Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Niespodzianka, gdy Coles, Kmart i Bunnings obniżają ceny w obliczu kryzysu kosztów utrzymania

Po długim okresie wysokich cen przychodzi ulga. Kilka dużych australijskich firm – w tym JB Hi-Fi, Coles, Bunnings i Kmart – sugeruje teraz obniżenie cen, obiecując jeszcze niższe ceny swoim dostawcom.

Australijczycy doświadczyli wysokiej inflacji w ubiegłym roku. Wizyta w supermarkecie była bolesna, a nawet dyskonty sprzedawały swoje towary coraz wyżej.

Nasza siła nabywcza została rozdarta na strzępy, ponieważ każdy dolar przynosi coraz mniej na wyjściu.

Ale niektóre pierwiastki powróciły na Ziemię. Brokuły nie kosztują już 13 dolarów za kilogram. Sałata lodowa wraca do normy. Benzyna jest poniżej 2 dolarów za litr, przynajmniej przez większość czasu.

Teraz: na horyzoncie pojawiają się kolejne dobre wieści.

Największa australijska spółka publiczna ogłosiła wyniki półroczne. To była świetna partia zarobków, w większości. Dumni prezesi dzwonili do bankierów inwestycyjnych z takich miejsc jak Goldman Sachs i Bank of America, aby chwalić się, jak dobrze sobie radzą w tym okresie inflacji.

Te rozmowy telefoniczne są publiczne, ponieważ są to spółki publiczne. Możesz po prostu zalogować się online i słuchać. Zrobiłem. To, co słyszysz, jest bardzo interesujące.

Kilku szefów spółek publicznych ostrzegało bankierów inwestycyjnych przed stale rosnącymi kosztami towarów, które kupują. Ale nie wszystkie. Niektórzy radośnie informowali, że spodziewają się spadku kosztów nakładów.

„Istnieje dobry zapas”, powiedział Terry Smart, dyrektor generalny JB Hi-Fi. Nadal będziemy mocno naciskać. Mieliśmy problemy z telefonami w grudniu, są z powrotem w magazynie…. Dostawcy są gotowi wspierać to wszystko również w tym momencie, gdy zapasy powrócą do normy”.

Zasugerował, że JB Hi-Fi zamierza prowadzić „promocje” – obejmujące wyprzedaże i rabaty – ponieważ firmy elektroniczne, które dostarczały towary sprzedawane przez JB, próbowały zwiększyć sprzedaż.

Sami dostawcy naprawdę chcą wyprzeć zapasy i zwiększyć swój udział w rynku. „Widzimy wiele działań pochodzących od dostawców, innymi słowy, finansowane promocje pochodzące od dostawców” – powiedział Smart.

READ  Oryginalne fotele Singapore Airlines do A380 wracają zdumiewająco

Może to oznaczać niższe ceny, ponieważ konkurencja detaliczna się rozgrzewa. Na przykład wkrótce może nadejść pora na zakup nowego telewizora.

„Istnieje absolutne ryzyko, że zaczniemy obserwować deflację… Już to widzimy w kategorii takiej jak telewizja… Istnieje już pewna presja na punkty cenowe” – dodał Smart.

To nie tylko JB Hi-Fi. Szef Bunnings powiedział analitykom, że sklep z narzędziami jest również w dobrej formie.

„Zaczynamy dostrzegać spadki cen u niektórych naszych dostawców – po prostu przekazujemy je dalej, gdy jest to konieczne” – powiedział.

Czy kupujący wygrywa?

Spadające ceny surowców mogą iść w dwóch kierunkach. Jeśli JB Hi-Fi i Bunnings spodziewają się spadku kosztów niektórych towarów, mogą albo utrzymać ceny i osiągnąć duże zyski, albo przenieść niższe koszty na klientów.

Częściowym celem tego artykułu jest upewnienie się, że wiesz, że niektóre z ich kosztów spadły, więc nie bierz wysokich cen za podbródek.

Kolejną kwestią jest upewnienie się, że wiedzą, że wiesz. W ten sposób nie mogą podnosić cen rzeczy, które mają niższe koszty. Czego więc jeszcze możemy się spodziewać w spadku cen?

