Nick Kyrgios wzywa do zwolnienia sędziego po wybuchu kontrowersji na stadionie Estoril Open, Cristian Garin kontra Nuno Borges, Tennis News

Tenisowy świat nie mógł uwierzyć w kontrowersyjną decyzję sędziego, która zapadła w sobotę podczas turnieju Estoril Open (AEDT).

Cristian Garin zmierzył się z bohaterem z rodzinnego miasta Nuno Borgesem, gdy podczas drugiego seta ich meczu ćwierćfinałowego wybuchły kontrowersje.

Fox Footy to jedyne miejsce, w którym można obejrzeć wszystkie mecze Gather Round, Transmisje strumieniowe w Kayo Sports są również dostępne na Hubbl

Garin wygrał pierwszego seta meczu, ale Borges odzyskał siły i objął prowadzenie 3-2, a w szóstym gemie seta miał przewagę po serwisie Garina.

W środku wymiany członek tłumu krzyknął „Wynoś się”. Pomimo zamieszania Borges oddał strzał, po czym Garin posłał forhend, który wylądował obok bramki.

Jednak chilijska gwiazda natychmiast wskazała na swojego przeciwnika, po czym zwróciła się do sędziego głównego Christiana Raska.

Jarin argumentował, że Borges przerwał grę z powodu przeszkody, gdy Rask przyznał punkt Jarinowi.

Borges natychmiast zaprotestował przeciwko decyzji o przyznaniu punktu przeciwnikowi zamiast przyznania mu punktu lub jego zwrotu.

„Dlaczego nie dostrzegłem sedna? To nie moja wina” – powiedział Borges.

„Wiem, że tak nie jest, ale nie wolno mi tego powtarzać” – powiedział Rask.

„Tak” – odpowiedział Borges – „ale dźwięk nie był taki sam”. Tylko dlatego, że ludzie (w tłumie) mówią „off” lub „oooh”, jakby to nie była moja wina.

Gdy ponownie usłyszał, że nie można powtórzyć tego punktu, natychmiast zadzwonił do przełożonego. Gdy cała trójka rozmawia o zdarzeniu, Garen podchodzi, ale oferuje niewielką pomoc.

Ostatecznie wezwanie do przyznania punktu Garrenowi zostało wstrzymane, a Tennis Channel zauważył, że Rask „nie był w stanie poprawnie przypomnieć sobie punktu, który miał w rękach”. Decyzja kosztowała Borgesa punkt krytyczny.

Zespół trenerski Borgesa był wściekły, podczas gdy komentator i świat tenisa uniwersyteckiego byli oszołomieni.

READ  Lekkoatletyka, NBA 2023: Stephen A. Smith ostro krytykuje „rażąco ignoranckie” komentarze Noaha Lylesa „Mistrzowie Świata, NBA”.

„To nie może się dziać” – powiedział jeden z komentatorów telewizji tenisowej.

„To straszny błąd. To może być wielka sprawa”.

Komentator dodał później: „Rzadko zdarza się tak zła decyzja. „To bardzo niepokojące”.

Kontrowersyjny incydent szybko rozprzestrzenił się w mediach społecznościowych, a fani byli zaskoczeni, w jaki sposób sędzia podjął decyzję o przyznaniu punktu Garinowi, mimo że jego ostatni strzał był niecelny.

Chociaż orzeczenie spotkało się z ostrą krytyką ze strony użytkowników mediów społecznościowych, wielu szybko wskazało palcem na Garina za zaakceptowanie tej tezy.

Dziennikarz tenisowy Jose Morgado napisał: „Sędziowanie jest okropne. Tutaj rywalizacja jest jeszcze gorsza”.

Australijska gwiazda tenisa Nick Kyrgios nie wahała się po zobaczeniu tego zdarzenia, pisząc: „Ten sędzia powinien zostać zwolniony i nigdy nie pozwolić na rozegranie kolejnego meczu”. Wstyd.”

Jeden z użytkowników napisał: „Sędzia powinien zostać pociągnięty do odpowiedzialności za tak okropną decyzję, podobnie jak przełożony. Nuno dosłownie nie zrobił nic w zakresie przepisów tenisa, co mogłoby go w jakikolwiek sposób pozbawić tego punktu. To szokujące, przygnębiające i lekceważące dla całego sportu.”

Inny dodał: „Co za bzdura. Borges na tym nie poprzestał. Nie mogę uwierzyć, że znowu toczymy tę absurdalną kłótnię po Copolim i Djokoviciu w Indian Wells. Garin również nie zatrzymał punktu – uderzył forhendem w środek kortu i spudłował. Skandaliczna decyzja decyzją prezydenta.”

Po zwycięstwie Garin, zapytany o kontrowersyjny moment, powtórzył, że Borges przerwał sedno sprawy.

„W tym momencie przestało. Ja też się zatrzymałem. Nie wiem, czy o to mi chodziło, czy musimy zacząć od nowa. Muszę to sprawdzić. Sprawdzę później. Atmosfera była potem szalona i Jestem z siebie taki dumny. To było denerwujące.” Gdzieś w trakcie gry.

Borges był zaskoczony wynikiem i powiedział, że Garin powiedział mu, że nie trafił w strzał, bo myślał, że punkt jest już zakończony.

READ  Obrończyni tytułu Iga Świątek awansowała w US Open po 49-minutowym zwycięstwie

„Opuściłem kort, nie rozumiejąc decyzji sędziego. Wiedział, że popełnił błąd. To nie miało żadnego sensu. Nie należało przerywać meczu, bo ktoś z tłumu krzyczał. Poczuł, że coś dobiega z tłumu, ale my kontynuował, ale nie trafił Jarren powiedział mi, że przegapił, bo to nie jego wina, ale w tej sytuacji też nie wygląda dobrze.

W półfinale Garin zmierzy się teraz z drugim rozstawionym Hubertem Hurkaczem.

Przeczytaj powiązane tematy:Nicka Kyrgiosa