Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Victoria zgłasza trzy nowe przypadki COVID-19 | Murray Valley Standard

Victoria odnotowała trzy nowe przypadki koronawirusa nabyte lokalnie, ponieważ społeczności w regionach czekają na potwierdzenie, że mogą zakończyć tygodniową blokadę.

Drugi mieszkaniec opieki nad osobami starszymi w Arcare Maidstone, który w środę uzyskał pozytywny wynik testu na COVID-19, został uwzględniony w nowych danych, co podniosło dotychczasową liczbę infekcji z epidemii w Melbourne do 63.

57 519 osób wiktoriańskich zostało przetestowanych w ciągu 24 godzin do północy w środę, a 23 921 otrzymało szczepionki na COVID-19.

Podczas gdy blokada Melbourne będzie trwała przez kolejny tydzień, oczekuje się, że ograniczenia w regionie Wiktorii zostaną złagodzone w czwartek o 23:59, zgodnie z poradami dotyczącymi zdrowia publicznego.

Zgodnie z planowanymi złagodzonymi ograniczeniami w regionie Wiktorii, nie będzie ograniczeń co do odległości, a dozwolone będą spotkania na świeżym powietrzu dla maksymalnie 10 osób.

Maska pozostanie obowiązkowa w pomieszczeniach i na zewnątrz, gdy nie będzie możliwe zachowanie dystansu społecznego.

Szkoły, handel detaliczny i hotelarstwo również zostaną ponownie otwarte.

W zeszłym roku tak zwany „pierścień ze stali” nie powróciłby już w celu egzekwowania różnych ograniczeń między Melbourne a regionalną Wiktorią – zamiast tego zostałyby użyte patrole policyjne wędrujące.

Regionalne firmy będą musiały sprawdzać identyfikatory klientów, aby upewnić się, że nie pochodzą z Melbourne, podczas gdy odprawa za pośrednictwem kodu QR Service Victoria stanie się obowiązkowa w całym stanie w sklepach detalicznych, takich jak supermarkety.

Rząd wiktoriański przytoczył dowody na to, że indyjski wariant COVID-19 jest najszybszy i najbardziej zaraźliwy, aby uzasadnić, że Melbourne pozostaje w zamknięciu do 23:59 10 czerwca.

— Jeśli pozwolimy, by ta rzecz obrała swój kurs, wybuchnie — powiedział Merlino.

„Musimy to zrobić na ziemi, ponieważ jeśli tego nie zrobimy, ludzie umrą”.

Istnieje wiele kontrowersji dotyczących komentarzy rządu stanowego na temat charakteru epidemii, a niektórzy eksperci ds. Zdrowia podejrzewają, że szczep wirusa jest niezwykle zaraźliwy.

Sekretarz Skarbu Federalnego Josh Frydenberg, który ma ogłosić w czwartek pomoc finansową dla unieruchomionych wiktoriańskich pracowników, powiedział, że chce poznać uzasadnienie rządu stanowego dla zawieszenia działalności.

„Chcemy poznać powody podjętych przez nich decyzji” – powiedział Melbourne Radio 3AW.

Frydenberg powiedział, że „zagadkowe” szkoły w Melbourne pozostaną zamknięte podczas zamknięcia, z wyjątkiem uczniów klas 11 i 12.

Obecnie na stronie internetowej Departamentu Zdrowia znajduje się 370 miejsc ekspozycji, a kilka podmiejskich linii autobusowych zostało dodanych 25-28 maja w środę wieczorem.

Około 5000 pierwotnych i wtórnych kontaktów zakażonych izoluje się samoistnie i oczekuje się, że w nadchodzących dniach wynik będzie pozytywny.

Premier Daniel Andrews, który dochodzi do siebie po złamanych kręgach i połamanych żebrach, napisał w środę na Twitterze, prosząc wiktorianów o „kontynuowanie walki”, mówiąc, że ich wysiłki, aby wytrzymać obecną blokadę, ocaliłyby życie.

„Dziennik badań, szczepień, bitew – robimy to, aby chronić nasze społeczności, nasz stan, cały kraj”.

Andrews powiedział, że przeszedł dalsze testy i spotkał się ze swoim zespołem medycznym w przyszłym tygodniu.

„Dam ci znać, jak poszło i kiedy wrócę na pokład jeszcze w tym miesiącu”.

Australijska prasa stowarzyszona