Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Notatnik reportera Walii: Zespół Roberta Page'a w doskonałej formie na finałowy mecz barażowy Euro 2024 z Polską |  wiadomości piłkarskie

Notatnik reportera Walii: Zespół Roberta Page'a w doskonałej formie na finałowy mecz barażowy Euro 2024 z Polską | wiadomości piłkarskie

Byliśmy tu już wcześniej. Słyszeliśmy powiedzenie „zwycięzca bierze wszystko” i wiemy, jak ważne jest zakwalifikowanie się do dużego turnieju.

W czerwcu 2022 roku Walia gościła Ukrainę. Nagrodą było wówczas miejsce na Pucharze Świata w Katarze. Teraz to Polska będzie gospodarzem Walijczyków, którzy latem tego roku zapewnią sobie miejsce na Mistrzostwach Europy w Niemczech. To kolejny moment, w którym „zwycięzca bierze wszystko”.

Użyj przeglądarki Chrome, aby uzyskać łatwo dostępny odtwarzacz wideo

Geraint Hughes ze Sky Sports News analizuje imponujące zwycięstwo Walii nad Finlandią 4:1 i patrzy w przyszłość na wielki finał przeciwko Polsce.

Walia i Polska są w dobrej formie przed meczem, ich forma jest imponująca i obie drużyny przybędą do Cardiff po zwycięstwach w półfinałach barażowych. Biorąc pod uwagę, że Walia ma przewagę u siebie, czy ma obowiązek przejąć inicjatywę i taktycznie ją przejąć?

Nie jestem co do tego pewien. Dlaczego?

Neco Williams świętuje po zwycięstwie Walii nad Finlandią 2:0
zdjęcie:
Neco Williams świętuje po zwycięstwie Walii nad Finlandią 2:0

Ponieważ Walia uwielbia kontratakować, wie, że ma kilku zawodników charakteryzujących się świetnym tempem – między innymi Neco Williamsa, Dana Jamesa i Brennan Johnson. Aby walczyć, czasami drużyny muszą oddać piłkę i pozwolić przeciwnikowi dotrzeć do ciebie.

W ubiegły czwartek zadziałało to przeciwko Finlandii, ale nawet wtedy w drugiej połowie Walia całkowicie dominowała, a Finlandia rzadko posiadała piłkę. Nie jestem pewien, czy Walia przeciwko Polsce pozwoli którejkolwiek ze stron na luksus kontroli – to będzie trudny mecz.

Użyj przeglądarki Chrome, aby uzyskać łatwo dostępny odtwarzacz wideo

W przemówieniu po zwycięstwie 4:1 nad Finlandią w Cardiff trener Walii Rob Page potwierdził, że jego zespół jest szczęśliwy, mogąc bezpośrednio rywalizować z dowolną drużyną o zakwalifikowanie się do Mistrzostw Europy.
READ  Ben Simmons szczyty sezonu, Brooklyn Nets - Sacramento Kings, Dyson Daniels, Memphis Grizzlies - New Orleans Pelicans, wyniki, wyniki, Los Angeles Clippers vs Dallas Mavericks.

Rozmawiałem z kilkoma dziennikarzami zajmującymi się Polską, a teraz przyjechali do Cardiff i są pewni siebie. Twierdzą, że ich zespół ma szybkość i wiedzę, a także doświadczenie, które pozwala nie przeszkadzać tłumom partyzantów, którzy będą kibicować drużynie w czerwonych barwach.

Robert Lewandowski zaskakująco nie strzelił gola dla Polski, zanim w 70. minucie został zmieniony
zdjęcie:
Walia będzie musiała uspokoić polskiego napastnika Roberta Lewandowskiego, jeśli we wtorek chce awansować

Frustrują i uniemożliwiają Walii przestrzeń do wykorzystania swojej szybkości, a także wierzą, że Polska ma przewagę w meczu, który według powszechnej opinii będzie bardzo zacięty. Kiedy rozgrywane są takie mecze, często chwila lub dwie decydują o losach meczu. Jeden błąd, jeden brak koncentracji i jeden wspaniały gol.

