Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Niemożliwe pytanie do zignorowania, ponieważ Melbourne jest coraz bardziej zablokowane

Chociaż istnieją pewne poważne różnice w geografii, populacji i ruchu ludności w Melbourne i Sydney, nie wyjaśniają one rozbieżności w przypadku COVID-19 i zgonów.

Według danych Australijskiego Biura Statystycznego Sydney i Melbourne mają podobne społeczności imigrantów. Populacja Sydney i obszaru metropolitalnego jest większa niż w Melbourne, a ludzie żyją w bardziej zatłoczonych gospodarstwach domowych w Sydney niż w Melbourne.

Ładowanie

Jednym z argumentów wysuwanych w celu wyjaśnienia zwiększonej bezbronności Melbourne jest to, że sieć transportu publicznego w Melbourne pozwala nam podróżować po mieście łatwiej niż w Sydney. Profesor Marie-Louise McLaws, epidemiolog z Uniwersytetu Nowej Południowej Walii, uważa, że ​​mieszkańcy Melbourne korzystają z transportu publicznego inaczej niż mieszkańcy Sydney, co przyczyniło się do rozprzestrzeniania się wirusa. Ale dane ABS niekoniecznie potwierdzają tę teorię, ponieważ przeciętny dojazd do pracy w obu miastach znajduje się w odległości kilkuset metrów od siebie.

Podczas gdy dane dotyczące dojazdów do Melbourne są podobne do danych z Sydney, stosunkowo niewielki rozmiar Wiktorii w porównaniu do Nowej Południowej Walii lub Queensland może w pewnym stopniu wyjaśnić szybkość wirusa w całym stanie. Hiszpańskie badanie wykazało wysoką częstość występowania COVID-19 w obszarach popularnych wśród mieszkańców Madrytu podczas weekendowych wycieczek. W przeciwieństwie do innych części Australii, Victoria ma bardziej popularne miejsca wakacyjne w promieniu 100 minut od miasta, co w pewnym stopniu wyjaśnia, jak łatwo wirus może rozprzestrzeniać się na obszarach regionalnych.

Kolejną dużą różnicą między Melbourne a Sydney jest pogoda. Przenoszenie COVID-19 zależy prawie całkowicie od ludzkiego zachowania. W zimne dni, w których jest znacznie więcej Melbourne niż Sydney, gromadzimy się w pomieszczeniach zamkniętych, aby cierpiący na kaszel, kichanie i oddychanie na siebie nawzajem. Na półkuli północnej Europa doświadczyła wzrostu liczby przypadków COVID-19 w okresie zimowym, co może wskazywać na związek między zimną pogodą a przenoszeniem wirusa.

READ  Repliki 3D zdrowych dorosłych serc pokazują, jak kształt serca ma się do funkcji

Oczywiście są też ludzkie decyzje, które podejmują nasi przywódcy i nasi eksperci ds. zdrowia. Zeszłoroczna niszczycielska epidemia w Victorii, która doprowadziła do wielomiesięcznych ograniczeń, została przypisana do naruszeń zasad kwarantanny w hotelach i jest dodatkowo napędzana przez chronicznie niedofinansowaną sieć śledzenia kontaktów. W lutym przecieki z hotelowej kwarantanny doprowadziły stan do pięciodniowego wyłączenia bezpiecznika. To są ludzkie decyzje.

Melbourne podczas blokady.przypisane mu:Eddie Jim

Na szczęście powiedziano nam, że wiele z tych problemów zostało naprawionych. W rzeczywistości to właśnie kwestia kwarantanny w Australii Południowej spowodowała ostatnie zamknięcie w Melbourne.

Nie możemy jednak lekceważyć wpływu decyzji podejmowanych przez ludzi, takich jak ciągła potrzeba solidnego śledzenia kontaktów, wiadomości o szczepionkach i wirusach oraz potrzeba ciągłych środków zdrowotnych. .

Londyn i Nowy Jork, dwa duże miasta, które przez wiele miesięcy cierpiały z powodu COVID-19, miały zupełnie inne doświadczenia w okresie Bożego Narodzenia. Eksperci uważają, że zimowy boom w Londynie został spotęgowany szybkim ponownym otwieraniem barów i restauracji, złymi zasadami śledzenia kontaktów i mieszanymi wiadomościami ze strony władz zachęcających ludzi do mieszania się. Nowy Jork przyjął bardziej ostrożne podejście.

Ładowanie

Ogromnych ulepszeń Victorii w zakresie śledzenia umów i kwarantanny nie można zignorować, ale to nie znaczy, że nie można wyciągnąć wniosków, które mogą i powinny zapobiec dalszym blokadom. . Jednym z nich jest użycie kodów QR, które były szeroko stosowane w NSW w ramach śledzenia kontaktów, kilka miesięcy przed Melbourne.

Podobnie jak wszystkie czynniki, które przyczyniły się do wybuchu epidemii w Victorii, to nie wyjaśnia całej historii. Ale jeśli Victoria chce przestać jeździć po kraju w dni blokady, może to być jeden ze sposobów zmniejszenia ryzyka.

Annika Smithorst jest redaktorem politycznym rządu.