS34 opóźnia lub poprawia starzenie nerwowo-mięśniowe, nie jest sprzeczne z wcześniejszymi badaniami, ale oferuje realną strategię terapeutyczną promującą zdrowe starzenie się. „

Odniesienie do czasopisma:

  1. Zhongliang Hu, Yamei Luo i in. Częściowe hamowanie klasy III PI3K VPS-34 łagodzi starzenie się silnika i przedłuża zdrowie. Biologia PLUS. DOI: 10.1371/dziennik.pbio.3002165