Niemcy zmierzą się z Polską w finale United Cup

Niemcy i Polska zmierzą się w niedzielę w finale Pucharu Anglii dzięki półfinałowym zwycięstwom nad Australią i Francją.

Niemcy i Polska będą walczyć o chwałę United Cup w niedzielnym finale dzięki półfinałowemu zwycięstwu na Ken Rosewall Arena w Sydney.

W sobotnim meczu otwarcia ćwierćfinału Polska pokonała Francję 3:0 i zakwalifikowała się do finału, a Niemcy pokonały gospodarzy Australię 2:1 dzięki zdecydowanemu zwycięstwu w grze podwójnej.

Po zajęciu pierwszego miejsca w grupie A po dwóch zwycięstwach z rzędu nad Brazylią i Hiszpanią, Huberta Hurkacza I Iga SwaticZainspirowani Polakami w ćwierćfinałowym zwycięstwie nad Chinami stracili tylko jednego seta, podobnie było z Francją.

Hurkacz rozpoczął mecz z Polską, remisując z nim jeden na jednego Adriana MannarinaZawodnik przegrał z nim w ich jedynym spotkaniu w zeszłym roku w Miami Masters Championship, ale dziewiątka świata zemściła się, wygrywając tym razem 6:3 i 7:5.

Świetnie serwujący 26-latek w ciągu 100 minut posłał 15 asów obok Mannarino, zdobywając 86% punktów po swoim pierwszym podaniu i pozbawiając Francuza ani jednego break pointa przez cały mecz.

Mannarino nie zdołał się otrząsnąć po stracie serwisu w czwartym gemie pierwszego seta i chociaż 35-latek utrzymał się w trudnym drugim secie, presja Hurkacza ostatecznie zapewniła mu przełamanie w 11. gemie, po czym uderzył potężnym forhendem w piłkę. sieć. Sieć zapewniła sobie zwycięstwo.

Zwycięstwo Hurkacza nastąpiło przed piątym spotkaniem na najwyższym poziomie pomiędzy Świątkiem numer jeden na świecie a Świątkiem zajmującym 20. miejsce. Karolina GarciaWygrała pierwszego seta z Polką, ale padła ofiarą mocnego powrotu Świątka, przegrywając 6:4, 1:6, 1:6.

W pierwszym gemie serwisowym Garcii Świątek stracił prowadzenie 40-0, po czym w siódmym secie przełamał serwis i choć w dziewiątym gemie obronił seta asem, to numer jeden świata zrobi wszystko w drugim secie.

©Reuters

Jednak 22-latka po wznowieniu gry zaczęła dawać z siebie wszystko, obejmując prowadzenie 5:0 w drugim secie dzięki dwóm przełamaniom z rzędu, a następnie lekko napięta chwyt w finale zmusiła ją do przejścia do decydującego seta. gdzie jej siła pozostała niezmieniona. maleje czy.

READ  Wzrasta liczba przypadków COVID w NSW, rośnie liczba przypadków COVID w Victoria, rośnie liczba przypadków COVID Qld, rośnie liczba przypadków ACT COVID, rośnie liczba przypadków SA COVID, Novak Djokovic wygrywa/przegrywa ofertę kwalifikacyjną do Australian Open 2022

Po raz kolejny Świątek natychmiast zapracowała na podwójne przełamanie, pozostawiając nadzieje Garcii zawieszone na najmniejszej nitce, a serwując, aby pozostać w meczu, serwis Francuzki został złamany, posyłając bekhend obok bramki, zapewniając Polsce miejsce w finale.

Potem nastąpił nieistotny mecz w grze podwójnej mieszanej, w którym Polska utrzymała swój 100% rekord w fazie pucharowej Katarzyna Kawa I Jana Zielińskiego Pokonaj komfortowo Aleksan Lekimia I Edwarda Rogera Faslane’a 6-3 6-3.

Kilka godzin później Niemcy świetnie rozpoczęli mecz z Australią Angelika Kerber Wyciągnięcie karty z księgi walk Świątka do porażki Tak, Tomljanović 4-6 6-2 7-6[9].

To pierwsze zwycięstwo Kerber w trzech setach od Mistrzostw Wimbledonu w 2022 r., po tym jak w zeszłym roku urodziła córeczkę i zaoszczędziła dwa punkty meczowe, aby zwyciężyć w zaciętej walce.

Imponujące zwycięstwo Kerber dało Alexandrowi Zverevowi szansę na wysłanie Niemiec do finału po zwycięstwie nad nimi Aleksa de Minauraktórzy w poprzednich siedmiu konfrontacjach pokonali ich sześć razy, ale Australijczyk wyszedł z tyłu, aby podtrzymać nadzieje gospodarzy.

De Minaur potrzebował dwóch godzin i 40 minut, aby zwyciężyć 5:7, 6:3, 6:4, obronił trzy z czterech okazji do przełamania i wykonał genialny forhend przy pierwszym z trzech punktów, aby rozstrzygnąć mecz.

Zverev szybko się otrzepał, żeby dopasować Laura Siegmund Z nim stoczyć decydującą bitwę małżeńską Łowca burz I Mateusz Ebdeni cała czwórka walczyła ramię w ramię przez ponad dwie godziny w niezwykle zaciętej walce.

Do wyłonienia zwycięzcy potrzebny byłby tie-break w trzecim secie, a to Niemcy zwyciężyli 7:6.[2] 6-7[2] [15-13] Aby dać sobie szansę na zagranie w niedzielę przeciwko Polakom.

ID:533106:1false2false3false:QQ:: z pulpitu db:LenBod:collect6469: