Netball, Australia Diamonds vs New Zealand Silver Ferns, 1. mecz, jak oglądać, kiedy się zaczyna, kto gra, aktualności, wynik, blog na żywo

Australijscy Diamenty przedłużyli swoją wczesną dominację w Constellation Cup dzięki imponującemu zwycięstwu nad Nową Zelandią 10 bramkami w pierwszym meczu w czwartkowy wieczór.

Diamenty musiały przezwyciężyć wczesny cios spowodowany kontuzją pomocnika Paige Hadley i „nieoczekiwane” opóźnienie trzeciej kwarty, kiedy zgasły światła na John Cain Arena, zanim odnotowali zwycięstwo 50-40.

MVP Courtney Bruce zakończyła mecz trzema przechwytami i ośmioma wybiciami, gdy obrona Diamentów zdominowała debiutantkę strzelecką Kiwi Amelię Walmsley.

Oglądaj każdy mecz serii Constellation Cup 2023, począwszy od czwartku, na żywo i bez reklam podczas gry w Kayo Sports. Dołącz teraz i od razu rozpocznij transmisję>

Zaledwie w swoim trzecim teście dla Srebrnych Paproci Walmsley w zeszłym sezonie znalazł się na ławce rezerwowych, a przewaga eksplodowała.

Kapitan Silver Ferns, Ameliaran Ekenasio, był wyraźnie rozczarowany porażką swojego zespołu, który przed niedzielnym drugim meczem traci 10 bramek.

„Zdecydowanie nie jest to rezultat, jakiego oczekiwaliśmy” – stwierdziła.

„Oczywiście chcemy być dużo lepsi – myślę, że mamy potencjał, aby być lepszymi.

„(Koledzy z Nowej Zelandii) posmakowali pierwszego smaku i będą wiedzieć, co nadejdzie w niedzielę”.

Diamenty zostały sprowadzone z powrotem jako mistrzowie świata 03:09

Blog o meczach kwartał po kwartale

Siódmy start

Australia: J. S. Coenen, J. A. Austin, W. A. ​​Watson (c), C. Hadley, W. D. Price, G. D. Weston, G. K. Bruce.

Nowa Zelandia: J. S. Walmsley, J. A. Ekenasio (c), W. A. ​​Buchanan, C. Gordon, W. D. Heffernan, G. D. Caraca, G.K. Jury.

W czwartkowy wieczór Diamenty uczestniczyły w „specjalnej” paradzie, podczas której gracze drużyn, które zdobyły Puchar Świata w 1963 i 1983 r., utworzyli wartę honorową na stadionie John Cain Arena.

„Jak wyjątkowe jest występowanie przed kobietami, którym dosłownie stoisz na ramionach?” powiedziała komentatorka Caitlin Bassett.

„Stworzyli grę i to, czym jest dzisiaj.

READ  Kontrowersyjna konfrontacja między Otilią Jedrzeczak i Jessicą Schipper

„Co za świetne relacje z byłymi zawodnikami”.

Wzruszający hołd przed meczem na stadionie Johna Caina.Źródło: Fox Sports

To Australia przechwyciła piłkę w pierwszych sekundach, kiedy Maddy Gordon próbowała odepchnąć piłkę do Amelii Walmsley, która została wyrzucona do przodu przez Joe Westona.

Diamentowa kapitanka Liz Watson nie okazała strachu, przekraczając 192 cm bramkarza Kelly Jury, aby dać Carie Coenen pozytywne sygnały dla Australijczyków.

Ameliaranne Ekenasio była w stanie sama zebrać zbiórkę, gdy nastolatka z Walmsley nie oddała jeszcze żadnego strzału przez pierwsze sześć minut.

Walmsley opuściła swoje dwie pierwsze próby – tak samo jak podczas swojego pierwszego testu przeciwko Anglii.

„Może kilka nerwowych zastrzyków — chociaż jest to zrozumiałe. To dopiero jej trzeci test” – powiedziała komentatorka Katherine Cox.

„Mamy nadzieję, że uda nam się opanować te nerwy”.

Gdy Australijki objęły trzybramkowe prowadzenie, to Jury odzyskała piłkę dla swojej drużyny.

Courtney Bruce odmówiono genialnego przechwytu od bramki, gdy uznano, że wykorzystała słupek, aby pozostać na boisku.

A kiedy Keira Austin zmarnowała swoją pierwszą szansę w meczu, nagle goście nabrali rozpędu.

Mecz Diamentów został wywrócony do góry nogami, gdy Paige Hadley upadła, trzymając się za kolano, co dało niepokojące sygnały.

Hadley zatrzymała się na skraju kręgu i została „zmiażdżona” pod ciężarem rywalki Maddy Gordon.

„Ogromne wyzwanie!” powiedział Cox.

„I nie to, co chciałbyś zobaczyć u nowo mianowanego wicekapitana Diamentów. Paige Hadley upadła prosto na kolana.

„Wygląda na to, że jest teraz w świecie bólu.

„Hadley zatrzymał się, aby odebrać piłkę i nie miał dokąd pójść. Został zmiażdżony wyzwaniem Gordona. „

Hadley był w stanie zejść z boiska, a Kate Moloney została wyprowadzona na środek.

