Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Sprzedaż gier Assassin’s Creed, Spider-Man, Mario i PS5 zwiększa sprzedaż w Europie w październiku |  Europejskie wykresy miesięczne

Sprzedaż gier Assassin’s Creed, Spider-Man, Mario i PS5 zwiększa sprzedaż w Europie w październiku | Europejskie wykresy miesięczne

Według GSD w całej Europie sprzedano 10,21 mln gier na komputery PC i konsole, co oznacza niewielki spadek o 2,3% rok do roku.

Dane te obejmują wszystkie gry sprzedawane cyfrowo przez większość głównych wydawców gier w całej strefie euro (aby zapoznać się z analizą rynku brytyjskiego, kliknij tutaj) oraz sprzedaż gier fizycznych na wszystkich głównych rynkach strefy euro.

Wzrost sprzedaży może wydawać się niewielki, ale robi wrażenie, jeśli weźmie się pod uwagę, że Call of Duty wystartowało w październiku ubiegłego roku, a tegoroczne CoD ukazało się w listopadzie. Oznacza to, że Europa osiągnęła ten wzrost nawet bez niezwykle popularnej strzelanki FPS firmy Activision.

EA Sports FC 24 było bez wątpienia najlepiej sprzedającą się grą miesiąca. Sprzedaż piłkarskiej gry EA była w ubiegłym roku o 10% niższa niż gry FIFA 23, choć częściowo można to wytłumaczyć zmianą nazwy marki i faktem, że w zeszłym roku odbyły się Zimowe Mistrzostwa Świata, które miały pomóc w budowaniu emocji wokół sportu.

Drugie miejsce zajęła gra Assassin’s Creed Mirage firmy Ubisoft, pokonując Spider-Mana 2 z bardzo niewielką przewagą (Assassin’s Creed Mirage był w sprzedaży przez dodatkowe dwa tygodnie). Pierwsze cztery tygodnie Mirage na rynku to o ponad 49% krócej niż to, co udało się osiągnąć w Assassin’s Creed Valhalla. Mirage opisywano jako szczuplejszą, bardziej klasyczną wersję serii, więc nie spodziewano się, że będzie konkurować z Valhallą. W porównaniu do starszych gier Assassin’s Creed sprzedaż Mirage jest o 22% wyższa niż Odyssey z 2018 r. i o 6% wyższa niż Assassin’s Creed Origins z 2017 r.

W przypadku Spider-Mana 2 premiera gry na PS5 była mocna: w ciągu pierwszych dwóch tygodni wzrost był o prawie 30% w porównaniu do Spider-Mana z 2018 r. i prawie trzykrotnie wyższy niż Spider-Man: Miles Morales z 2020 r.

READ  Wiadomości Formuły 1, Daniel Ricciardo, Max Verstappen, start z siatki, wynik

W porównaniu do zeszłorocznej wielkiej gry na PlayStation, God of War Ragnarok, sprzedaż Spider-Mana 2 w pierwszych dwóch tygodniach jest o 28% niższa. Dzieje się tak jednak dlatego, że God of War ukazało się także na PS4. Jeśli skupimy się wyłącznie na sprzedaży PS5, to Spider-Man 2 po dwóch tygodniach wyprzedził Ragnaroka o 8%.

Na czwartym miejscu znajduje się Super Mario Bros Wonder, choć gra Nintendo mogła uzyskać wyższą pozycję w rankingu, ponieważ dane te nie uwzględniają liczby pobrań (Nintendo nie udostępnia liczb cyfrowych firmie zajmującej się wykresami). Sprzedaż Wondera w dniu premiery jest dwukrotnie większa niż w przypadku Super Mario Odyssey z 2017 r. (kiedy baza instalacji na Nintendo Switch była znacznie mniejsza), o około 59% większa niż Super Mario 3D All-Stars z 2020 r. i około 53% większa niż Super Mario 3D World+ z 2021 r. Wściekłość Bowsera. Nintendo ogłosiło, że Super Mario Bros Wonder jest najszybciej sprzedającą się grą Super Mario w Europie.

Nowościami na październikowych listach przebojów są także Lords of the Fallen (nr 5), Metal Gear Sold: Master Collection Volume 1 (nr 16), EA Sports UFC 5 (nr 17) i Detective Pikachu Returns (nr 32). ). Sonic Superstars (nr 33) i Forza Motorsport (nr 42).

