Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Polska odwołuje kwalifikacje olimpijskie ze względu na udział Rosji – oto dyscypliny sportowe, które nadal są zakazane w Rosji

Polska odwołuje kwalifikacje olimpijskie ze względu na udział Rosji – oto dyscypliny sportowe, które nadal są zakazane w Rosji

Górna linia

Polska Federacja Szermierki ogłosiła w środę, że odwoła zawody kwalifikacyjne do igrzysk olimpijskich w związku z zezwoleniem na udział rosyjskim i białoruskim sportowcom, ponieważ niektóre organizacje sportowe w dalszym ciągu sprzeciwiają się dopuszczeniu sportowców z tych krajów do udziału w zawodach, podczas gdy Igrzyska Olimpijskie, Wimbledon i inne główne organizacje sportowe łagodzą ograniczenia wprowadzone w Rosji inwazja na Ukrainę.

Kluczowe fakty

Puchar Świata w szermierce kobiet został odwołany, ponieważ Międzynarodowa Federacja Szermierki – organ zarządzający sportem –W górę W zeszłym miesiącu zakaz nałożony na rosyjskich i białoruskich sportowców Według Do Polskiego Związku Szermierczego.

Inne organizacje sportowe w dalszym ciągu popierają zakaz dla rosyjskich i białoruskich sportowców, w tym Międzynarodowa Federacja Koszykówki (FIBA), która Powiedział Rosyjskie drużyny i działacze nie mogli brać udziału w żadnych imprezach międzynarodowych.

Union Cycliste Internationale – organ zarządzający kolarstwem sportowym – właśnie tego dokonała Zabroniony Rowerzystom rosyjskim i białoruskim nie wolno uczestniczyć w zespołach reprezentujących swoje kraje – choć mogą Nadal Rywalizują jako „neutralni” sportowcy.

Międzynarodowa Federacja Hokeja na Lodzie określony Ogłosiła, że ​​będzie przestrzegać zakazu nałożonego w zeszłym miesiącu na reprezentacje Rosji i Białorusi, zauważając, że drużyny z obu krajów nie będą mogły uczestniczyć w nadchodzących turniejach i turniejach.

Światowe rugby wiszące Rosję i Białoruś od wszelkich „międzynarodowych i transgranicznych działań w rugby”, zakazując Rosji udziału w Mistrzostwach Świata w Rugby w 2023 roku.

Przeciw

Niektóre organizacje sportowe postanowiły nie zakazywać rosyjskim i białoruskim sportowcom, w tym turniejów i turniejów tenisowych mężczyzn i kobiet, a także US Open. powiedzenie W zeszłym roku pozwolono by im wziąć udział w turnieju tenisowym, aby nie pociągać „indywidualnych sportowców do odpowiedzialności za działania i decyzje ich rządów”. Jedynym wyjątkiem w 2022 r. był Wimbledon, ale w zeszłym miesiącu ogłoszono, że w tym roku dopuści do rywalizacji zawodników z Rosji i Białorusi, pod warunkiem, że pozostaną „neutralni” w stosunku do wojny na Ukrainie. Światowa Rada Taekwondo, która również wcześniej zakazała sportowcom z obu krajów, Ogłaszać Zostaną dopuszczeni do udziału w zawodach, aby dorównać standardom olimpijskim.

Krytyczny cytat

A list Ponad 300 byłych i aktywnych szermierzy międzynarodowych napisało do MKOl i Międzynarodowej Federacji Szermierczej, żądając wsparcia dla zakazu nałożonego na rosyjskich i białoruskich sportowców, sugerując, że decyzja o dopuszczeniu ich do udziału w zawodach byłaby „katastrofalnym błędem”.

Zaskakujący fakt

Polskie zawody szermierki nie są pierwszą imprezą kwalifikacyjną do igrzysk olimpijskich, która została odwołana z powodu udziału Rosji. Francuska Federacja Szermierki Ogłaszać W zeszłym miesiącu podjęto decyzję o odwołaniu zaplanowanych na maj zawodów kwalifikacyjnych po ogłoszeniu przez Niemiecką Federację Szermierki, że odwołane zostaną późniejsze zawody. Powiedział Decyzja o dopuszczeniu rosyjskich sportowców wywołała „gorące dyskusje”.

Główne tło

W ostatnich miesiącach nasilił się sprzeciw wobec decyzji Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego o zniesieniu zakazu dla rosyjskich i białoruskich sportowców. Międzynarodowy Komitet Olimpijski, który początkowo zakazał sportowcom z obu krajów udziału w międzynarodowych wydarzeniach sportowych, w zeszłym miesiącu stwierdził w oświadczeniu, że ich udział w Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu w 2024 r. „odniesie sukces” pomimo trwającej inwazji Rosji na Ukrainę. Prezydent MKOl Thomas Bach bronił tej decyzji i powiedział, że rosyjscy i białoruscy sportowcy mogą „prawie codziennie uprawiać wiele dyscyplin sportowych”. Przedstawiciele 34 krajów – w tym Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i Francji – kraju-gospodarza – wydali w lutym wspólne oświadczenie, w którym wskazali, że „nie zgadzają się” na dopuszczenie sportowców z któregokolwiek kraju do rywalizacji. Niektóre kraje, w tym Łotwa, Litwa, Polska i Dania, zapowiedziały bojkot igrzysk olimpijskich.

Dogłębna lektura

Wimbledon znosi zakaz i pozwala na rywalizację zawodnikom z Rosji i Białorusi (Forbesa)

MKOl broni decyzji zezwalającej rosyjskim sportowcom na udział w Igrzyskach Olimpijskich w 2024 r. – szermierze protestują przeciwko „katastrofalnemu błędowi” (Forbesa)

Stany Zjednoczone i 34 inne kraje „nie akceptują” udziału rosyjskich sportowców w igrzyskach olimpijskich w 2024 r. – bojkot browarniczy (Forbesa)

READ  Late Mill, Nathan Cleary, Daley Sherry Evans, James Tedesco, Cameron Monster, Jared Weria-Hargreaves, Nowa Zelandia vs Fidżi, Australia vs Liban