W pierwszej połowie Australia prowadziła 12:10.

Paige Hadley upadła, trzymając się za kolano, dając niepokojące objawy.Źródło: Fox Sports

Keira Austin zaczęła poprawiać się w drugiej kwarcie, gdy Diamenty wypracowały sobie sześciobramkową przewagę.

READ  B-Boy Kid Crum jedzie na olimpijskiej fali, wpadając i wylatując z ringu

Austin była w stanie wykorzystać swoją prędkość, aby zostawić Karakę za sobą, dając niepokojące sygnały dla obrony Ferns.

„Plan gry na pierwszą połowę musi być taki: «Jak zatrzymamy Keirę Austin?». powiedział Cox.

„W tej chwili po prostu zajmuję miejsce.

„Stałem się moim ulubionym strzelcem”.

Na nieco ponad trzy minuty przed końcem pierwszej połowy dokonano zmiany, na którą Karaca wszedł na ławkę rezerwowych, a Karin Berger weszła w obronę bramki.

Z boku komentatorka Bianca Chatfield potwierdziła, że ​​Hadley miał już pewność, że przekazał świetne wieści dla Diamentów.

„To była po prostu panika. Była zszokowana ciężarem upadku. „

„Wszystko jest dobrze.”

Kiedy Joe Weston dokonał potężnego przechwytu, a Walmsley podkręcił mocny strzał, Diamenty nagle objęły 10-bramkowe prowadzenie.

Do przerwy Australia prowadziła 29:20, a Kara Koenen strzeliła 15 bramek ze 100% skutecznością.

Bardziej cierpliwa drużyna Ferns wróciła na boisko po raz trzeci i opłaciło się, zdobywając sześć bramek w pierwszych sześciu minutach.

Fizyczność wzrosła w trzeciej kwarcie, gdy Ekenasio narzekał na pracę Westona, a Price otrzymał ostrzeżenie, aby się nie dostosowywał.

Gra została zatrzymana w „nieoczekiwanych scenach” w połowie trzeciej tercji, kiedy zgasły światła w John Cain Arena.

Światła zostały najpierw wyłączone, a następnie włączone, gdy gracze przygotowywali się do gry, zanim stadion pogrążył się w ciemnościach.

„Wow! Cóż, ostatnią rzeczą, którą chcesz złapać, jest przelot przy zgaszonym świetle” – powiedział Cox.

– Na razie wstrzymamy grę.

Po krótkiej chwili, gdy obaj gracze udali się na ławki rezerwowych, światła ponownie się zapaliły i gra została wznowiona.

Bruce rzucił się na GD, podczas gdy Sarah Claw przybyła do GK, aby spróbować stłumić atak Fern.

Do trzech czwartych Diamenty nadal prowadziły 40-34.

READ  Pełne składy, każda drużyna, zawodnicy wewnątrz i na zewnątrz, kontuzje:

W zeszłym sezonie w drużynie Diamentów doszło do kolejnej zmiany: Price odszedł na ławkę rezerwowych, a do WD dołączył Sunday Aryang.

Australia wyrzuciła piłkę na początku czwartej tercji, gdy presja po obu stronach narastała, ale różnica nadal wynosiła dziewięć bramek.

Maya Wilson zastąpiła Walmsley osiem minut przed końcem, aby zachować czujność Clougha.

„Właśnie zostałem znokautowany” – powiedział Bassett o Walmsleyu.

Mocne odbicie Jury dało Fernsom świetną szansę na zmniejszenie straty, ale Diamenty nadal mocno skupiały się na ataku.

Sophie Garbin trafiła na bramkę dla Coenena, który siedział na ławce rezerwowych i zdobył 27 bramek w 31 próbach.

Do tego czasu gra była już poza zasięgiem Nowej Zelandii.

Do końca meczu to Australia zapewniła sobie zwycięstwo 50-40.

Courtney Bruce została wybrana MVP pierwszej partii, przyznając, że w ostatnim akcie zniosła ból, aby wykonać swoje zadanie.

„Przez całą ostatnią kwartę bolały mnie mięśnie nóg. Nie czułam się dobrze, ale wspaniale jest wrócić na boisko z grupą” – powiedziała.

KELPIES odnosi pierwsze zwycięstwo

Australijscy Kelpies rozpoczęli zwycięską serię przeciwko New Zealand Net Blacks dzięki atakowi w pierwszej kwarcie.

Kelpies strzelili zaledwie 16 do 8 goli, co wywołało szok u gości na John Cain Arena i już nigdy się nie otrząsnęli.

Australijczycy nadal prowadzili w każdej kwarcie, zanim odpadli 76-41.

Jerome Gelbard, zawodnik meczu, został wybranym przez Kelpies z wynikiem 35 na 41, po czym odpadł w ostatniej kwarcie.

Junior Levy rozegrał samotne rozdanie dla Nowej Zelandii z wynikiem 35/36, pomimo dokładnej analizy ze strony debiutanta Kilby, Viktora Nikolica.

„Były przebłyski tego, gdzie byliśmy… Czy możemy utrzymać tę spójność i przedłużyć ją na dłużej?” Levy powiedział Fox Netball po porażce w jednym meczu.

Śledź mecz Australia vs Nowa Zelandia na naszym blogu na żywo poniżej!