Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Oczekuje się, że ceny gazu w Europie wzrosną w związku z obawami o dostawy LNG do Australii

Oczekuje się, że ceny gazu w Europie wzrosną w związku z obawami o dostawy LNG do Australii

  • Analitycy energetyczni uważają, że wzrostowa dynamika cen gazu ziemnego w Europie utrzyma się w nadchodzących miesiącach.
  • W środę ceny funduszy osiągnęły najwyższy poziom od połowy czerwca, przed spadkiem zysków i dalszymi stratami w czwartek.
  • Wzrost cen gazu nastąpił po wiadomościach o możliwym strajku w instalacji LNG w głównych zakładach w Australii, ponieważ pracownicy walczą o wyższe płace i większe bezpieczeństwo pracy.

Magazyny skroplonego gazu ziemnego (LNG) w terminalu importowym Grain LNG, obsługiwanym przez National Grid Plc, na Grain Island, 22 sierpnia 2022 r., Rochester, Anglia.

Dana Kitwooda | Wiadomości Getty Images | Obrazy Getty’ego

Analitycy energetyczni uważają, że wzrost cen gazu ziemnego w Europie będzie kontynuowany w nadchodzących miesiącach po tym, jak w środę kontrakty terminowe wzrosły o prawie 40%.

I widział obawy przed potencjalnymi zakłóceniami w dostawach w Australii miesiąc z przodu Cena gazu na Holenderskim Centrum Przelewowym (TTF), europejskim standardzie handlu gazem ziemnym, osiągnęła w środę najwyższy poziom od połowy czerwca.

Wzrósł do najwyższego poziomu w ciągu dnia wynoszącego ponad 43 euro (47,4 USD) za MWh, zanim w czwartek odrobił zyski i rozszerzył straty. Kontrakt był ostatnio widziany po cenie około 36,6 €.

Tymczasem kontrakty terminowe na gaz z dostawą we wrześniu na New York Mercantile Exchange w Stanach Zjednoczonych wzrosły w środę o 6,6% do poziomu 2,96 USD, odzwierciedlając najlepsze dzienne wyniki od połowy czerwca i najwyższą cenę zamknięcia od początku marca.

Przyszła podwyżka cen gazu Aktualności Od możliwego strajku w instalacjach skroplonego gazu ziemnego (LNG) w głównych zakładach w Australii, gdy pracownicy walczą o wyższe płace i większe bezpieczeństwo pracy.

Zhongqiang Lu, analityk gazowy w firmie konsultingowej Rystad Energy, powiedział, że podwyżka cen odzwierciedla możliwość strajku, który z kolei wpłynie na dostawy LNG podczas trwających fal upałów, pomimo dużych zapasów gazu w Europie.

„Możliwy strajk będzie prowadzony przez australijskich pracowników Chevron i Woodside Energy Group, co może zakłócić działanie czterech instalacji LNG” – powiedział Low w notatce badawczej.

READ  Po aukcji dom West Footscray zostaje sprzedany za 1,355 mln USD

Dodali, że perspektywa strajku może zakłócić prawie połowę australijskich zdolności eksportowych LNG i skłonić wielu azjatyckich nabywców do prób zdobycia ładunków LNG gdzie indziej.

Na przykład Chiny i Japonia kupiły łącznie 26 milionów ton australijskiego LNG w pierwszej połowie roku, powiedział Luo, zauważając, że stanowiło to ponad 60% eksportu tego kraju w tym okresie.

„Patrząc w przyszłość, spodziewamy się kontynuacji optymistycznych perspektyw cen gazu przy niższym imporcie LNG do Europy, planowanej konserwacji norweskich rurociągów i utrzymujących się falach upałów w wielu regionach na całym świecie” – powiedział Lu.

Dla Europy gwałtowny wzrost cen gazu nastąpił, gdy strefa euro nadal dystansuje się od rosyjskiego eksportu paliw kopalnych w następstwie całkowitej inwazji Kremla na Ukrainę.

John Evans, analityk w biurze maklerskim PVM, powiedział, że pomimo tego, że kraje takie jak Niemcy zabezpieczają duże kontrakty gazowe z innymi krajami, „nadal istnieje potencjał deficytów i powrotu do konieczności kupowania na miejscu, jak widzieliśmy w 2022 r.”.

„Australia jest obecnie największym eksporterem LNG, wyprzedzając Katar i Stany Zjednoczone, ale z problemami produkcyjnymi i zagrożonymi polami gazowymi europejscy nabywcy obawiają się bezpieczeństwa dostaw i uciekają się do napełniania zbiorników z rynku kasowego przed nadejściem zimy” Evans powiedział w notatce badawczej. .

Evans powiedział, że przedłużenie działania siły wyższej ogłoszone w Nigerii w październiku ubiegłego roku jeszcze bardziej zaostrzyło rynek LNG, ponieważ pola walczą o przywrócenie produkcji po ciężkich powodziach.

„W tej chwili nie wydaje się, aby w sektorze energetycznym było coś niepokojącego, co mogłoby wstrząsnąć tym wzrostem” – powiedział.