Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Nowe narzędzie Diversity Game Tool firmy Activision Blizzard jest niesamowite

Activision Blizzard wypełnił dzisiaj swój dzienny limit oopsie, blogując o tym, jak działają partnerzy wydawców Podobno użyto specjalnego narzędzia Aby pomóc rozwinąć bardziej „różnorodne” postacie. Wyraźnie myśli, że może to osiągnąć bez rozmawiania lub zatrudniania marginalnych programistów. Dlaczego polegamy na kłopotliwych i omylnych ludziach, kiedy jesteśmy silni? dane Powiedzieć nam, że osiągnęliśmy wystarczającą liczbę punktów różnorodności, aby rozpocząć nową wojnę kulturową gier wideo? Liczby nie kłamią. Spójrz na to. Oczywiście, prawda? Dobrze zaprojektowany diagram pokazuje wszystko jasno i spokojnie.

Cholera, cieszę się, że technologia pozwala nam rozwiązać problem rasizmu, dyskryminacji płci, umiejętności i wszystkich innych problemów, z którymi borykają się gry wideo. Kto wiedział, że to takie proste? Kiedy Jeff Kaplan powiedział, że „nie znosiłby poczucia różnorodności, tak jakbyśmy mieli ten arkusz kalkulacyjny z kilkoma polami wyboru”, Activision Blizzard potraktował to poważnie. Cóż, nie za bardzo.

Jestem cyniczny, ale pod wieloma względami trudno jest ogarnąć, jakie to ekscytujące. Nie chodzi tylko o to, że ktoś wierzy, że ten złożony problem można rozwiązać przez gloryfikację Lochy i smoki Bezsensowny papier osobisty. I nie chodzi tylko o to, że Blizzard jest teraz w środku mnóstwa rzekomych katastrof „różnorodności”, w tym zarzutów o molestowanie seksualne, niezdolność do Rekrutacja Albo zatrzymanie zmarginalizowanych talentów i trwające napięcia związkowe.

Ale jest możliwe, że wiele osób nie tylko zbudowało tę rzecz, ale także napisało bloga, udzieliło na ten temat wywiadów, a następnie zapisało się, aby podzielić się z innymi. Reakcją Internetu na post i narzędzie, które opisuje, było całkowite niedowierzanie i słusznie. Weź pod uwagę fakt, że nikt tam nie przewidział, że to nadchodzi, pośród wszystkich innych kompletnych katastrof PR. Co to mówi o rzeczywistej zdolności Activision do radzenia sobie z szalejącymi problemami, które znalazły się pod publiczną kontrolą w ciągu ostatniego roku, a wydawca wielokrotnie obiecywał naprawić? W tej chwili wydaje się, że żadna odpowiedzialna osoba nie jest do tego zdolna, jeśli tak właśnie wymyśla.

READ  Nie do zapomnienia: autor Nappa opowiada opowieści swoich rodziców o II wojnie światowej | zabawa

I nie popełnij błędu, to katastrofa PR. Nie mówię tego tylko dlatego, że nie zgadzam się z podstawowym założeniem, że, jak stwierdza post na blogu, można użyć poręcznego narzędzia do „magicznego i szybkiego” „przeanalizowania własnych założeń”, uniknięcia „tokenów” i osiągnąć „prawdziwą reprezentację” poprzez zdefiniowanie „narracji”, bardziej zróżnicowaną osobowość „poza „jedynym wyglądem”. Ludziom trudno jest sobie z tym poradzić nie dlatego, że jesteśmy zwykłymi śmiertelnikami, którzy nie potrafią zrozumieć oryginalnej logiki jedynek i zer, ale dlatego, że osiągnięcie lepszego świata jest bolesnym procesem. Nie możesz tego przyspieszyć. Chwila, w której próbujesz iść na skróty, to moment, w którym przestajesz zajmować się rzeczywistym problemem.

Chociaż rozwiązywanie tych problemów może obejmować narzędzia, Activision Blizzard raz po raz udowadnia, że ​​są w punkcie, w którym potrzebują więcej edukacji, wskazówek i wskazówek od rzeczywistych ludzi z miękkimi umiejętnościami, aby pomóc w ustaleniu podstawowego zrozumienia, co oznacza różnorodność jeszcze wcześniej mogą pomyśleć o stworzeniu narzędzia takiego jak To jest niesamowite. Kiedy takiej firmie jak w tym roku potrzeba, aby wciągnąć czarną kobietę do gry wideo, nie mogę w dobrej wierze uwierzyć, że są w stanie „zmierzyć” to, co to znaczy lub różnorodność piekła, nie mówiąc już o jej dobrym wykonaniu.

Ale nawet jeśli przyjmiemy to na własnych warunkach, nie będzie to miało sensu. Czy możesz rzucić okiem na dowolne wizualizacje udostępnione w poście na blogu i powiedzieć mi, co mogą one oznaczać?