Gracze Walii świętują wraz z Davidem Brooksem po jego pierwszym golu w meczu przeciwko Finlandii
zdjęcie:
Gracze Walii świętują wraz z Davidem Brooksem po jego pierwszym golu w meczu przeciwko Finlandii

Z walijskiego punktu widzenia nie widzę lepszego sposobu, aby drużyna Roba Page’a dotarła do finału. Zrobili wszystko, o co ich poproszono, a kilku młodych zawodników z niewielkim doświadczeniem widziało postępy zespołu w ciągu ostatnich sześciu miesięcy, odnosząc imponujące zwycięstwo nad Chorwacją, remis z Turcją – gdzie nawet Turcy przyznali, że byli na drugim miejscu – i wynik odstający do Finlandii.

Zespół bez Garetha Bale'a i niepotrzebujący jeszcze Aarona Ramseya robi wrażenie na kibicach i wyraźnie zyskuje na pewności siebie. Nikt jednak nie jest w stanie dokładnie przewidzieć wyniku tej sytuacji, gdyż są to dwie dobre strony, które stoją naprzeciw siebie.

Użyj przeglądarki Chrome, aby uzyskać łatwo dostępny odtwarzacz wideo

Były reprezentant Walii Rob Earnshaw uważa, że ​​drużyna Roba Page'a ma duże szanse na zapewnienie sobie miejsca w Mistrzostwach Europy po imponującym zwycięstwie 4:1 nad Finlandią.

Aby Walia i jej Czerwony Mur odniosły sukces, będzie trzeba obgryzać paznokcie, ściskać innych kibiców i modlić się do kogokolwiek, kogokolwiek, aby Walijczyk nie popełnił błędu lub aby strzelił cudowny gol. Dom został zaatakowany przez gracza z ziejącym ogniem smokiem na piersi.

READ  Melbourne Devils, Tom McDonald, premiership, napastnik, kontuzja, chirurgia, metal, VFL, comeback, finały, selekcja, obawy

Do której grupy trafi Walia na Euro, jeśli wygra?

Walia będzie w Grupa D Jeśli uda im się wygrać, na Euro 2024 Polska. To postawiłoby ich przeciwko sobie Francja, Holandia I Austria.

Zwycięzca ścieżki B w fazie play-off – Ukraina Lub Islandia – Wejdzie Grupa EI twarz Belgia, Słowacja I Rumunia Na euro.

Zwycięzca play-offu, tor C – Gruzja Lub Grecja – Ciągnęło ją do pójścia Grupa Fz Portugalia, indyk I Republika Czeska.

Użyj przeglądarki Chrome, aby uzyskać łatwo dostępny odtwarzacz wideo

Rob Page nie chciał kusić losu i pozwolił obrońcy Walii Connorowi Robertsowi zgolić zwycięski zarost.

Jakie są stroje na Euro 2024?

Grupa A – Niemcy, Szkocja, Węgry, Szwajcaria

Grupa B – Hiszpania, Chorwacja, Włochy, Albania

Grupa C – Słowenia, Dania, Serbia, Anglia

Grupa D – Walia Albo Polska, Holandia, Austria i Francja

Grupa E – Belgia, Słowacja, Rumunia, Ukraina czy Islandia

Grupa szósta – Türkiye, Gruzja czy Grecja, Portugalia, Czechy

Czy to nowe pokolenie zawodników z Walii?
zdjęcie:
Czy to nowe pokolenie zawodników z Walii?

Jaki jest harmonogram i format Euro 2024?

Do 1/8 finału zakwalifikują się po dwie najlepsze drużyny z każdej z sześciu grup finałowych turnieju, a także cztery najlepsze drużyny z trzecich miejsc.

Pozostałe daty kwalifikacji
26 marca 2024 r.: Finały play-offów

Turniej finałowy

14 czerwca 2024 r.: Mecz otwarcia UEFA Euro 2024, stadion piłkarski w Monachium (Allianz Arena)
30 czerwca – 2 lipca: Runda 16
5-6 lipca: Ćwierćfinały
9-10 lipca: półfinał
14 lipca: Finał Euro 2024 na Olympiastadion w Berlinie