Podsumowanie Ligi Mistrzów: Mbappe błyszczy, gdy Paris Saint-Germain dominuje w Juventusie, Benzemie i Man City kontuzjowanych

Pierwsza runda Ligi Mistrzów zakończyła się w połowie po ośmiu meczach we wtorek. Rozgrywki przyniosły 23 gole, wiele meczów w golach, kilka niepokojących wyników, niepokojącą kontuzję gwiazdy i wiele więcej. Paris Saint-Germain wygrał dzisiejszy mecz, pokonując Juventus 2:1 dzięki dubletowi Kyliana Mbappe, a Chelsea przegrała na początku 1:0 z Dinamo Zagrzeb. Manchester City, Real Madryt, Borussia Dortmund i Benfica również były zwycięzcami tego dnia, a ukraiński klub Szachtar Donieck to zdecydowanie historia nocy po niespodziewanym zwycięstwie nad RB Lipsk.

PSG zaczyna się gorąco… zanika na odcinku

PSG udało się pokonać Juventus 2-1 i było to bardziej niewygodne niż powinno. Gdyby nie samolubny strzał Kyliana Mbappe na początku drugiej połowy, mecz najprawdopodobniej się zakończyłby. Ale zamiast Neymara zagrać szerokie otwarcie na tylnym słupku, strzelił hat-tricka i popełnił błąd.

To wszystko było częścią drugiej połowy, kiedy Juventus czasami wyprzedzał PSG, które wróciło do gry dzięki główce Amerykanina Westona McKinneya. Podczas gdy PSG miał 15 strzałów, Juventus miał 13 i mieli szanse na zdobycie punktu w meczu.

Pomimo złego osądu Mbappe w tej sprawie, nie umniejsza to, co zrobił w pierwszej połowie. Strzelił dwa gole w 22. minucie i wyprodukował wystarczająco dużo, aby pomóc swojej drużynie rozpocząć fazę grupową od zwycięstwa.

To jego pierwszy gol z asysty Neymara:

Wszystkie oczy skierowane są na Karima Benzemę w zwycięstwie Realu Madryt

Real Madryt wygrał w Celtiku obrońców tytułu 3:0, strzelając ich wszystkich w drugiej połowie. Chociaż oczekiwano, że pokonają mistrzów Szkocji, na zwycięstwo wpłynęła kontuzja Karima Benzemy. Francuska gwiazda wyciągnęła francuską gwiazdę po 30 minutach, które wyglądały na kontuzję kolana. Nie wydawał się być połączony z połączeniem i wyszedł pod wpływem swojej mocy, zanim udał się prosto do szatni.

READ  Rafael Nadal nie może się teraz ukryć: czy chwała może nadejść?

Dopiero okaże się, jak niebezpieczny jest, ale niezależnie od tego, jest zmartwieniem Carlo Ancelottiego. Eden Hazard przyszedł, aby zastąpić Benzemę i ostatecznie strzelił swojego pierwszego gola w Lidze Mistrzów dla klubu.

Erling Haaland robi to, co robi

To samo dotyczyło Erlinga Haalanda. Życie w Manchesterze idzie lepiej niż oczekiwano, ponieważ strzelił 12 bramek w swoich pierwszych ośmiu meczach dla Manchesteru City. We wtorek strzelił dwa gole w Sewilli w łatwym zwycięstwie 4:0 i nadal pokazuje, dlaczego jest obecnie najbardziej produktywnym napastnikiem w Europie.

Strzelił gola w pięciu kolejnych meczach we wszystkich rozgrywkach, z których trzy strzelił kilka bramek.

Pojawiają się gwiazdy USMNT McKennie i Reyna

Podczas gdy Chrisitan Pulisic wciąż jest tylko graczem na ławce w Chelsea, zarówno McKennie, jak i Gio Reyna z Dortmundu poszli naprzód. Żaden z nich nie zaczął, ale obaj wywarli szybki wpływ. Gdy Juventus przegrał 2:0, McKinney wszedł do pierwszej połowy i dał swojej drużynie deskę ratunku dzięki doskonałej grze głową:

W międzyczasie Reina została pierwszym Amerykaninem, który asystował w tym samym meczu Ligi Mistrzów, tracąc gola w obu połowach w wygranym Dortmundzie z FC Kopenhaga po wejściu w 23. minucie po kontuzji Thorgana Hazarda.

Przesiedleńcy z Szachtara Doniecka trzymają się mocno

Ach, pocieszająca historia dnia. Zaledwie dwa tygodnie po tym, jak ukraińska Premier League powróciła po raz pierwszy od rozpoczęcia rosyjskiej inwazji, Szachtar Donieck zapewnił sobie wspaniałe zwycięstwo 4:1 nad RB Lipsk w historyczną noc.

Dla oczywistych pytań, to nie jest brazylijska strona Szachtara z poprzednich sezonów, a ponieważ reprezentanci opuścili skład, lista zawiera teraz wszystkich ukraińskich graczy z wyjątkiem trzech. Trudno oddzielić sportowe konsekwencje rywalizacji w Lidze Mistrzów od rzeczywistych wyzwań, z którymi borykają się ci gracze i ich naród, ale przez co najmniej 90 minut zapewniali przynajmniej sposób na odwrócenie uwagi i odczucie. Dobrze.

READ  Linda C. Stark Palmer 1948-2021 | Wiadomości, sport, praca

U siebie w Polsce zagrają mecze Ligi Mistrzów, a po 90 minutach zrobili wystarczająco dużo, by wierzyć, że mogą zakwalifikować się do fazy grupowej. Następnie zespół mediów społecznościowych klubu pokazał swoją narodową dumę:

Golazo dzisiaj

Nie jest nawet blisko. Było kilka świetnych goli Mbappe, Phila Fodena i innych, ale wspaniały gol Alexa Grimaldo dla Benfiki spoza pola karnego był celem dnia. Tak bardzo się poruszał, że nawet Roberto Carlos powiedziałby „Wow”.

Spójrz na to w całej okazałości:

Trzy drużyny powinny się martwić

Sewilla: Jasne, to było Man City, ale obrona ułatwiała to ze złym ustawieniem. Julen Lopetegui, mający niepokojący start w La Liga, musi być wkurzony.
RB Lipsk: Co to było, u licha? Jasne, Szachtar był inspiracją, ale RB Lipsk przez całą noc tkwił na drugim miejscu. niepokojący trend.
Chelsea: Trzy porażki prostej drogi. Pamiętasz, kiedy ich obrona była nie do złamania? Stracili w sześciu kolejnych meczach.

Trzy drużyny powinny dopingować

Szachtar Donieck: Nie możesz go kochać? Inspirujący występ, który dodaje im wiary i sprawia, że ​​fani się uśmiechają.
RB Salzburg: W końcu dobry punkt przeciwko Milanowi. Mecz mógł potoczyć się w obie strony, ale byli silni w defensywie, a goście zdobyli 66%. Zajmą ten punkt przez cały dzień.
Dynamo Zagrzeb: Bardzo dobrze bronił Chelsea i strzelił świetnego gola z kontry. W trudnej grupie są początkowo i całkowicie wierzą, że mogą od tego uciec.