Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Nowe „luksusowe kempingi” na horyzoncie, ponieważ SA poszukuje większego udziału w rozwijającym się rynku kempingów i przyczep kempingowych

Popyt na eko-kemping i karawaning nie słabnie w Australii Południowej, ponieważ w Port MacDonnell i Penola powstają dwa nowe tereny pod inwestycje.

Operator parku wakacyjnego na południowym wschodzie twierdzi, że rośnie popularność eko-namiotów i „luksusowego kempingu” w całym regionie, z dwoma nowymi terenami pod inwestycje w Port McDonnell i Pinola.

Około 90 procent przyczep kempingowych i kempingów odbywa się w regionach, w których przemysł generuje około 689 milionów dolarów rocznie, zapewniając znaczące wsparcie finansowe dla obszarów regionalnych.

Stephen Moinard, właściciel Kunwara Bush Holiday Park, mówi, że w 2015 roku zainstalował na swoim terenie 20 stref eko-namiotów i odnotowywał 25-procentowy wzrost rocznie, przed pandemią.

Teraz, dzięki dotacji z Departamentu Środowiska i Wody, pan Moignard planuje zbudować kolejne 20 namiotów w nowym miejscu w Dingley Dell, niedaleko Port MacDonnell.

Pan Moignard mówi, że doświadczenie „glampingu” jest popularne, ponieważ odwiedzający mogą cieszyć się kempingiem bez konieczności rezygnowania z udogodnień.

„Jeśli ozdobisz go ogrzewaniem, klimatyzacją, kocami elektrycznymi, czajnikami, grzejnikami i stołami piknikowymi na świeżym powietrzu, ludzie będą mogli cieszyć się kempingiem bez konieczności posiadania wiedzy na temat biwakowania lub rozkładania namiotu” – powiedział.

Wewnątrz błyszczący namiot, z przodu złożone ręczniki na łóżku, a na zewnątrz stół i krzesła z Gumtrees w tle
Stephen Moinard, operator Kunwara Bush Holiday Park, chce się rozwijać po sukcesie swojej obecnej luksusowej lokalizacji. (dostarczony)

„Istnieje mniejsze ryzyko niż samotne biwakowanie, ponieważ możesz zostać zmieciony przez wiatr lub deszcz i nie dobrze się bawić.

Ale to nie tylko ludzie, którzy są nowicjuszami w kempingu wybierającym się na wzgórza.

„Mamy wielu doświadczonych wczasowiczów i ludzi z przyczep kempingowych, którzy przyjeżdżają i zatrzymują się na naszych luksusowych kempingach, ponieważ nie muszą się rozpakowywać”, powiedział Moinard.

„Jest po prostu wygodny i trochę inny.

Mniej inwestycji kapitałowych

Pan Moignard powiedział, że luksusowe namioty są również bardziej opłacalne w konfiguracji niż tradycyjne zakwaterowanie.

„Ustawienie kabiny kosztowało nas około pięciu do dziesięciu tysięcy dolarów… w porównaniu z 80 000 do 90 000 dolarów za ustawienie kabiny.

„Dostajesz dwa lata życia z każdego z nich i być może będziesz musiał wymieniać płótno co dwa lata, wszystko inne, co możesz zachować”.

Mówi, że te eko-namioty są bardziej przyjazne dla środowiska.