Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Szwajcarski uniwersytet opracowuje skaczącego robota do badania asteroid

Szwajcarski uniwersytet opracowuje skaczącego robota do badania asteroid

Jak ogłosił w czwartek uniwersytet na swojej stronie internetowej, studenci Uniwersytetu ETH Zurich w Szwajcarii opracowali trójnożnego robota, który może w końcu przedostać się przez powierzchnię asteroid poprzez serię długodystansowych skoków.
Wiadomości z Azerbejdżanu Raporty.

Dodała, że ​​robot znany jako SpaceHopper będzie używany w misjach kosmicznych do badania stosunkowo małych ciał niebieskich, takich jak asteroidy i księżyce, które mogą zawierać cenne zasoby mineralne, które ludzkość będzie mogła wykorzystać w przyszłości.

Według uniwersytetu badanie tych ciał niebieskich powinno również dostarczyć wglądu w proces powstawania wszechświata.

Powiedziała, że ​​program ruszył dwa i pół roku temu jako projekt badawczy dla studentów studiów licencjackich.

Obecnie jest to regularny projekt badawczy prowadzony przez pięciu studentów studiów magisterskich i jednego doktoranta.

Uniwersytet stwierdził, że szczególnym wyzwaniem podczas opracowywania tych robotów badawczych jest to, że w przeciwieństwie do większych ciał niebieskich, takich jak Ziemia, na małych ciałach niebieskich grawitacja jest minimalna.

Dlatego naukowcy przetestowali funkcjonalność swojego robota w stanie nieważkości podczas lotu parabolicznego Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA).

Śledź nas na Twitterze @AzerNewsAz

READ  Duży pierścień „R”