NRL 2023: Grzech Jacka Hetheringtona zostaje zlekceważony za uderzenie Willa Smitha w kolejnym zaniku mózgu, Newcastle Knights pokonują Wests Tigers

Żongler Newcastle Knights, Jack Hetherington, został grzesznie zmarnowany, uderzając przeciwnika po raz drugi w ciągu trzech meczów.

Rycerze odnieśli bardzo potrzebne zwycięstwo 34-18 nad Wests Tigers na stadionie McDonald Jones w piątek wieczorem, aby podtrzymać nadzieje na finały.

Oglądaj każdy mecz w każdej rundzie sezonu 2023 NRL Telstra Premiership na żywo w Kayo Sports. Nowy w Kayo? Rozpocznij bezpłatny okres próbny teraz>

Odmawiając Tygrysom pewnej próby we wczesnych fazach, Bunker orzekł, że przed próbą Tommy’ego Talawa było podanie w przód – chociaż dla wszystkich było jasne, że piłka cofała się.

Newcastle w pełni wykorzystało wezwanie, zdobywając trzy próby w kosmicznych minutach Grega Marzio, Bradmana Besta i Dominica Younga, aby wcześnie objąć prowadzenie.

Tygrysy walczyły po próbach Jahrima Pauli i Abe Coroaçao, aby do przerwy prowadzić 18:12.

Na początku drugiej połowy Hetherington został złapany na twardym wślizgu, co dało Rycerzom rzut karny.

Nie był zadowolony z wezwania i wdał się w mini-modę z Willem Smithem z Tigers V-Eighth, który miał kilka słów dla Hetheringtona.

Atakujący rycerze nie mogli zachować spokoju i połknęli przynętę, uderzając Smitha w twarz, a sędzia nie miał wyboru, aby wysłać go do pudełka grzechów.

Dan Guinan z Fox League powiedział: „Wyciągnąłem Willa Smitha z jego kategorii wagowej.

„O, cześć. Czy Hetherington coś tu wciągnął? Mały klip od Smitha”.

„Will Smith myśli, że to cios i 10 w koszu. To otwarte uderzenie. Uderzenie 10. Zwabili go, a on połknął przynętę.”

Gdy tylko sędzia zagwizdał, powiedział Cooper Kronk, Will Smith zaczął klaskać, jakby Jack Hetherington miał kłopoty.

„Dokończ niepotrzebne z Jacka Hetheringtona. Niezależnie od tego, czy się zgadzasz, czy nie, nie ma absolutnie żadnego sposobu, w jaki Jack Hetherington zareagowałby w ten sposób.”

Tygrysy pokonały Rycerzy 6:4, podczas gdy Hetherington był w koszu grzechów.

READ  Kalin Bunga, Cooper Cronk, Newcastle Knights, kontrakt, Adam O'Brien, Mitchell Pierce

Fani uderzyli w Hetherington i rozkoszowali się twarzą mężczyzny o imieniu Will Smith, który tym razem został spoliczkowany.

Martin Gabor z News Corp napisał na Twitterze: „Hetherington zrobił to samo przeciwko Penrith. Ten sam wynik. Niewybaczalne rzeczy.”

Ostatni grzech Hetheringtona pojawia się zaledwie kilka tygodni po tym, jak spoliczkował Penrith Izack Tago „przez przekłucie ucha” w przegranej Newcastle z Cheetahs.

Incydent dodaje do długiej listy niedyskrecji w całej karierze Hetherthingtona.

Rycerze uciekli z kosza grzechów, gdy Kalyn Ponga pokazał kolejny klucz od bocznego obrońcy, chociaż zostawił swój but do kopania w domu.

Ponga, Young i Tyson Gamble biegli przez drugą połowę, próbując zapewnić sobie stosunkowo wygodne zwycięstwo, aby podtrzymać nadzieje Newcastle na szczupły finał.