Oto kilka wskazówek: Szef Officeworks zasugerował, że rynek jest pełen ekranów, a szef Kmartu mówił o bawełnie i poliestrze.

„To, co teraz obserwujemy, to spadek kosztów, szczególnie w przypadku surowców, rzeczy takie jak bawełna, poliester i niektóre inne surowce zaczynają teraz spadać w porównaniu do ich szczytu dzięki Covidowi” – ​​powiedział Ian Bailey, prezes Kmart .

„To zaczyna nam pomagać w zarządzaniu marżą”.

To powinno przełożyć się na niższe ceny w działach odzieży męskiej i damskiej. Ubrania są obecnie naprawdę tanie – zwykły T-shirt nie kosztuje już dziennej pensji, nie kosztuje nawet godziny – ale ceny mogą spaść jeszcze bardziej, więc jeśli chcesz zaoszczędzić, nie zaszkodzi. Trochę odkładam zakup.

READ  Bank Rezerw i Departament Skarbu przyznają, że „pełne zatrudnienie” nie jest tym, o czym myśleli. To zepchnęło kraj z powrotem w dół

W supermarkecie nowa prezes Coles, Leah Weikert, powiedziała, że ​​spodziewa się obniżki kosztów, która powinna pomóc im w obniżeniu cen dla konsumentów w ogóle: niższych kosztach wysyłki i pakowania. Odnotował jednak również specyficzne spadki cen pszenicy i wieprzowiny.

Wskazówka: dobrym pomysłem może być na razie pozostawienie kanapek z szynką poza pudełkiem śniadaniowym, ponieważ wkrótce powinny być tańsze, a nie chcesz, aby dzieci były na nich!

Oczekiwania: Zaśmiecony szansą na okazje

Kolejnym trikiem na tanie zakupy w najbliższych miesiącach będzie Internet.

Ludzie wracają do sklepów w wielkim stylu. Odsetek sprzedaży dokonywanych w przestrzeni fizycznej rośnie, podczas gdy procent w cyberprzestrzeni spada.

Na przykład sprzedawca artykułów dziecięcych Baby Bunting odnotował spadek sprzedaży online z 22,8 procent w zeszłym roku do 19,7 procent w tym roku. Podobny schemat jest widoczny w prawie każdym sklepie.

Dla firm takich jak Baby Bunting, Myer czy Woolworths nie ma to większego znaczenia. Jeśli ludzie przestaną się logować, ale zaczną się pojawiać, nadal będą sprzedawać rzeczy. Jesteśmy nastawieni na obsługę klientów bez względu na to, jak się prezentujemy.

Ale wyłącznie sklepy internetowe? Znajdują się w sytuacji potencjalnego niedopasowania. Dużo rzeczy do sprzedania, ale mniej klientów (lub jeśli nie mniej, wolniejsze tempo wzrostu liczby klientów).

Pomyśl o kimś takim jak Cogan czy Temple Webster. Nawet Amazona. Te miejsca nie mają witryn sklepowych. Jeśli spacerujemy po centrach handlowych, nie robią one tak dużej sprzedaży, jak wtedy, gdy jesteśmy przyklejeni do przeglądarki internetowej!

Kiedy magazyny sprzedawców internetowych zaczynają się nieco zapełniać, może to wywołać wyprzedaże. Jest okazja na przeceny!

Jedynym minusem jest dostawa: prawie każdy sprzedawca, z którym się kontaktowałem, zgłaszał rosnące koszty dostawy wraz ze wzrostem płac.

Ale jeśli możesz znaleźć ofertę na dostawę lub sam odebrać zamówienie, możesz samodzielnie pokonać inflację – przynajmniej dla swojej rodziny.

READ  Polscy aktywiści wyrażają swoje zaniepokojenie migrantami utkniętymi na granicy białoruskiej

Ekonomista Jason Murphy | @pracownik. Jest autorem książki zachęty.

Przeczytaj powiązane tematy:Bułeczki ColesKmart