Barbora Krejkova pokonuje nr 1 na świecie Iję Świątek, zdobywając tytuł w Dubaju |  Wiadomości tenisowe

Barbora Krejkova pokonuje nr 1 na świecie Iję Świątek, zdobywając tytuł w Dubaju | Wiadomości tenisowe

Barbora Krejcikova została piątą zawodniczką w historii, która pokonała trójkę najlepszych na świecie w jednym turnieju, pokonując w dwóch setach Igę Świątek w Dubaju.

przez agencji Reutera

18:07, Wielka Brytania, sobota 25 lutego 2023 r

Barbora Krejcikova pokonała Igę Świątek 6:4, 6:2 w finale tenisowych mistrzostw Dubaju w sobotę, kończąc polską passę w swingu na Bliskim Wschodzie i zdobywając swój pierwszy tytuł WTA 2023 i szósty w klasyfikacji generalnej. .

„To wiele znaczy. To był wspaniały tydzień iz każdym meczem stawałam się coraz lepsza. Dzisiaj dałam z siebie wszystko” – powiedziała Krejkova. „Ega motywuje mnie każdego dnia, to był świetny finał i zdecydowanie jestem zadowolony z wyniku.”

Zwycięstwo oznaczało, że była światowa nr 2 Krejkova została piątą zawodniczką, która pokonała trójkę najlepszych na świecie w tej samej imprezie i zaczęła w dominujący sposób, przełamując ją w pierwszym meczu potężnym bekhendem.

Luźna gra pozwoliła Świątek wyrównać na 3:3, ale jej przeciwniczka z Czech – mistrzyni Wielkiego Szlema, która wygrała Rolanda Garrosa w 2021 roku – natychmiast odpowiedziała potężnym uderzeniem, aby ponownie odrzucić podanie.

Krejcikova wygrała następny mecz, a Świątek z trudem powstrzymywała niewymuszone błędy, a 27-latek trzymał się mocno, by zakończyć pierwszego seta, kiedy Polak zaserwował długim forhendem.

Był to pierwszy set, w którym mistrz Doha Switek przegrał w ciągu ostatnich dwóch tygodni, a 21-latka przegrywała 4:2 w drugim secie, gdy Krejkova przejęła kontrolę nad meczem.

Krejcikova, która pokonała w ćwierćfinale mistrzynię Australian Open i drugą na świecie Arynę Sabalenkę oraz trzecią rozstawioną z nią Jessicę Pegulę w półfinale, przypieczętowała mecz i dołączyła do prestiżowego klubu.

Steffi Graf, Serena Williams, Venus Williams i Sabalenka to jedyne inne zawodniczki, które pokonały trójkę najlepszych graczy w tym samym turnieju.

„To ogromne osiągnięcie” – dodała Krejkova, która zdobyła swój pierwszy tytuł WTA 1000. – Cieszyłem się wszystkimi meczami i uwielbiam grać na dużych boiskach w świetnej atmosferze. Mam nadzieję, że będzie więcej takich meczów dla mnie.

READ  Półfinał eliminacji Euro 2024: Polska rozbija Estonię, Ukraina odrabia straty w Bośni | wiadomości piłkarskie

Krejcikova ma awansować z 30. na 16. miejsce, gdy ranking zostanie zaktualizowany w poniedziałek