Chiński Ning zdobywa złoto w finale 1500 m mężczyzn na Mistrzostwach Świata

Łyżwiarstwo szybkie – ISU World Cup Speed ​​Skating Series – Tomazo Mazowiecki, Polska – 13 listopada 2021 r. Chińska Zhongyan Ning w akcji podczas męskiej dywizji na 1500 m A REUTERS/Aleksandra Szmigiel

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do reuters.com

(Reuters) – Chiński Ning Zhongyan przyspieszył przygotowania do zimowych igrzysk olimpijskich w snowboardzie w lutym po wygraniu finału mężczyzn na 1500 m podczas rewanżu Mistrzostw Świata w łyżwiarstwie szybkim w Stavanger w Norwegii w niedzielę.

Ning zdobył złoty medal z czasem 1:45,16 i zwyciężył w klasyfikacji Pucharu Świata z Kim Min-sook z Korei Południowej, który zdobył brązowy medal w Stavanger. Amerykanin Joey Mantia zdobył srebro za zajęcie miejsca na podium.

Ning, który poprawił swoją grę po srebrnym medalu w zeszłym tygodniu w rewanżowym meczu Pucharu Świata w Polsce, powiedział, że złoty medal wzmocni jego pewność siebie przed Zimowymi Igrzyskami Olimpijskimi 2022 w Pekinie 4 lutego.

Ning powiedział w oświadczeniu prasowym oświadczenie.

„Tak, z pewnością istnieje pewna presja związana z igrzyskami olimpijskimi w Chinach, ale myślę, że sportowcy z innych krajów również są pod presją”.

Mistrz świata Thomas Kroll i mistrz olimpijski Kild Noyce mieli kolejny rozczarowujący tydzień, kiedy Holendrzy zajęli odpowiednio piąte i siódme miejsce.

W niedzielę Japonia świętowała trzy złote medale dzięki Tatsuyi Shinhamie, Nao Kodarze i Miho Takagi.

Shenhama wygrała drugie 500 m nowego sezonu Pucharu Świata, chociaż Kanadyjczyk Laurent Dubroy utrzymał pierwsze miejsce w rankingu po zajęciu drugiego miejsca.

Kodera i Takagi zwyciężyły odpowiednio w biegach kobiet na 500m i 1500m.

Kodaira ukończył ustalony medal w Stavanger, wygrywając brąz na 1000 m w piątek i srebrny na 500 m w sobotę.