Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Objaśnienie menu zadań pobocznych „Reset” w FF7 Rebirth

Objaśnienie menu zadań pobocznych „Reset” w FF7 Rebirth

Final Fantasy VII Rebirth zawiera 36 zadań pobocznych rozmieszczonych na powierzchni planety. Po ukończeniu głównego wątku fabularnego w ogromnej grze RPG firmy Square Enix możesz zdecydować, czy chcesz zresetować te misje, czy też nie. Jedyną trudną częścią jest oczywiście to, że opcje menu Rebirth zawierają mylący język.

Jeśli chcesz wrócić do poprzedniego rozdziału gry i nie wiesz, jak zresetować różne zadania poboczne, ten przewodnik jest dla Ciebie. Ponadto, jeśli nie masz pewności co do innej opcji w menu, opcji Ponów bitwę, również podzielimy ją na łatwy do zrozumienia język.

Opcje zadań pobocznych Odrodzenia w prostym języku

Po ukończeniu głównej historii Rebirth będziesz mógł przejść do dowolnego rozdziału tej historii, korzystając z opcji „Wybierz rozdział” w opcjach „Systemu” gry. Masz tutaj trzy możliwości. Ale mają one większy sens, jeśli spojrzymy na opcje w odwrotnej kolejności niż są wymienione. Zatem od dołu do góry:

Zresetuj wszystkie dane zadania

Najbardziej oczywista z trzech opcji. Kiedy wybierzesz poprzedni rozdział, do którego chcesz się przenieść, wybranie tej opcji, zgodnie z informacją na opakowaniu, zresetuje wszystkie twoje postępy w każdym pobocznym zadaniu.

Przywróć wcześniej ukończone dane zadania

Załóżmy, że ukończyłeś 24 zadania poboczne z 36, a następnie ukończyłeś główny wątek. Jeśli wybierzesz tę opcję podczas przechodzenia do poprzedniego rozdziału, zachowasz ten numer — lub dowolną liczbę zadań pobocznych, które ukończyłeś. Jeśli ukończyłeś wszystkie 36 rozdziałów, ta opcja sprawi, że wszystkie te zadania będą miały status ukończonych. Generalnie wybieraj tę opcję, jeśli chcesz powrócić do pełniejszego stanu.

Zachowaj aktualne dane o ukończeniu zadania

Ta opcja powoduje, że wszystkie ukończone i niezakończone zadania poboczne pozostają na swoim obecnym miejscu podczas przechodzenia pomiędzy rozdziałami. Załóżmy, że wybierasz opcję „Resetuj wszystkie dane misji”, a następnie wykonujesz pięć zadań pobocznych przed przejściem do innego rozdziału. Jeśli chcesz zachować te pięć statusów w stanie ukończonym, ale resztę pozostawić niekompletną, wybierz opcję „Zachowaj…”

READ  Źródła wewnętrzne twierdzą, że Oppo może wycofać się z Francji po 30 czerwca

Jaka jest najlepsza opcja powrotu, aby pozbyć się pozostałych zadań?

Jeśli więc właśnie zdobyłeś punkty po raz pierwszy i jesteś gotowy, aby wrócić, aby dokończyć wszystkie dodatkowe czynności, możesz po prostu wybrać opcję „Zachowaj aktualne dane o ukończeniu zadania”. Jak sama nazwa wskazuje, spowoduje to „zachowanie” bieżącego postępu.

Czytaj więcej: Jak najlepiej wykorzystać nową Game Plus w FF7 Rebirth

Jeśli zresetowałeś cały postęp misji i chcesz wrócić do najdalszego punktu, do którego doszedłeś wcześniej, wybierz „Przywróć…”

Dlaczego warto zresetować dane misji?

Hej, może naprawdę chcesz, żeby jakiś kurczak znowu poszedł za tobą do domu? Ale poważnie, niektóre zadania poboczne mają nieco inne wyniki. Na przykład, aby uzyskać najlepsze zakończenie „Śnienia o błękitnym niebie” w Junon, na koniec zadania powinieneś wybrać wołowinę zamiast innych opcji.

Czytaj więcej: Wyjaśnienie szalonego zakończenia Final Fantasy VII Rebirth

Ponadto, jeśli ukończyłeś główny wątek, wiesz, że jeden z dobrych członków drużyny nieco zmienia głos. Wiele zadań pobocznych odzwierciedla tę zmianę. Jeśli więc zagrasz w „Of Robed Men and Ransoms”, usłyszysz pierwszy głos tej konkretnej postaci. Jeśli jednak pominiesz rozdział Cosmo Canyon w grze i wrócisz do tej misji, ta postać będzie miała inny głos. Powtórzyłem kilka z tych misji po obu stronach zamiany głosu i odkryłem, że linie dialogowe układają się nieco inaczej w obu przypadkach. To wspaniała obserwacja, jeśli masz taką samą obsesję na punkcie odrodzenia jak ja.