Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Numer 1 na świecie, Iga Świątek, zalała się łzami, gdy Stany Zjednoczone objęły prowadzenie 2:0 nad Polską

Drużyna Europy zapewniła sobie miejsce w ćwierćfinale po zwycięstwie 3:2 nad Włochami w ćwierćfinale i czekała na Świątek na kolejny dominujący start, ponieważ numer jeden na świecie wygrała wszystkie pięć dotychczasowych meczów. Mistrzostwa – w tym dwa mecze deblowe. Jednak trzykrotna zwyciężczyni Wielkiego Szlema została pokonana przez trzecią na świecie Jessicę Pegulę w pierwszym meczu dnia w turnieju mieszanym, gdy Amerykanka wygrała 6-2, 6-2 w nieco ponad godzinę, przełamując trzy razy w pierwszy set i dwa razy w drugim. . Świątek, który wygrał cztery poprzednie pojedynki z Pegulą, po porażce ogarnęły emocje, ale z ulgą omówił tę kwestię w późniejszym terminie. „Ponieważ po prostu wiedziałem, że czułem się dzisiaj trochę bezradny, ponieważ fizycznie i psychicznie nie byłem w stanie pokazać się równo i rozwiązać problemów. Więc zawsze jest trudno, gdy przegrywasz, zwłaszcza gdy grasz dla drużyny i twój kraju” – powiedziała 21-latka. Dodała: „Byłam po prostu smutna. Ale wiesz, to nie pierwszy raz, kiedy płakałem po przegranym meczu. nic specjalnego”.

Zwycięstwo Peguli dało jej rodaczce Frances Tiafoe bardzo potrzebną inspirację, która pokonała Kacpra Å » UK 6:3, 6:3 i zapewniła Stanom Zjednoczonym solidne prowadzenie w mistrzostwach ATP-WTA Joint Championships. „Kiedy zobaczyłem ją dzisiaj grającą, pomyślałem:„ Och, byki, nie mogę się stąd wydostać ”- powiedział podczas wywiadu na korcie w Sydney. „To było niewiarygodne, pokonać Iggę, który jest zdecydowanie najlepszym graczem na świecie, z taką siłą. Myślę, że Jess jest niesamowitym graczem, niesamowitą osobą”. W sobotę Hubert Hurkacz będzie starał się podtrzymać nadzieje Polski na awans do finału, kiedy zmierzy się z Taylorem Fritzem, zanim Magda Linette zmierzy się z Madison Keys w kolejnym pojedynku, który trzeba wygrać. W przypadku remisu 2:2 w grze podwójnej Świątek i Hurkacz zmierzą się z Pegulą i Fritzem w grze mieszanej. Zwycięzca meczu Polska-USA zmierzy się w niedzielnym finale w Sydney z Grecją lub Włochami.

READ  Babar Azzam pokonuje Virata Kohli w kategorii Najlepszy Zawodnik Świata w Indiach i Pakistanie

Artykuł Puchar Narodów: numer 1 na świecie sprawił, że Iga Świątek zalała się łzami, gdy Stany Zjednoczone prowadziły 2:0 nad Polską Po raz pierwszy pojawił się na Planetsport.com.