Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

NSW FOGO Bin: 290 000 domów otrzyma nową usługę kosza z zieloną pokrywą, aby ograniczyć marnowanie żywności w gospodarstwach domowych

NSW FOGO Bin: 290 000 domów otrzyma nową usługę kosza z zieloną pokrywą, aby ograniczyć marnowanie żywności w gospodarstwach domowych

Około 290 000 gospodarstw domowych będzie kwalifikować się do ulepszonego serwisu kawowego w zamian za płatność w wysokości 6,2 miliona dolarów od rządu NSW.

Dodatkowe 14 rad otrzyma fundusze na uruchomienie usługi zbierania odpadów z żywności ekologicznej i produktów ekologicznych (FOGO).

Ma zieloną pokrywę, co oznacza, że ​​odpady żywnościowe i domowe ogrodnictwo zostaną poddane recyklingowi na kompost, zamiast tworzyć emisje, gdy rozkładają się na wysypisku.

W przeciwieństwie do zwykłego pojemnika na kompost, wszystkie produkty spożywcze, w tym mięso i kości, można umieścić w pojemnikach z zieloną pokrywą.

Ponieważ odpady żywnościowe stanowią ponad jedną trzecią wszystkich składowisk, minister środowiska i dziedzictwa James Griffin powiedział, że jest to „prosty i skuteczny środek”, który ludzie mogą podjąć, aby stać się bardziej zrównoważonym.

Powiedział: „To nowa usługa, która pozwoli rodzinom umieszczać odpady żywnościowe w pojemnikach z zieloną pokrywą wraz z odpadami ogrodowymi, gdzie zostaną one kompostowane i otrzymają nowe życie”.

W przypadku większości rad NSW odpady żywnościowe można umieszczać wyłącznie w pojemnikach z czerwoną pokrywą, które są przeznaczone na składowanie. W Randwick East Council w Sydney wprowadzenie zestawu FOGO w marcu 2021 r. zmniejszyło ilość odpadów na wysypiskach o 28 procent w ciągu zaledwie czterech miesięcy.

Korzyści dla środowiska nadal się nawarstwiały.

„Świadczenie usług FOGO w Randwick przyniosło wyjątkowe rezultaty, zapobiegając wyrzuceniu na wysypisko ponad 26 000 ton odpadów spożywczych i ogrodowych w ciągu pierwszych 18 miesięcy, co odpowiada usunięciu co najmniej 9 000 samochodów z dróg” – powiedział El Sayed. Gryf.

Na tablicach takich jak Inner West, gdzie niektóre gospodarstwa domowe mają cztery kosze (czerwony kosz na śmieci, żółty kosz na śmieci, zielony kosz na odpady ogrodowe i fioletowy kosz na odpady spożywcze), fioletowy kosz zostanie usunięty, a zielony idę do kosza FOGO.

Aby pomóc w rozpowszechnianiu FOGO, dziewięć zarządów oraz wspólna organizacja Riveriny i Murraya otrzymały łącznie 6,2 miliona dolarów. Różne rady otrzymały różne kwoty w zależności od liczby gospodarstw domowych i wymaganej zmiany usług, co obejmowało takie kroki, jak zakup nowych koszyków, kampanie edukacyjne i próby.

READ  Woolworths przestaje sprzedawać plastikowe torby wielokrotnego użytku w Waszyngtonie

W rezultacie kwota finansowania różniła się znacznie między radami.

Na przykład Rada Shire Muswellbrook w regionie Upper Hunter otrzymała 62 060 USD na połączenie 6206 gospodarstw domowych z grupą FOGO, podczas gdy Rada Miasta Cumberland, w której zidentyfikowano 74 361 gospodarstw domowych, aby uzyskać dostęp do usługi, otrzymała 1 834 740 USD.