Norwegia kobiet 4-1 Irlandia Północna: Atak w pierwszej połowie przynosi pierwszą porażkę na Euro 2022 |  wiadomości piłkarskie

Norwegia kobiet 4-1 Irlandia Północna: Atak w pierwszej połowie przynosi pierwszą porażkę na Euro 2022 | wiadomości piłkarskie

Kobiety z Irlandii Północnej stawiły dzielny opór w historyczną noc dla Kenny’ego Shellsa, ale zostały dobrze pokonane przez Norwegię 4:1 w meczu otwarcia Euro 2022 w St Mary’s.

W swoim pierwszym meczu w dużym turnieju Irlandia Północna zawsze stanęła przed trudnym zadaniem przeciwko utalentowanej drużynie norweskiej, ale była zszokowana, gdy w pierwszej połowie przebiła mecz trzema golami.

Po tym, jak lewy obrońca Julie Blackstad w 10. minucie pokonała Jackie Burnsa o prawie słupek, Norwegia odbiła się ponownie trzy minuty później, gdy Irlandia Północna próbowała grać od tyłu, a Frida Manum była gotowa na prosty finisz.

Trzecie pół godziny później Caroline Graham Hansen strzeliła rzut karny po tym, jak VAR zauważył piłkę ręczną Nadine Caldwell z rzutu rożnego, a Irlandia Północna weszła w przerwie, wdzięczna za to, że się nie spóźniła.

Ponownie pojawili się bardziej pewny siebie i zorganizowany zespół i dali nadzieję na kolejny moment w historii, gdy Rachel Furness uratowała ocalały róg, aby Julie Nelson skinęła głową do domu z bliskiej odległości.

obrazek:
Julie Nelson skinęła głową na pierwszego gola Irlandii Północnej w finale

Obie strony na krótko zamieniły się rolami z Irlandią Północną, szukając więcej, ale ich wstępne nadzieje na powrót zostały rozwiane, gdy Guru Ritten z Chelsea trafił rzut wolny z 20 jardów, aby zapewnić pewne zwycięstwo Norwegii.

„Napięta” Irlandia Północna ma trudności z stawieniem czoła lepszym rywalom

Irlandia Północna i Norwegia były zaznajomione ze sobą po tym, jak zremisowały w tej samej grupie kwalifikacyjnej do finału, z Zieloną i Białą Armią po złym końcu porażek 6-0, kiedy spotkali się w Belfaście i Stavanger.

To, w połączeniu ze świeżym doświadczeniem zdobycia ważnych finałów, wystarczyło, aby Irlandia Północna była zdenerwowana przed tak dobrymi rywalizacjami w pierwszej połowie i pomimo posiadania dużej ilości posiadania, kraj ojczysty wyglądał na kruche, gdy tracili piłkę.

READ  Podgląd: Austria vs Szkocja - prognozy, wiadomości drużynowe, składy

Zbyt łatwo było stworzyć grę na zmianę, która doprowadziła do otwarcia i chaosu w Norwegii, gdy Ada Hagerberg przejęła obronę Irlandii Północnej, by zająć drugą pozycję.

Dopiero wtedy Shels zaczął zawieszać postępowanie, nie tracąc żadnych bramek w otwartej grze do końca meczu.

Norwegia widziała dzielną drużynę z Irlandii Północnej 4-1 w pierwszym w historii meczu zielono-białych armii w dużym turnieju
obrazek:
Norwegia pokonała dzielną drużynę Irlandii Północnej 4-1 w pierwszym meczu Zielono-Białej Armii w dużym turnieju

Jego przekaz z pierwszej połowy mógł koncentrować się na wyniku 3:0 w drugiej połowie, a nie na uratowaniu gry, ale po główce Nelsona krótko po przerwie był krótki moment, w którym wydawało się, że powrót do gry może być mało prawdopodobny. .

