Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Nofar Energy wchodzi na rynek energii odnawialnej w Polsce z dużą inicjatywą

Wiadomości DGAP: Nofar Energy Ltd.
22.11.2021 / 07:25
Wydawca ponosi wyłączną odpowiedzialność za treść tej reklamy.

Zgodnie ze swoim planem strategicznym i po rozpoczęciu działalności w USA, Hiszpanii, Rumunii i Włoszech w ciągu ostatnich kilku miesięcy, Nofar Energy kontynuował ekspansję globalną poprzez wejście na rynek energii odnawialnej w Polsce. Dziś firma poinformowała, że ​​Nofar Europe (90%) zawarł umowę z Electrum SP Z OO na wspólną umowę dla firmy, która będzie uruchamiać, rozwijać, zarządzać i utrzymywać projekty fotowoltaiczne i wiatrowe o mocy do 1250 MW .

Obie firmy będą uczestniczyć w zarządzaniu wspólnym przedsięwzięciem, w tym w identyfikowaniu możliwości energetyki odnawialnej w Polsce, inicjowaniu rozwoju i nabywaniu projektów energetyki odnawialnej Greenfield i RTB oraz utrzymaniu projektów. Nuvar Europe będzie właścicielem 80% udziałów w joint venture, a Electrum pozostałe 20%.

Electrum to wiodąca na polskim rynku firma konsultingowa, inżynierska i technologiczna. Jako Niezależny Producent Energii (IPP) specjalizuje się w przygotowaniu, realizacji, uruchomieniu, eksploatacji i utrzymaniu projektów inwestycyjnych w sektorze OZE, informacyjnym i przemysłowym. Zajmuje się również całościowym zarządzaniem aktywami energetycznymi, takimi jak farmy wiatrowe, fotowoltaika, systemy kogeneracji, magazyny energii, instalacje wodorowe, SMR, WTE).

dr Mirosław Popławski, prezes Electrum, Powiedział: „Wspólne przedsięwzięcie z Nofar Energy doskonale wpisuje się w realizację naszej długoterminowej strategii opartej na formule biznesu energetyczno-informacyjnego IPP i skoncentrowanej na współtworzeniu alternatywnego systemu energetycznego. Jestem pod wrażeniem wizji Nofar, innowacyjne myślenie i niezwykły biznesowy sposób na sukces.Partnerstwo z Nofar z pewnością będzie prawdziwe.Energia wywrze bardzo silny pozytywny wpływ na rynek OZE w Polsce i osiągnie wyjątkowo atrakcyjne wyniki dla obu firm, w tym przyspieszenie rozwoju naszego biznesu i osiąganie wysokich zysków.Ponadto umowa ta czyni Electrum bardziej globalnym i buduje dodatkową wartość dla naszej marki.Nie ma wątpliwości, że jest między nami efekt synergii.Gratulujemy i życzymy wszystkiego najlepszego naszym partnerom z Nofar Energy!

READ  Wietnam vs Australia wynik meczu, wyniki eliminacji do Mistrzostw Świata: stadion piłkarski, wiadomości piłkarskie 2021

Nadav Tenny, dyrektor generalny Nofar Energy, Powiedział: „W ramach realizacji naszego strategicznego planu poszerzenia naszego globalnego holu, poświęciliśmy ostatnie kilka miesięcy na dogłębne badanie polskiego rynku i dokładną ocenę kilku alternatyw, aby rozpocząć tam działalność. , zdecydowaliśmy się na utworzenie spółki joint venture z Electrum ze względu na jej bogate doświadczenie w zakresie energii odnawialnej i sprawdzone możliwości.W rozwoju i tworzeniu złożonych projektów infrastrukturalnych, wysoki poziom kadry kierowniczej i pracowników.Ponadto, Electrum ma silne synergie z Operacje Nofar, które wierzymy, że przyniosą znaczny wzrost i pomyślną realizację setek megawatów przy silnym zwrocie z inwestycji. Jestem podekscytowany nowym partnerstwem i gratuluję naszym nowym partnerom w Electrum, życząc nam powodzenia w nowym przedsięwzięciu.

Rynek energii odnawialnej w Polsce

W lutym 2021 r. polski rząd przyjął Politykę Energetyczną Polski 2040 (PEP2040). Zgodnie z polityką do 2030 r. energia elektryczna wytwarzana z węgla zostanie zmniejszona z 66% do 56% dwutlenku węgla2 Emisja zostanie zmniejszona o 30%, a udział energii odnawialnej w wytwarzaniu energii wzrośnie z 13% do co najmniej 23%. Te kamienie milowe będą realizowane w połączeniu z budową morskich elektrowni i zwiększeniem produkcji energii jądrowej. Co więcej, polski rząd zobowiązał się również do zamknięcia wszystkich kopalń węgla w kraju do 2049 roku.

Oczekuje się, że rynek energii odnawialnej w Polsce znacznie wzrośnie w ciągu najbliższych kilku lat, m.in. zgodnie z celami polityki. Niezależna firma konsultingowa oszacowała, że ​​do 2025 r. ze źródeł odnawialnych (słonecznych i wiatrowych) powstanie 11,3 gigawatów nowych projektów energetycznych. Do 2030 r. moc będzie o 25,7 gigawatów wyższa od obecnej. Z tej mocy 10,3 GW będzie generowane z elektrowni słonecznych, 9,4 z lądowych elektrowni wiatrowych, a reszta z morskich elektrowni wiatrowych. Oczekuje się, że do 2025 r. energia elektryczna ze źródeł odnawialnych będzie stanowić 21% i 42% do 2030 r., w porównaniu do 13% w 2021 r.

READ  Światowe finały Red Bull BC One już w ten weekend w Polsce | Najnowsze wiadomości, muzyka i media hip-hopowe

dane dzwoniącego

każdy dynda bardney

+972 52-380-4085

[email protected]

Strona internetowa firmy

https://www.nofar-energy.com/

Źródło wiadomości: NewsDirect

22.11.2021 Publikacja aktualności firmowych, transmitowana przez DGAP – jedną z usług EQS Group AG.
Wydawca ponosi wyłączną odpowiedzialność za treść tej reklamy.

Usługi dystrybucyjne DGAP obejmują komunikaty regulacyjne, wiadomości finansowe/wiadomości firmowe oraz komunikaty prasowe.
Zarchiwizowane na www.dgap.de