Zrzut ekranu: Activision Blizzard

Przypuszczam, że jest w tym jakaś logika, być może wyjaśniona i znana tylko osobom regularnie korzystającym z narzędzia, ale nawet Sugestia To, że możesz wyliczyć coś takiego jak „zdolność”, jest po prostu nonsensem. Co to jest pojemność 0? Co to znaczy, gdy zdjęcie w poście na blogu mówi, że ktoś ma „orientację seksualną: 0,357”?

READ  Ogłoszono datę 12. Dorocznego Dnia Dyngus

Jak możesz to komuś przedstawić i nie czuć się dziwnie z powodu tego, co zrobiłeś lub co powiedziałeś?

Chociaż nie jest to ważne, przykłady przypadków użycia wymienione w poście na blogu nie byłyby przekonujące dla przeciętnego człowieka. tam wezwanie do służby awangardy, Gra, od której Activision nie tylko próbowało się zdystansować, to gra, której tak bardzo nienawidzi Ponieważ Ma różnorodność. Drugim przykładem jest Monitor 2, gra, w którą prawie wszyscy pytają: „Dlaczego to jest?” Czy to tylko powody do odrzucenia czegoś? Nie, wprawdzie nie. Ale dodają na wierzch i tak już źle wyglądający stos. Nikt nie powiedziałby: „Och, użyli tego do Wezwanie do służby To rozczarowało wszystkich! Ponownie, poziomy marketingu zawodzą tutaj są niezgłębione.

Więc tak, to nie jest najbardziej przekonujący sposób na połączenie tego, co tam jest Poprzednio Ciężka sprzedaż ludziom, którzy chcą zmiany, ale nie wierzą, że można to osiągnąć działając w pojedynkę. Ani dla tych innych ludzi, którzy uważają, że samo umieszczenie kobiety w grze wideo jest z natury zbyt polityczne.

Być może było to nieuniknione. Technologia jest pod wieloma względami najbardziej skrajnym przejawem albedo i kapitalizmu, struktur, które aktywnie inwestują w identyfikację, kodyfikację i zachowanie znaków tożsamości w celu utrzymania władzy i zysku. Marginalizowane są brane pod uwagę tylko wtedy, gdy są użyteczne i tylko w najbardziej poniżających kategoriach, do brudnych celów. Tożsamość jest kluczem do osiągnięcia tych celów. W końcu, jeśli potrafisz opracować system dla, powiedzmy, rzeczy takich jak płeć czy rasa, to… móc Wykorzystaj te informacje, aby „opowiedzieć” większe opcje, takie jak upewnienie się, że projekty postaci są zróżnicowane w bardziej złożony sposób.

W rzeczywistości zbyt często takie dane są wykorzystywane do badania, więzienia i cenzurowania tożsamości, które są umieszczane pod mikroskopem, często przez osoby spoza ich społeczności. W takim przypadku, niezależnie od tego, czy podmioty zbierające dane zdają sobie z tego sprawę, czy nie, ich natychmiastowym efektem będzie lepsze wyposażenie ich do odwrócenia gotówki od tych stron, które twierdzą, że chcą umożliwić. Zabawne, jak to działa.

READ  Pokaz sztuki wizualnej VIU prezentowany jako wirtualna wycieczka po wystawie z powodu COVID-19 - Nanaimo News Bulletin

Po co zatrudniać więcej osób kolorowych, gdy masz niewiele lub nie masz żadnego oprogramowania, które faktycznie mówi ci, o czym powinieneś pomyśleć, lub, co gorsza, może sprawić, że będziesz myślał, że już wiesz, co to jest? Czy naprawdę musisz wziąć pod uwagę swoje uprzedzenia, jeśli postać, którą wymyśliłeś, uzyskała punkty 3, 4 i 5 w komputerowej skali różnorodności? To dobre liczby, człowieku! Teraz, gdy nie mamy tego wyjścia, nadszedł czas, aby poświęcić trochę jakości Czas opracować realistyczne kule końskie. Polacy są królem.

„Atrybuty i wskaźniki mają zastosowanie do szerszych sektorów rozrywki, w tym telewizji, filmu i literatury”, stwierdza blog. „Jedyną potrzebną zmianą w przypadku zastosowania w tych sektorach byłyby cechy podstawowe, które musiałyby zostać skalibrowane, aby były odpowiednie dla gatunku i wszechświata, w którym znajduje się każda postać”.

Wpis na blogu Activision Blizzard kończy się stwierdzeniem, że ostatecznie jest to tylko narzędzie i że pod koniec dnia to ludzie za kierownicą nadal będą podejmować decyzje. Ale nie przed zdradą większej wizji świata, który żyje pod panowaniem jego instrumentu, a tym samym jego głównej logiki.