Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Odliczanie do Śląska!  50 dni do Drużynowych Mistrzostw Europy w Lekkiej Atletyce

Odliczanie do Śląska! 50 dni do Drużynowych Mistrzostw Europy w Lekkiej Atletyce

Dziś mija 50 dni od rozpoczęcia Śląskich Mistrzostw Europy w Lekkiej Atletyce 2023… i będzie to impreza inna niż wszystkie!

Spojrzenie w przyszłość na Śląsk 2023

Po raz pierwszy w historii imprezy – w tym Pucharu Europy rozgrywanego w latach 1965-2008 – w tym roku wszystkie sekcje Drużynowych Mistrzostw Europy w Lekkiej Atletyce odbędą się pod jednym dachem iw tym samym miejscu.

Mistrzostwa Europy w Lekkiej Atletyce odbędą się w ciągu sześciu dni, od 20 do 25 czerwca, w połączeniu z trzecią edycją Igrzysk Europejskich 2023 w Krakowie-Małopolsce w Polsce, która prawdopodobnie zgromadzi 7000 sportowców w 29 dyscyplinach sportowych.

Ligi zostały uproszczone z czterech do trzech dywizji, przy czym trzecia liga przejmuje poranne sesje od 20 do 22 czerwca, a druga liga odbywa się w sesjach wieczornych od 20 do 22 czerwca, przed pierwszą dywizją – która będzie składać się z 16 drużyn, w tym Polska jako gospodarz – zajmuje centralne miejsce w wieczornych automatach turniejowych w czasie największej oglądalności od 23 do 25 czerwca.

Pełny podział trzech sekcji można znaleźć Tutaj Pełny harmonogram obejmuje wszystkie trzy sekcje Tutaj.

Odpowiednio, mistrzostwa zakończą się nowo wprowadzoną imprezą mieszaną 4×400 m, imprezą, w której gospodarz, Polska, zdobyła tytuł mistrza olimpijskiego w Tokio 2020.

Polacy chcą odnieść trzecie z rzędu zwycięstwo w Drużynowych Mistrzostwach Europy w Lekkiej Atletyce, a jedna z ich gwiazd, Anita Włodarczyk – rekordzistka świata w młocie i trzykrotna mistrzyni olimpijska – wzięła udział w ceremonii rozpalenia Płomienia Pokoju. W Rzymie na początku kwietnia.

„To naprawdę wzruszające być częścią tej ceremonii i przekazania pochodni. Teraz zabierzemy to do Polski. Wielokrotnie byłem na igrzyskach olimpijskich, a teraz mam szansę wystartować w Igrzyskach Europejskich” , dlatego bardzo ważne jest, aby być częścią takiej uroczystości” – powiedział Włodarczyk. .

Wszystkie trzy dywizje Mistrzostw Europy w Lekkiej Atletyce będą transmitowane na żywo za pośrednictwem strony internetowej Mistrzostw Europy w Lekkoatletyce.

READ  Moneta Pucharu Świata w krykieta rzuca kamieniami w stronę gospodarzy w Indiach po zwycięstwie Nowej Zelandii

Stadion Śląski autorstwa Marty Gorczyńskiej

Spojrzenie wstecz na Śląsk 2021

Polska zachowała tytuł w klasyfikacji generalnej Drużynowych Mistrzostw Europy w Lekkiej Atletyce 2021, które odbyły się również na Śląsku i były pierwszym dużym wydarzeniem od czasu pandemii koronawirusa z udziałem widzów.

Dziesięć zwycięstw w weekend zapewniło Polsce tytuł jeden po drugim z 181,5 punktu, choć bardzo niewiele wyprzedzając Włochy (179 punktów) i Wielką Brytanię (174).

Włosi osiągnęli swój najlepszy w historii wynik na lekkoatletycznych mistrzostwach Europy dwa lata temu, ale co by było, gdyby wkrótce mistrzowie olimpijscy Lamont Marcel Jacobs i Gianmarco Tampere nie wycofali się z kontuzji w przeddzień imprezy?

Wieloletni zdobywca podium, Niemcy, musiał zadowolić się czwartym miejscem w klasyfikacji generalnej w 2021 r., ale Johannes Vetter, potęga oszczepu, zaprezentował się w weekend, pobijając rekord mistrzostw w rzucie oszczepem na odległość 96,29 m – trzeci najdłuższy rzut w historii po rekordzie życia wynoszącym 97,76. m i Jan Zelezny ustanowili rekord świata 98,48 m.

Był to jeden z czterech rekordów mistrzowskich ustanowionych na Śląsku wraz z koleżanką z Niemiec Christine Husung, która wygrała rzut oszczepem kobiet na odległość 69,19 m, Polak Paweł Vadik wygrał młot na odległość 82,98 m i Włoch Yemaneberhan Kripa, który uzyskał 13:17,23 na 5000 m.

Inne godne uwagi wydarzenia to Pia Skryzewska, która w wieku zaledwie 20 lat wygrała zarówno bieg na 100 m, jak i 100 m przez płotki – pierwsza zawodniczka w historii, która wygrała takie dublet na Drużynowych Mistrzostwach Europy w Lekkiej Atletyce lub Pucharze Europy – oraz Natalia Kaczmarek, która wygrała bieg indywidualny na 400 m przed . Umocnienie zwycięstwa gospodarzy w sztafecie 4x400m.

Lekkoatletyka Europy Stephena Millsa