Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Nowy trener Carlton Blues Michael Voss, proces rozmowy kwalifikacyjnej z Adamem Kingsleyem, asystent trenera Nigela Labina

Michael Voss jest nowym trenerem Carltona, a legenda Lions powraca na wysokie stanowisko po ośmiu latach kierowania drużyną NFL.

Po chaotycznych poszukiwaniach trenera na miejsce Davida Teague’a, podczas których Aleister Clarkson i Ross Leon dramatycznie odmówili awansu, The Blues potwierdzili w czwartek rano, że Voss został mianowany 35. trenerem NFL.

Foss i starszy asystent z Richmond, Adam Kingsley, zostali przedstawieni podkomisji selekcji trenerów Blues w środę po tym, jak Voss przyleciał z Adelaide do Melbourne.

Obejrzyj ogromny program Fox Footy, który relacjonuje Wielki Finał tego tygodnia na Kayo, w tym relacje na żywo przed meczem, w przerwie i po meczu z pełną analizą od najlepszego zespołu w branży. Nowy w Kayo? Wypróbuj 14 dni za darmo>

Prezenter AFL, Gerard Whately, poinformował w swoim programie SEN w czwartek rano, że Voss przeszedł w środę „długi, długi wywiad”.

Foxfooty.com.au W poniedziałek poinformowano, że komisja wolałaby powołać Fossa niż Kingsleya – najwyżej sklasyfikowanego asystenta trenera Tigers, który niedawno zajął drugie miejsce za Craigiem McRae w Collingwood Training Race.

ten Herold Sun Wspomniałem środową noc Podkomisja Treningowa Bluesa spotka się w czwartek rano, aby dokonać ostatecznej rozmowy z Vossem lub Kingsleyem.

Podczas gdy Kingsley udzielił dobrych wywiadów i zaimponował panelistom – zarówno na Zoomie, jak i osobiście w środę – wcześniejsze doświadczenie Fossa jako starszego trenera w Brisbane w latach 2009-2013 było ważnym powodem, dla którego dostał tę pracę.

Wiek wzmiankowany Voss podpisałby trzyletni kontrakt, gdyby dostał tę rolę.

Michael Voss pracował jako asystent trenera w Port Adelaide przez siedem lat. Zdjęcie: Mark BrickŹródło: Getty Images

The Blues mają potwierdzić spotkanie w czwartek rano.

Raporty w środę wskazywały, że port w Adelajdzie już rozpoczął poszukiwania zastępcy Vossa, który we wtorek powiedział władzom, że uda się do Melbourne.

Przechodząc przez terminal lotniska Tullamarine po wylądowaniu samolotu, Voss potwierdził, że nie ma biletu powrotnego do Adelajdy, ale to dlatego, że musiał „pracować z SA Health” i „przestrzegać ich protokołów”.

Słuchać Najnowszy PODCAST FOX FOOTY poniżej lub kliknij, aby zasubskrybować ITUNES lub spotify

Powszechnie uważa się, że gdyby Foss zdobył główną rolę trenera, chciałby sprowadzić do tego samego klubu swojego kolegę z Premier League i wieloletniego asystenta Cats, Nigela Labina.

Ale doświadczona reporterka piłkarska, Caroline Wilson, powiedziała, że ​​Geelong „wrzucił klucz do roboty”, oferując Lapinowi nową umowę.

„To dla mnie naprawdę interesujące, że wiem, że bardzo chciał, jeśli dostanie dużą pracę, zabrać ze sobą swojego kumpla Nigela Lapina. Zawsze myśleli, że tak się stanie, jeśli Michael Voss dostanie kolejną szansę” – powiedział Wilson Channel 9. oceniane footy.

“Geelong rzucił się na roboty. Oferują Nigelowi Lapinowi długoterminową umowę – cztery lub pięć lat, jak rozumiem – na bycie głównym facetem od rozwoju”.

Michael Voss i Nigel Labin w czasie gry w Lions. Zdjęcie: David KaepernickŹródło: News Corp Australia

Po odejściu na emeryturę jako zawodnik w 2006 roku z trzema tytułami mistrzowskimi, medalem Brownlowa, pięcioma All-Australijczykami i 289 występami na swoim koncie, Voss przeniósł się do mediów, zanim pod koniec 2008 roku przyjął stanowisko starszego asystenta w West Coast Eagles.

Ale mistrzowski pomocnik szybko został mianowany zastępcą Lee Matthewsa na sezon 2009. Poprowadził Lwy do 42 zwycięstw w 107 meczach, w tym występu w finałach w swoim pierwszym sezonie.

Foss został zwolniony przez Brisbane po zaledwie ośmiu zwycięstwach w 2013 roku, ale wkrótce został mianowany asystentem trenera w Port Adelaide, gdzie spędził imponujący siedmioletni okres pod wodzą Kena Hinckleya.

Nominacja Vossa zamykała pętlę w niechlujnym i czasami brzydkim procesie, aby zastąpić Davida Teague, który został zwolniony po długiej recenzji, która spotkała się z dużą krytyką z zewnątrz.

Carlton podobno ścigał wielkie nazwiska, takie jak legenda Hawthorn Alistair Clarkson i stały wielki finalista Ross Lyon, zanim zmienił swoje nastawienie do takich jak Voss.

READ  Kryzys ukrytego miasta kryje się w cieniu Olimpiady