To się nie zmaterializowało, ponieważ rzut wolny Rittena ponownie zdmuchnął bańkę Irlandii Północnej, ale istnieją oznaki optymizmu, aby przejść do drugiego poniedziałkowego meczu z Austrią, który Schels i jego zespół będą postrzegać jako rywalizację nie do pokonania – jeśli będą w stanie kontynuować w drugiej grze. Połowa wydajności w 90 minut.

Co dalej?

Norwegia i Irlandia Północna wracają do pracy w poniedziałek. Norwegia zmierzy się z Anglią na AMEX Stadium (20:00), a Irlandia Północna z Austrią na St Mary’s (17:00).

Pierwsza grupa kończy się w piątek 15 lipca. Irlandia Północna zmierzy się z gospodarzami turnieju Anglią w Southampton, a Norwegia z Austrią na stadionie AMEX. Oba mecze rozpoczną się o godzinie 20:00.

Śledź Euro 2022 na Sky Sports

Śledź najnowsze wiadomości o Euro 2022 w Sky Sports i Sky Sports News tego lata.

Relację zapewni Caroline Parker, gospodarz Sky Sports WSL, wraz z Jessicą Creighton i Kyle Walkerem. W międzyczasie Karen Carney, Sue Smith, Courtney Sweetman-Kirk i Laura Bassett przedstawią analizę podczas całego turnieju.

Dołączą do nich weteranka Karen Bardsley i obrończyni Manchesteru City Esme Morgan.

Eksperci i nadawcy będą obsługiwać mobilny autobus prezentacyjny Sky Sports Women’s Euro 2022, który będzie podążał za zespołem Sky Sports News w całym kraju na różne stadiony, na których odbywają się mecze.

READ  Przyczyną śmierci Paula Greena była CTE, choroba mózgu, wywiad z żoną Amandy Green

Ponadto główny podcast piłkarski Sky Sports zostanie przemianowany na Sky Sports Women’s Euros Podcast od 21 czerwca. Będzie on prowadzony przez Charlotte Marsh i Antona Toloya i będzie zawierał ekskluzywne wiadomości, wywiady z graczami, a także rozbudowany pakiet programistyczny dotyczący turnieju.

Grupa A: Austria – Irlandia Północna – 17:00 czasu mariackiego

Grupa A: Anglia – Norwegia – o 20:00 na stadionie Brighton and Hove Community Stadium

Grupa D: Francja – Belgia – o ósmej wieczorem na stadionie w Nowym Jorku

READ  Żona Chrisa Godwina oskarża trenera Tampa Bay Buccaneers o „rażące kłamstwo”

piątek 15 lipca

Grupa A: Irlandia Północna – Anglia – 20:00 czasu mariackiego

Grupa A: Austria-Norwegia rozpocznie się o 20:00 na stadionie Brighton & Hove Community Stadium

poniedziałek 18 lipca

Grupa D: Islandia – Francja – start o ósmej wieczorem na stadionie w Nowym Jorku

Grupa D: Włochy – Belgia – godz. 20:00 na stadionie Manchester City Academy

etap nokautu

Ćwierćfinały

Środa 20 lipca

Ćwierćfinały 1: Grupa zwycięzców A – Wicemistrzowie z grupy B – Start o 20:00, Brighton & Hove Community Stadium

Czwartek 21 lipca

Ćwierćfinał 2: zwycięzcy, grupa B – wicemistrzowie z grupy A – początek o 20:00 na London Community Stadium

piątek 22 lipca

Ćwierćfinały 3: Grupa zwycięzców C – zdobywcy drugiego miejsca w grupie D – start o 20:00 w Lee Sports Village

Ćwierćfinał 4: zwycięzcy, grupa D – drugie miejsce w grupie C – początek o 20:00, stadion w Nowym Jorku

półfinał

wtorek 26 lipca

Półfinały 1: ćwierćfinaliści 1 – ćwierćfinaliści 3 – początek o 20:00, Bramal Lane

Środa 27 lipca

Półfinały 2: ćwierćfinaliści 2 – ćwierćfinaliści 4 – początek o 20:00, MK Stadion