Jeśli chodzi o poszczególne kraje, EA Sports FC 24 zajęło pierwsze miejsce na większości rynków, ale inaczej jest w przypadku drugiego miejsca. Drugą najlepiej sprzedającą się grą października we Francji jest Super Mario Bros Wonder, w Niemczech Assassin’s Creed: Mirage, zaś we Włoszech i Hiszpanii Spider-Man 2.

Jeśli chodzi o sprzęt konsolowy, PS5 jest z pewnością konsolą nr 1 w Europie (na wszystkich analizowanych rynkach, z wyłączeniem Wielkiej Brytanii i Niemiec). Sprzedaż PS5 wzrosła o 143% w porównaniu z październikiem ubiegłego roku, co jest tym razem spowodowane dostępnością towarów. Nintendo Switch zajmuje drugie miejsce pomimo 20% spadku sprzedaży w porównaniu z październikiem ubiegłego roku, podczas gdy sprzedaż Xbox Series S i X w Europie w dalszym ciągu boryka się z trudnościami, spadając o 52% rok do roku.

READ  Partia rządząca w Polsce zabiega o referendum w sprawie prywatyzacji, wzmagając ataki na lidera opozycji

W październiku na wszystkich rynkach objętych analizą sprzedano łącznie 481 000 konsol.

W porównaniu z wrześniem ogólna sprzedaż na rynku wzrosła o prawie 16%, sprzedaż na PS5 wzrosła o 11%, sprzedaż na Switchu wzrosła o 10%, a sprzedaż na Xbox spadła o niecałe 20%. Uwaga: premiera roku na wyłączność konsoli Xbox (Starfield) odbyła się we wrześniu, a duże gry na PlayStation i Nintendo (Spider-Man 2, Super Mario Bros Wonder) w październiku.

Jeśli chodzi o urządzenia peryferyjne i akcesoria, na wszystkich monitorowanych rynkach sprzedano 1,14 mln produktów (spadek o 3,6% rok do roku), podczas gdy sprzedaż portfeli/kart punktowych spadła o 4% do 969 818 sztuk.

Europejskie GSD październik 2023 r. Top 10 (cyfrowe + fizyczne)

pozycja Tytuł
1 EA Sports FC 24 (EA)
2 Assassin’s Creed Mirage (Ubisoft)
3 Spider-Man 2 (Sony)
4 Super Mario Bros Wonder (Nintendo)*
5 Grand Theft Auto 5 (gwiazda rocka)
6 Lords of the Fallen 2023 (CI Games)
7 Pole bitwy 2042 (EA)
8 Dziedzictwo Hogwartu (Warner Bros.)
9 Red Dead Redemption 2 (gwiazda rocka)
10 Trzeba dwojga (EA)

*Dane cyfrowe nie są dostępne

Dane cyfrowe GSD obejmują gry od uczestniczących firm sprzedawane za pośrednictwem Steam, Xbox Live, PlayStation Network i Nintendo Eshop. Główne firmy uczestniczące to Activision Blizzard, Bandai Namco, Capcom, Codemasters, Electronic Arts, Embracer Group (w tym Gearbox, Koch Media, Sabre Interactive), Focus Entertainment, Konami, Marvelous Games, Microids, Microsoft (w tym Bethesda), Milestone, Nacon, Paradox Interactive, Quantic Dream, Sega, Sony, Square Enix, Take-Two, Ubisoft i Warner Bros. Zauważalne nieobecności to Nintendo i 505 Games, a także mniejsze studia.

Dane liczbowe obejmują gry sprzedane w Austrii, Belgii, Bułgarii, Chorwacji, Cyprze, Czechach, Danii, Finlandii, Francji, Niemczech, Grecji, Węgrzech, Islandii, Irlandii, Włoszech, Luksemburgu, Malcie, Holandii, Norwegii, Polsce, Portugalii i Rumunia. Rosja, Słowacja, Słowenia, Hiszpania, Szwecja, Szwajcaria, Turcja i Ukraina.

Dane fizyczne obejmują wszystkie gry, ale tylko te sprzedawane w Austrii, Belgii, Danii, Finlandii, Francji, Niemczech, Włoszech, Holandii, Norwegii, Polsce, Portugalii, Hiszpanii, Szwecji i Szwajcarii.

Sprzedaż sprzętu konsolowego obejmuje Belgię, Danię, Finlandię, Francję, Włochy, Portugalię, Rosję, Hiszpanię, Szwecję i Szwajcarię. Sprzedaż akcesoriów obejmuje te same rynki, ale nie obejmuje Szwajcarii.