Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Dlaczego Marczyk, wspierany przez ORLEN talent planuje sezon „mieszany” w ERC – FIA ERC

Dlaczego wspierany przez ORLEN talent Marczyk planuje „mieszany” sezon w ERC

Miko Marczyk po raz drugi z rzędu udowodni swój talent w Rajdowych Mistrzostwach Europy FIA, łącząc się ponownie ze swoim pilotem Szymonem Gospodarczykiem w stroju MICHELIN wyposażonym w sportowe technologie wyścigowe koda Fabia Rally2 Evo pod szyldem Team ORLEN .

Były mistrz Polski Marczyk (25 lat) wystąpił w pięciu meczach ERC w 2020 roku i zajął ósme miejsce w klasyfikacji końcowej, mimo że nie wiedział z góry, w jakich imprezach brał udział.

Zapowiedział swój program ERC za pośrednictwem transmisji na żywo, co było ważnym momentem dla niego i Gospodarczyka. Marczyk powiedział: „To było dla nas ważne, bo kierowcy rajdowego nie jest łatwo zorganizować wszystko we właściwy sposób, ale jestem zadowolony”. „ORLEN, nasz główny sponsor, cieszyliśmy się z pierwszego sezonu współpracy w 2020 roku. Jesteśmy bardzo wdzięczni za wsparcie i dumni, że mogliśmy znowu mieć tę szansę w ERC. Jedna rzecz to szybka jazda, ale dużo ciężkiej pracy. przed nim. Teraz jest najlepsza część, ponieważ mogę. ”Przygotuj się na bycie kierowcą rajdowym i bądź jak najbardziej gotowy na nowy sezon, który będzie dla mnie sezonem hybrydowym.

„Z jednej strony chciałbym mocno naciskać na rajdach takich jak Polska, Libaya, Rzym czy Wyspy Kanaryjskie, gdzie mam pewne doświadczenie. Ale z innego punktu widzenia jest jeszcze kilka tras, które muszę zdobyć, aby zdobyć doświadczenie. przyszłość, bo mam nadzieję, że będziemy robić więcej sezonów w ERC ”.

Członkostwo w ERC-MICHELIN Talent Factory wzbudza wpływ Marczyka
Oprócz bezpośredniego sukcesu Marczyk dołączył do ERC-MICHELIN Talent Factory, która docenia osiągnięcia zarejestrowanych kierowców ERC w wieku 28 lat i młodszych na początku 2021 roku, startujących w samochodach Rally2 na oponach MICHELIN. „Jest to dla nas bardzo ważne, ponieważ MICHELIN jest naszym partnerem, a doświadczenie innych graczy w tej kategorii będzie bardzo podobne do mojego, więc będzie to dobre porównanie”.

READ  Francis Ngannou zmierzy się z Anthonym Joshuą w mega roli boksu

Nowy sezon, nowy samochód dla polskich talentów
„Ponownie będziemy współpracować ze Sports Racing Technologies” – powiedział Marczyk. „Mieliśmy dobry rok 2020 z zespołem i mają duże doświadczenie w ERC. Otrzymamy nowy samochód, Fabię ze specyfikacją 2021, numer podwozia 124 od Koda Motorsport. Cieszę się z tego i zrobię co w mojej mocy. najlepsze dla polskich kibiców ”.

Poprawa głównego celu
„Mam nadzieję, że to ten sam poziom poprawy, co w 2020 roku” – powiedział Marczyk. „W 2020 roku nie było łatwo dostrzec naszą poprawę, bo rywalizacja była tak trudna. Ale wiem, że zajęcie ósmego miejsca w mistrzostwach Europy w 2020 roku wymaga dużo szybszej jazdy niż zajęcie pierwszego miejsca w mistrzostwach Polski w 2019 roku. A teraz Wiem, że jestem kierowcą. Dużo lepiej. Zrobić kolejny krok w tym roku, jak w 2020, plus bycie na mecie wszystkich rajdów bez pecha byłoby super i mam na to niezły pakiet. potencjał w zeszłym roku, ale w małych miejscach. Teraz mam nadzieję, że Pokaż nasz potencjał w dużych częściach, a nawet na wszystkich rajdach ”.