Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Niespodziewany powrót Blackcaps po tym, jak Anglia wymusiła wiadomości o krykiecie 2023

Najwyższe zamówienie Nowej Zelandii ujawniło pewną wytrwałość w zamykaniu 24 biegów Anglii w ich drugich rundach w niedzielę i ustawili ostatnie dwa absorbujące dni drugiego testu w Wellington.

Gospodarze trzeciego dnia mieli 202-3 na pniach, ich dzielna odpowiedź po tym, jak otwieracze Tom Latham i Devon Conway poprosili ich o kontynuowanie przez pół wieku.

Kane Williamson miał chore dwadzieścia pięć lat i nie odpadł pod koniec, potrzebował tylko czterech biegów, aby wyprzedzić Rossa Taylora jako czołowego strzelca Nowej Zelandii.

Obejrzyj trasę Australii po Indiach. Każdy test i ODI są transmitowane na żywo i wolne od reklam podczas gry na Kayo. Nowy w Kayo? Rozpocznij bezpłatny okres próbny teraz>

Były kapitan wznowi grę w poniedziałek wraz z Henry’m Nichollsem (18 nie odpada) z niewielkimi nadziejami Nowej Zelandii na wyrównanie serii dwóch meczów w Basin Reserve, zaczynając wyświetlać zmienną rotację i odbicie. Tylko Anglia i Indie osiągnęły wyczyn wygrania testu po kontynuacji.

Zwycięstwo Nowej Zelandii wyglądało na nieuchwytne, gdy zostali zwolnieni za 209 w swoich pierwszych rundach w porannej sesji, 226 runów za Anglią, którzy zostali ogłoszeni 435-8.

Latham (83) i Conway (61) połączyli siły, by udaremnić Anglię przez 149 runów, zanim padł pierwszy wicket, ujawniając kilka bardzo potrzebnych umiejętności bojowych w serii zdominowanej przez angielskie kręgle i kilka ostrych uderzeń Blackcaps.

Przyczółek Nowej Zelandii w grze osłabł, gdy zarówno otwierający, jak i Will Young (8) upadli na przestrzeni 18 runów, wszystkie na spin, pozostawiając ich 3-167, zanim Williamson i Nicholls się okopali.

Jack Leach był wyborem ofensywnym Anglii, przyjmując 2-59 z 31 międzylądowań, z piłką do ręki Younga, podręcznikowym obrotem lewą ręką. Joe Root, ćpun na pół etatu, również znalazł rolę, chwytając Lathama LBW po rzadkim luźnym uderzeniu w otwierającą piłkę 172 w zagięciu.

READ  Kwiatkowski wskakuje na podium na Blue

Anglia wciąż ma dobrą pozycję, by odnieść siódme z rzędu zwycięstwo w teście i zapewnić sobie serię 2: 0 po swoim dziewiczym zwycięstwie w teście 267 przejazdów na górze Maunganui.

Kluczem jest usunięcie Williamsona, który był znacznie poniżej swojego najlepszego wyniku w serii, zdobywając 10 runów w poprzednich trzech inningach.

Jednak 32-latek zaatakował bez fanaberii, nie ryzykując swoimi 81 piłkami, aby utrzymać swoją drużynę w konkursie.

Cztery kolejne biegi pobiły rekord Nowej Zelandii wynoszący 7683 biegi ustanowiony przez jego długoletniego kolegę z drużyny Taylora, który przeszedł na emeryturę w zeszłym roku.

Ken Williamson z Nowej Zelandii. Zdjęcie Hagen Hopkins/Getty ImagesŹródło: Getty Images

Szorstki koniec dnia kontrastował z pełną życia pierwszą godziną, kiedy Nowa Zelandia przegrała trzy ostatnie pierwsze inningsy na 71, zaledwie 11,2.

Angielska krawcowa Stuart Broad zdobyła wszystkie trzy bramki, kończąc na 4-61, gdy jego prowadzenie zatrzymało szarżę z Nowej Zelandii prowadzoną przez Tima Southee.

Kapitan Nowej Zelandii został zwolniony za 73 po trafieniu 50 rund z 30 piłek w niedzielę rano i zwiększył liczbę rzutów wolnych o sześć, w tym trzy z jednego Leacha.

Southee ukończył cztery przejazdy poniżej swojego najlepszego wyniku w karierze, który osiągnął w swoim debiucie testowym 15 lat wcześniej. Wkrótce po jego zwolnieniu zwolniono Toma Blundella w wieku 38 lat i zmarłego Henry’ego w wieku sześciu lat, co skłoniło kapitana Anglii Bena Stokesa do wymuszenia kontynuacji.

Większość testów dla Nowej Zelandii

7683 — Ross Taylor

7680 — Kane Williamson

7172 — Stefan Fleming

6453 — Brendon McCollum

5444 — Martin Crowe