Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Ogłaszamy nowe płatności Covid-19 dla firm

Wiktoriańskie przedsiębiorstwa otrzymają tysiące dolarów wsparcia w ramach nowego pakietu ekonomicznego, który ma pomóc firmom walczącym z pandemią.

Rząd wiktoriański zapewni nowe dotacje pieniężne firmom dotkniętym nagłym zamknięciem stanu, które rozpoczęło się w piątek.

Aż 90 000 firm, które otrzymały i będą otrzymywać płatności za pośrednictwem programu Authorized Hospitality Trust and Business Cost Assistance Program związanego z zamknięciem w maju i czerwcu, otrzyma nowe płatności alimentacyjne od rządu wiktoriańskiego w wysokości 3000 USD i 2000 USD.

Płatności automatyczne będą dokonywane na rzecz uprawnionych firm i osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą w całym stanie dzięki porozumieniu zawartemu z Wspólnotą w ciągu nocy.

Płatności wyniosą 600 USD dla osób, które stracą 20 lub więcej godzin pracy i 375 USD dla osób, które stracą od 8 do 20 godzin.

Płatności będą dostępne od pierwszego dnia zamknięcia.

Stan pogrążył się w piątek w pięciodniowym zamknięciu, z rosnącą obawą o to, jak niektóre firmy mogą przetrwać.

Stan odnotował kilkanaście nowych przypadków w ciągu zaledwie 48 godzin, po tym, jak do stanu wróciła załoga zainfekowanych usuwaczy i rodzina z Nowej Południowej Walii.

Premier Daniel Andrews przyznał, że był to trudny okres.

„Ważne jest, aby wszyscy na całym świecie otrzymywali wsparcie i opiekę, których potrzebują” – powiedział.

„To nie jest koszt dla budżetu, to inwestycja w to, aby wszyscy postępowali właściwie i unikali trudności oraz inwestycja w upewnienie się, że możemy powstrzymać te dwie epidemie, opanować to i wrócić do normalności, tak jak to możliwe”.

Pochodzi po premierze Scott Morrison zgodził się na wsparcie finansowe do stanu po rozpaczliwej prośbie pana Andrewsa.

Pan Morrison zatwierdził wczoraj późną nocą pomoc finansową na narzucone przez państwo zamknięcia krótsze niż siedem dni.

Opóźnione płatności będą dokonywane, gdy wniosek zostanie złożony do Services Australia siedem dni po rozpoczęciu zamknięcia 23 lipca.

READ  Kobieta używa Kmart i Bunnings do odtworzenia harmonogramu projektanta w wirusowym TikTok

Jeżeli wiktoriańska blokada zostanie przedłużona, wejdą w życie dodatkowe cechy zaktualizowanych i poprawionych porozumień o wsparciu gospodarczym zaproponowanych przez Wspólnotę w drodze porozumienia.

Wcześniej rząd wiktoriański wydał zjadliwe oświadczenie, krytykując Wspólnotę za granie faworytów, oferując pakiet firmom z NSW podczas ostatniej epidemii.

„Wiktorianie mają dość konieczności błagania o każdy skrawek wsparcia ze strony rządu federalnego” – powiedział rzecznik rządu stanowego na początku tego tygodnia.

[email protected]