Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Obejmująca aktualizacje NASA, zaprasza publiczność do wirtualnego przyłączenia się do premiery Starliner


51344290465_6e8fea6af6_k.jpg

Rakieta Atlas V United Launch Alliance z Boeings CST-100 Starliner na pokładzie jest widoczna na wyrzutni w Space Launch Complex 41.

Kredyty: NASA/Joel Kosky

NASA zapewni relacje z nadchodzących działań agencji przed startem, startem i dokowaniem dla Boeing Orbital Flight Test-2 (OFT-2) Międzynarodowa Stacja Kosmiczna. OFT-2 to drugi bezzałogowy lot statku kosmicznego Boeings CST-100 Starliner w ramach agencji Komercyjny program załogi. Misja ma rozpocząć się o 13:20 EDT we wtorek, 3 sierpnia

Starliner wystartuje na rakiecie United Launch Alliance Atlas V z kompleksu Space Launch Complex-41 na stacji kosmicznej Cape Canaveral na Florydzie. Około 30 minut po wystrzeleniu Starliner wykona oparzenie orbitalne, aby rozpocząć całodniową podróż do stacji kosmicznej. Statek kosmiczny ma zadokować na stacji kosmicznej o 13:37 w środę, 4 sierpnia. Relacja z startu i dokowania będzie transmitowana na żywo w telewizji NASA. Aplikacja NASAi agencje stronie internetowej.

Statek kosmiczny przewiezie na stację kosmiczną ponad 400 funtów ładunku NASA i zaopatrzenia załogi. Powróci na Ziemię załadowany ponad 550 funtami ładunku, w tym zbiornikami wielokrotnego użytku systemu ładowania tlenu i azotu, które dostarczają powietrze do oddychania członkom załogi stacji.

OFT-2 zaprezentuje wszechstronne możliwości statku kosmicznego Starliner i rakiety Atlas V, od startu, przez dokowanie, po powrót na Ziemię z lądowaniem na pustyni w zachodnich Stanach Zjednoczonych. Misja bezzałogowa dostarczy cennych danych do certyfikowanego przez NASA systemu transportu załogi Boeinga w celu regularnych lotów do i ze stacji kosmicznej.

/Ogólne wydanie. Ten materiał pochodzi z oryginalnej instytucji i może mieć charakter czasowy i jest zredagowany dla jasności, stylu i długości. Pełny widok tutaj.

READ  Ściemnianie Betelgeuse: dlatego wyblakła poświata jednej z najjaśniejszych gwiazd