Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Szalone sceny w historycznym momencie meczu Pucharu Świata w krykiecie pomiędzy Indiami i Pakistanem

Szalone sceny w historycznym momencie meczu Pucharu Świata w krykiecie pomiędzy Indiami i Pakistanem

Historia zapisała się w obecności ponad 34 000 widzów w Nowym Jorku, kiedy Indie pokonały Pakistan w rzadkim starciu pomiędzy dwoma sąsiednimi krajami.

Jasprit Bumrah był bohaterem, gdy Indie pokonały Pakistan sześcioma runami w thrillerze z niską liczbą punktów w Pucharze Świata T20, który zakończył się finałem.

Wyprzedany tymczasowy stadion krykieta hrabstwa Nassau, zbudowany w Eisenhower Park, w East Meadow na Long Island, zatrząsł się, gdy kibice wiwatowali na boisku i poza nim.

Miejsca na żywo na całym Manhattanie również przyciągnęły tysiące fanów, którzy oglądali mecz na dużych ekranach.

Stany Zjednoczone są współgospodarzami Pucharu Świata T20 wraz z Indiami Zachodnimi, a także Lauderhill na południowej Florydzie i Dallas, które również są gospodarzami tych igrzysk.

Ten mecz jest najważniejszym momentem fazy grupowej zawodów, w której obaj rywale stają twarzą w twarz w grze wykraczającej daleko poza krykiet.

Napięcia polityczne i obawy dotyczące bezpieczeństwa powodują, że para rzadko spotyka się poza ważnymi zawodami, ale nic nie wskazywało na takie problemy wśród fanów, którzy byli w świątecznym nastroju pomimo opóźnionego deszczu.

To indyjscy kibice nadal wiwatowali po rzucie piłki, po tym jak wcześniej w trakcie zawodów mieli kłopoty.

Indie zostały wyeliminowane przez Pakistan za 119 w 19 overach, ale podczas gdy Mohammad Rizwan zdobył 31 dla Pakistanu w dobrych rundach, Bumrah zapewnił kluczowe bramki, a jego 3-14 w czterech overach okazało się decydujące, gdy Pakistanowi ostatecznie zabrakło 113- 7.

Pomimo trudnej nawierzchni, która utrudniała odbijanie, 34 028 kibiców, co stanowi rekord frekwencji na międzynarodowym meczu krykieta w USA, wzięło udział w zaciętej rywalizacji, która przybierała na sile.

Bumrah zdobył istotną bramkę pakistańskiego kapitana Babara Azama (13), a następnie zwolnił Mohammada Rizwana (31) w 15. minucie, gdy Pakistan miał 80-4.

READ  Wyniki Italian Open, Alexei Popyrin w 1/8 finału, z kim zmierzy się, Novak Djokovic, Iga Świątek, wyniki, najnowsze aktualizacje

Następnie podał piłkę w przedostatnim secie, ponieważ Pakistan potrzebował 21 punktów do zwycięstwa, a Bumrah stracił tylko trzy serie i ostatnią piłką odrzucił Iftikhara Ahmeda.

To sprawiło, że Pakistan potrzebował 18 runów od finału, co było trudnym zadaniem na trudnej nawierzchni do odbijania, a stało się jeszcze trudniejsze, gdy Arshdeep Singh uwięził Imada Wasima Rabda przy pierwszej piłce.

Naseem Shah włożył wiele wysiłku, trafiając czwartą i piątą piłkę w czwartej minucie, ale India uniknęła dramatycznych sytuacji w końcówkach meczu i zapewniła sobie drugie zwycięstwo w turnieju.

Jeśli chodzi o Pakistan, przegrana po szokującej porażce ze Stanami Zjednoczonymi pozbawiła go punktu i pozostawiła przed nim mnóstwo pracy w starciu z Kanadą i Irlandią, jeśli mają dostać się do fazy Wielkiej Ósemki.

Wcześniej pakistańscy melonicy dali swojej drużynie szansę na walkę, gdy Naseem i Haris Rauf zdobyli po trzy bramki, a Indie odpadły, a pozostałych 20 przydzielono im.

Jednak 42 z 31 piłek Rishabha Panta dało Indianom powód do pracy po tym, jak tanim kosztem przegrali otwierających Rohita Sharmę i Virata Kohli.

Odzyskali siły i odnieśli słynne zwycięstwo.

Dla członków społeczności indyjskiej w USA turniej stanowi rzadką okazję zobaczenia swoich bohaterów osobiście, a nie online.

„To jest na naszym podwórku, więc nie ma nic podobnego. Po raz pierwszy mieliśmy okazję doświadczyć krykieta, który jest sportem narodowym zarówno Indii, jak i Pakistanu. Mamy szczęście, że specjalnie zbudowaliśmy ten niesamowity stadion za to” – powiedział Kumar Mathuria z Nowego Jorku.

„W tym regionie jest wielu fanów krykieta, ale spotkałem też ludzi, którzy przyjechali na tę grę z Indii i innych miejsc za granicą. To niewiarygodne” – dodał.

Na zatłoczonych ulicach wokół stadionu handlarze sprzedawali koszulki obu drużyn, a pakistańscy kibice machali flagami narodowymi z dachów SUV-ów.

READ  Polska jako pierwszy kraj w NATO kupuje tureckie drony

Pakistański kibic Eswar Malik przyleciał na mecz z St. Louis i powiedział, że Amerykanie teraz zrozumieli tę rywalizację.

„To stara rywalizacja, taka jak Yankees i Red Sox czy St. Louis i Chicago, i to stara rywalizacja, która trwa i trwa” – powiedział.

To piąty mecz rozgrywany na stadionie, ale jest to mecz cieszący się największym zainteresowaniem i jedyny, na który bilety są wyprzedane.

Było to wyraźnie widoczne w długich kolejkach dla bezpieczeństwa i zamieszaniu wokół miejsc parkingowych.

Bilety na rynek wtórny były nadal dostępne w kilku aplikacjach, ale każdy kupujący w ostatniej chwili powinien być przygotowany na wydanie ponad 1500 dolarów na bilet wstępu ogólnego.

Wewnątrz stadionu napis „Nowy Jork” jako jedyny przypominał, gdzie rozgrywany jest mecz, a muzyka i przygotowania przedmeczowe były wyraźnie dostosowane do potrzeb kibiców obu krajów.

Kiedy w ramach wywiadów przed meczem zaprezentowano publiczności byłego wszechstronnego zawodnika Indii Sachina Tendulkara, zrobiło się ogromne zamieszanie.

Siddharth Kadavarti jechał dziesięć godzin z Karoliny Północnej, aby wziąć udział w meczu i powiedział, że nie może przepuścić szansy zobaczenia indyjskich mistrzów Virata Kohli i Rohita Sharmy na ich ostatnim turnieju.

„Są absolutnymi legendami indyjskiego krykieta i samej gry i być może nigdy więcej nie zobaczymy ich w takiej grze, więc mimo że podróż w obie strony trwała 20 godzin, nie chciałem tego przegapić ,” powiedział.

Uszczęśliwiony Muthariya miał mniej konkretny powód swojej obecności. „To po prostu jedno z największych wydarzeń sportowych”.