Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Nowy samochód elektryczny Cupra Born czeka na premierę w Australii

Na drodze jest podgrzewany elektryczny właz od Cupra, nowej hiszpańskiej marki samochodów, która przyjedzie tutaj w maju przyszłego roku. Nazwany Born, pięciodrzwiowy to sportowa wersja tożsamości. 3, stosunkowo niedrogi samochód elektryczny wyprodukowany przez Volkswagena, którego Australijczycy obecnie nie mogą kupić.

The Born nie będzie częścią australijskiego pakietu startowego z trzema modelami, ale lokalny rzecznik Cupra mówi, że plan jest taki, aby uzyskać go tak szybko, jak to możliwe. „W przypadku Born nie chodzi o to, czy, ale kiedy”.

Cupra to submarka hiszpańskiego producenta samochodów Seat, należąca do koncernu Volkswagen. Od września Born będzie wypuszczany z tej samej niemieckiej fabryki, która produkuje ID. 3 od końca zeszłego roku.

VW Group Australia, która zajmuje się sprzedażą i wsparciem dla VW, Skody, Audi, a wkrótce także dla Cupry, twierdzi, że centrala w Niemczech niechętnie eksportuje swoje najnowsze pojazdy elektryczne do Australii. Problemem jest brak polityki rządu federalnego zachęcającej do jej przyjęcia.

Chociaż rządy stanowe zaczęły oferować zachęty dla pojazdów elektrycznych, nie jest pewne, czy wystarczą one, aby przynieść dowód osobisty. 3, skompresowany identyfikator. 4 SUV ściśle z nim związany, do Australii.

„W rozmowach z fabryką firma VGA natychmiast skorzystała z postępowej strategii rządu NSW dotyczącej pojazdów elektrycznych” — mówi rzecznik firmy Paul Pottinger.

„Jednakże rynki z wiążącymi krajowymi celami emisji są traktowane priorytetowo z produkcją”.

Tak więc Cupra Born może być jedynym sposobem, w jaki Australijczycy mogą uzyskać dostęp do najnowszej, popularnej technologii EV Grupy VW.

Born będzie sprzedawany w Europie z mocą wyjściową 170 kW i pojemnością akumulatora 77 kWh, zapewniając przyspieszenie od 0 do 100 km/hw 6,6 sekundy i zasięg ponad 500 km.

Zawieszenie Born jest przystosowane do bardziej sportowego prowadzenia niż ID.3. Podczas gdy Cupra dzieli niektóre panele nadwozia z VW EV, zmiany stylistyczne wewnątrz i na zewnątrz nadają mu bardziej wizualny charakter.

READ  Spróbuj e-hulajnogi NSW: Parramatta, Wollongong są wśród rad, które mogą wziąć udział

Wygląda na to, że Cobra jest zdeterminowana, aby napęd elektryczny i elektryczny stał się centralnym punktem swojej podróży do Australii. Hybrydy plug-in znajdą się na szczycie gamy modeli dwóch z trzech modeli, które mają pojawić się w drugim kwartale 2022 roku.

Formentor, pierwszy samochód zaprojektowany specjalnie jako Cupra, to kompaktowy crossover podobny do VW Tiguan, ale niższy. Leon to pięciodrzwiowa klapa zaprojektowana ze sztycą i blisko spokrewniona z najnowszym VW Golfem.

Podczas gdy oba będą sprzedawane z 2,0-litrowym turbodoładowanym silnikiem benzynowym o trzech mocach wyjściowych, droższe wersje będą wyposażone w kompaktową konfigurację hybrydową o mocy 180 kW, która łączy turbodoładowanie o pojemności 1,4 litra i sześciobiegową automatyczną skrzynię biegów z podwójnym sprzęgłem. -kW i 12,8-kilowy silnik elektryczny.Watogodzinna bateria litowo-jonowa.

Zasięg jazdy elektrycznej Formentora wynosi nieco ponad 50 km, podczas gdy Leon może przejechać nawet 65 km

To najnowsza generacja technologii PHEV do małych samochodów Grupy VW. Od lat produkuje wersje PHEV najlepiej sprzedających się modeli, takich jak Golf, ale te nigdy nie dotarły do ​​Australii.

Nadchodząca Cupra, po raz kolejny zaprojektowany na zamówienie dla marki, będzie kolejnym samochodem elektrycznym. Zapowiedziany w formie samochodu pokazowego, Tavascan to stylowy SUV, który wejdzie do produkcji w 2024 roku.