Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Obrońca tytułu Włochy zakwalifikowały się do Euro 2024 po zaciętym remisie z Ukrainą

Obrońca tytułu Włochy zakwalifikowały się do Euro 2024 po zaciętym remisie z Ukrainą

Leverkusen (Niemcy) – Włochy będą bronić tytułu mistrza Europy w przyszłym roku w Niemczech po poniedziałkowym remisie 0:0 z Ukrainą, który wystarczył, aby zapewnić sobie miejsce.

Ostatni gwizdek był ulgą dla Włochów po pełnym napięcia meczu, który napastnik Federico Chiesa określił jako „mecz pucharowy”.

Nieco ponad dwa miesiące temu Włochy znalazły się w tarapatach po zaledwie jednym zwycięstwie w pierwszych trzech meczach w trudnej grupie, w której skład wchodziły ponownie wicemistrzowie Europy Anglia i Macedonia Północna.

„Jestem bardzo zadowolony z tych kwalifikacji. Na początku września wydawało się to prawie niemożliwe, wszyscy byli trochę przeciwko nam, ale w końcu nam się to udało i zakwalifikowaliśmy się” – Chiesa powiedział włoskiemu nadawcy Rai. „To był mecz pucharowy, i było dużo napięcia.”

Włochom groziło utrzymanie w kwalifikacjach w przypadku porażki z Ukrainą, co było bolesnym momentem po tym, jak Włochy nie zakwalifikowały się do mistrzostw świata w 2022 r. w wyniku porażki w meczu barażowym z Macedonią Północną. Zamiast tego Ukraina pojedzie do kwalifikacji.

Negatywny wynik był zaskoczeniem, gdy obie drużyny stworzyły sobie wiele okazji. Włochom nadal zależało na trenowaniu stylu ataku Luciano Spallettiego, choć potrzebowali jedynie uniknięcia porażki.

Chiesa, Giovanni Di Lorenzo i Davide Fratesi nie wykorzystali doskonałych okazji dla Włoch w pierwszej połowie, a bramkarz Gianluigi Donnarumma zablokował strzał Mychajlo Modricia i pozbawił Ukrainę prowadzenia po tym, jak błędnie ocenił rzut z dystansu, dając Modricowi szansę.

Ukraińscy piłkarze zdecydowanie domagali się rzutu karnego w doliczonym czasie gry po tym, jak Brian Cristante powalił Modricia.

„Oczywiście wszyscy są rozczarowani wynikami, ale nie samym meczem, ponieważ uważam, że w tej chwili zagraliśmy dobrze przeciwko mistrzom Europy” – powiedział Oleksandr Zinchenko po rozegraniu meczu w pomocy reprezentacji Ukrainy . Jestem pewien, że przeanalizujemy ten mecz, wyciągniemy z niego pozytywne rzeczy i pójdziemy dalej. Nadal uważam, że mamy świetny zespół i świetlaną przyszłość.

READ  Wojownicy zbliżają się do doku stanowego Wiadomości, sport, praca

Mecz był technicznie meczem u siebie na Ukrainie, ale został rozegrany na stadionie Bayeru Leverkusen w Niemczech z powodu rosyjskiej inwazji na Ukrainę.

W przypadku Ukrainy kontynuowali europejską trasę koncertową, grając każdy z czterech meczów kwalifikacyjnych „u siebie” w innym kraju – najpierw na Słowacji, potem w Polsce, potem w Czechach, a teraz w Niemczech.

Trener Serhij Rebrow pochwalił duże wsparcie kibiców dla ukraińskiej drużyny narodowej oraz włoskich zawodników, którzy oklaskiwali hymn Ukrainy. „To bardzo emocjonalne” – powiedział. Po ostatnim gwizdku, gdy Włochy świętowały, ukraińscy piłkarze zebrali się wokół środkowego kręgu, aby oddać hołd kibicom, wśród których było wielu Ukraińców.

Ukraina nadal może zakwalifikować się do Euro 2024 poprzez kwalifikacje. Dla Ukrainy będzie to drugi raz z rzędu zakwalifikowanie się do dużego turnieju po tym, jak straciła miejsce na mistrzostwach świata w 2022 r. po przegranej z Walią.

___

Pisarka sportowa AP Daniela Matar z Mediolanu wniosła swój wkład.

___

Piłka nożna AP: https://apnews.com/hub/soccer