Nick Kyrgios „Devastation” odchodzi z US Open po kaskaderskim występie z Karen Khachanov |  2022 US Open Tenis

Nick Kyrgios „Devastation” odchodzi z US Open po kaskaderskim występie z Karen Khachanov | 2022 US Open Tenis

To rozgotowany forhend w tym thrillerze, który może mieć swoją cenę Nick Kyrgios Tytuł Wielkiego Szlema. Choć Australijczyk był odważny, kiedy wygrał 7-5, 4-6, 7-5, 6-7 (4), 6-4 przez Karen Khachanov podczas US Open, można się zastanawiać, czy ta złota okazja kiedykolwiek nadejdzie. . Frustracja, którą okazywał po wyjściu z sądu, wskazuje, że zdał sobie z tego sprawę. Złamane rakiety. i więcej. Szkoda, bo mimo pobicia miał ciężką walkę.

Kyrgios był zdruzgotany stratą, mówiąc, że odczuwa „psychiczne otępienie”. – Właściwie nic nie było – powiedział. „Jestem po prostu zdruzgotany, oczywiście [just] Szczerze mówiąc, czuję, że to wszystko wygrana albo nic. Teraz czuję, że po prostu zawiodłem w tym wydarzeniu. Tak to wygląda”.

Ale z powrotem do przodu. Faworyt tytułu US Open po odejściu Rafaela Nadala, Australijczyk wreszcie znalazł swój rytm w niespokojnym, ale mocnym meczu ćwierćfinałowym we wtorek wieczorem na Flushing Meadows. Głęboko w trzecim secie po zaciętym spotkaniu w czterech meczach, dwa breakpointy pojawiły się przeciwko Rosjaninowi, który zagrał znakomicie, aby zapewnić najlepszy występ w swojej karierze w dużym turnieju.

W drugim z tych punktów Kyrgios pracował na pozycji, aby ukarać forhend. Zamiast spalić pasmo, jak to miało miejsce w wielu jego strzałach w pierwszym tygodniu w Nowym Jorku, 23. ziarno zbombardowało pasmo bazowe. Pervet, na chwilę wyssał swoją wiarę.

Finalista Wimbledonu miał wielkie szczęście, że odetchnął Khachanov, który zachował nerwy i skupienie na tyle długo, by złamać przeciwnika w następnym meczu. Ale Rosjanin, który wcześniej dotarł do ćwierćfinału na Roland Garros i Wimbledonie, był twardy. Dobrze wykorzystał swoją zdolność, aby zmniejszyć niesamowite wysyłanie Kyriosa.

To samo rozszerzenie wyszło na pierwszy plan, gdy Khachanov, którego styl uderzenia forhendem przypomina kopnięcie z żurawia stosowane przez Danielle Larseau w The Karate Kid, uderzył go w linię, która okazała się zbyt ciężka dla Kyrgios w określonym punkcie. Gdyby Kyrgios trafił na forhend 4-4, procenty sugerują, że wygrałby mecz, aby zorganizować półfinał z Casperem Ruddem. Ale tenis to sport z dużym marginesem.

READ  Zaskoczenie Kyliana Mbappe maleje wraz z zakończeniem kontraktu z Realem Madryt
Khachanov świętuje swoje zwycięstwo. Zdjęcie: Frank Franklin II/The Associated Press

Zwycięstwa odniósł najtwardszy zawodnik, zarówno fizycznie jak i psychicznie. Podczas gdy Kyrgios zagrał imponujący tiebreak w czwartym secie, aby przedłużyć mecz, to Khachanov był mocnym punktem decydującym o awansie do swojego pierwszego półfinału Wielkiego Szlema.

Kygreos rozpoczął mecz jako jeden z faworytów po tym, jak zlikwidował rodaka Chaczanowa Daniila Miedwiediewa, broniącego tytułu mistrza. Ale księgi metrykalne sugerowały, że będzie znacznie bliżej. Kiedy grali w Melbourne Park w 2020 roku, ostatnie cztery sety kolejnego thrillera zakończyły się zwycięstwem Kyrgios przez dogrywkę. Zostało to udowodnione.

Oznaki Kyrgios pojawiły się wcześnie. Chaczanow został zastrzelony. I dając jasno do zrozumienia, że ​​Rosjanin jest gotowy na wyzwanie, Australijczyk zaczął od uderzenia w lewe kolano.

Pierwszy zestaw nie był dokładnie przypadkowym przypadkiem i przegapiłeś go. Ale to był najszybszy tenis, Chaczanow prowadził 7-5 w zaledwie 35 minut ze znakomitym bekhendem. To był rodzaj tenisowych urzędników, którzy obawiali się, że stanie się popularny, dopóki nie zostaną podjęte środki, aby nieco spowolnić tempo. Duzi faceci serwują więcej, a to nie zapewnia rozrywki fanom.

Kyrgios rozbił rakietę pod koniec meczu.
Kyrgios rozbił rakietę pod koniec meczu. Zdjęcie: wysokiej jakości obrazy sportowe / obrazy Getty

Ośmielamy się to sugerować, ale wczesna nuda może wyjaśniać dziwne zachowanie, które spowodowało, że dwóch klientów wyszło ze stadionu Arthura Ashe’a po tym, jak jeden zaczął golić głowę drugiemu.

Kiedy piłka wylądowała, ćwierćfinałowy mecz rozkręcił się na korzyść Khachanova. Australijczyk zażądał pomocy medycznej z powodu dokuczliwego hałasu i rozpoczął drugi set bardziej intensywnie, przełamując drugą połowę i prowadząc 2-1. To okazało się wystarczające, więc Australijczyk zaprezentował się zdrowo, aby reszta grupy mogła zremisować mecz.

Khachanov obronił dwa breakpointy w pierwszym meczu trzeciego seta. Potem nadeszła chwila prawdy. Kyrgios wydawał się mieć przewagę, ale mecz obrócił się przeciwko temu forhendowi, który chybił. Zamiast awansować do czwartego seta, musiał wspiąć się na górę, która okazała się bardzo trudna do pokonania.

READ  Olimpiada Szachowa: Praggnanandhaa utrzymuje Indie w walce o tytuł, gdy najlepsze drużyny przygotowują się do ostatecznego ataku

Na szczęście dla niego 27-latek pojawił się w walce. Mógł podnieść ogon. Zamiast tego wymusił piąty set. Ale kiedy spadł w meczu otwarcia, napis był na ścianie. Najlepszy sezon Australijczyka w Grand Slam zakończył się, gdy był bliski zdobycia tytułu mistrza.

„To wszystko, co ludzie pamiętają o Wielkich Szlemach, niezależnie od tego, czy wygrasz, czy przegrasz” – powiedział. „Myślę, że prawie każdy inny turniej w ciągu roku to naprawdę strata czasu. Musisz po prostu biec i pojawić się na Grand Slam. To, co pamiętasz.”