Obejrzyj mecz Chelsea i Manchesteru City, kontuzję Kevina De Bruyne’a, aktualizację, wyniki, najważniejsze wydarzenia

Chelsea zakończyła walkę Manchesteru City o cztery historyczne tytuły, gdy bramka Hakima Ziyecha wygrała 1: 0 i poprowadziła Bluesa do sobotniego finału Pucharu Anglii.

W szkodliwym dniu City przegrał również z Kevinem De Bruyne z kontuzją kostki, nieco ponad tydzień przed finałem Pucharu Ligi, gdzie zmierzy się z Tottenhamem Hotspur, i pierwszym meczem półfinału Ligi Mistrzów z Paris Saint-Germain.

Oglądaj relacje na żywo z półfinałów Emirates Cup z ESPN na Caio. Nowy w Kayo? Wypróbuj 14 dni za darmo>

McLaren ustanawia pięć poprzednich zwycięstw | 00:52

Chelsea była warta kolejnego imponującego zwycięstwa pod wodzą Thomasa Tuchela, a on będzie faworytem do zdobycia pierwszych mistrzostw Niemiec w angielskiej piłce nożnej, gdy 15 maja zagrają z Leicester lub Southampton.

„To był bardzo dobry występ”. Tuchel, który przegrał tylko dwa razy w 19 meczach od czasu zastąpienia Franka Lamparda w styczniu, powiedział: „Jestem bardzo szczęśliwy i dumny”.

„Skorzystaliśmy z okazji, aby pojawić się na najwyższym poziomie i zobaczyć, jak się mamy. Możesz wygrać City tylko wtedy, gdy masz wszystkich na najwyższym poziomie”. Tuchel może odebrać większą nagrodę w Lidze Mistrzów pod koniec swoich pierwszych pięciu miesięcy zarządzania.

Chelsea i City mogą spotkać się ponownie w ostatnim meczu w Stambule w przyszłym miesiącu, jeśli pokonają kolejno Real Madryt i Paris Saint-Germain w ostatnich czterech meczach, a podopieczni Tuchela udowodnili, że są w stanie wyprzedzić liderów Premier League. pomimo 20-punktowej różnicy między obiema drużynami. Przy stole.

Fizyczne wymagania związane z próbą zdobycia czystego tytułu przez City pojawiły się, gdy Pep Guardiola dokonał ośmiu zmian w drużynie, która pokonała Borussię Dortmund w środku tygodnia, z strzelcami Philem Fodenem i Riyadem Mahrezem.

Zespół, który bardzo się zmienił, wydawał się zdezorientowany i wykorzystał Chelsea, aby rozpocząć świetny start.

Już po sześciu minutach Ziyech trafił w bramkę Timo Wernera i trafił do bramki, ale bramka została anulowana ze względu na spalony przeciwko reprezentantowi Niemiec.

Nabboot nagrywa inny świat | 00:24

READ  Słaby skład Republiki Południowej Afryki na tournée po Nowej Zelandii udowadnia, że ​​nie dbają o krykieta testowego, mówi Steve Waugh, najnowsze wiadomości

– niepokój De Bruyne’a –

City dotarło do pierwszej połowy bez żadnego uszczerbku na wyniku, ale poniosło potencjalnie ciężki cios w nadziei na zdobycie trzech tytułów na początku drugiej połowy.

Zaledwie 11 dni przed pierwszym meczem Paris Saint-Germain, De Bruyne wydawał się kręcić kostką w pojedynku z N’Golo Kante i został zastąpiony przez Fodena.

„To nie wygląda dobrze, cierpi” – powiedział Guardiola. „Jutro zrobimy test.”

City wciąż zmagało się ze stratą z belgijskim pomocnikiem, kiedy w końcu zostali złapani przez kontratak Chelsea.

Decyzja Guardioli, by utrzymać Zacha Stephena w siatce w krajowych rozgrywkach pucharowych, przyniosła odwrotny skutek, gdy Amerykanin wpadł na ziemię niczyją, gdy Werner rzucił się w plecy i rzucił się z powrotem do Zeke, aby trafić do pustej siatki.

„W tego typu grach marża jest bardzo wąska, a waluta spadła z ich strony” – dodał Guardiola.

Steffen dokonał pewnych poprawek chwilę później, aby ponownie pozbawić Ziyecha, gdy Marokańczyk był bez skazy.

Kane zyskuje rekwizyt, Tottenham wskakuje do punktu 1:31

City zajęło ostatnie 20 minut rozpoczęcia meczu, ale ich największe szanse na wysłanie gry w dogrywkę dały im rzut rożny, kiedy Robin Dias skinął głową z bliskiej odległości.

Zamiast tego to Chelsea ponownie zdobyła bramkę przez Christiana Pulisica w czasie przerwy, tylko po to, by flaga ponownie wyszła z drużyny i uratowała City.

Ale nie było próby ratowania historii dla ludzi Guardioli, ponieważ nie mogli teraz poprawić hat-tricka Manchesteru United w Lidze Mistrzów, angielskiej Premier League i FA Cup od 1998/1999.