Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Ross jest gotowy do ponownego ryku

Ross jest gotowy do ponownego ryku

Po „ewoluowaniu” jako trener i osoba, Ross Aloisi wrócił do Brisbane, aby przejąć drużynę Roar.

A-League: Sydney FC przypieczętowało sobie miejsce w finale, wygrywając z Roarem, kończąc sezon Brisbane na Suncorp Stadium.

Ujawniony w lutym przez News Corp Australia jako główny pretendent do przejęcia Roar po zwolnieniu Warrena Moona, Aloisi został wyznaczony na człowieka, który poprowadzi odrodzenie Brisbane, chociaż przedstawiciele klubu prowadzili również rozmowy z niemieckim mentorem Marco Kurzem i byłym trenerem Marco Kurz. australijski obrońca Hayden Fox.

To trochę powrót do domu dla 50-letniego Lewisa, który był asystentem trenera Roara pod okiem brata Johna krótko pod okiem Darrena Daviesa przez większą część czterech sezonów przed odejściem na początku 2019 roku.

Od tamtej pory pracował jako asystent trenera w Adelaide United i japońskim klubie Yokohama F. Marinos, gdzie asystował trenerowi Kevinowi Muscatowi.

Po „ewoluowaniu” jako trener i osoba, Aloisi był zachwycony, że po raz pierwszy miał szansę zostać głównym trenerem klubu Serie A, podkreślając również, że nigdy nie chciał opuszczać Roar, pomimo mniej niż znaczącego odejścia jego brata w koniec 2018 r. 2018 r.

Były asystent trenera Adelaide United, Ross Aloisi, objął stanowisko w Brisbane Roar. Zdjęcie: Tom Huntley

– W tamtym czasie byli tu ludzie, którzy nie chcieli mnie w sztabie trenerskim, ale kiedy opuszczałem klub, nie było złej woli ani zgorzknienia – powiedział Aloisi.

„To część treningu, a ja ewoluowałem jako osoba i ewoluowałem jako trener piłki nożnej.

„Bardzo łatwo jest mi się zaaklimatyzować, ale nie możemy się doczekać ponownej odbudowy klubu”

Aloisi powiedział, że „dużo się nauczył” pracując pod okiem wielu trenerów i był szczególnie wdzięczny za możliwość pracy w Japonii przez rok z Muscatem, który poprowadził Yokohamę do tytułu J-League 2022.

READ  Wiadomości drużynowe, składy, pełne składy, u siebie i na wyjeździe, kontuzje, miejsca, zmiany, supertrener, najnowsze

„Chcesz rozegrać mecz o wysokiej intensywności, co oznacza, że ​​trening będzie inny” – powiedział Aloisi.

„W Japonii gracze ciężko pracują, trenują i chcą się poprawiać. Potrzebujemy graczy o tej samej mentalności i tak będzie wyglądał mój zespół. ”

Pomimo tego, że pochodzi z Australii Południowej, Aloisi powiedział, że ma mentalność „Queenslander”, która „nigdy się nie poddaje” i obiecał, że zespół Roar będzie wykazywał te same cechy „walki”.

„Jestem tego rodzaju osobą” – powiedział – „i nad takim trenerem pracuję, więc to naprawdę dobrze pasuje”.

„Będzie to częścią wdrażania zmiany kulturowej, wartości klubu, wartości zespołu, którymi są szacunek, profesjonalizm i nie tylko”.

Drużyna Rohra rozpocznie treningi przedsezonowe pod koniec przyszłego miesiąca i Aloisi ma nadzieję, że do tego czasu jego sztab szkoleniowy będzie już skompletowany.

Wśród personelu nie będzie Nicka Greena, którego kadencja jako tymczasowego trenera Rohra zakończyła się zwycięstwem Brisbane 1: 0 nad Melbourne Victory w weekend. Zwycięstwo sprawiło, że Roar zajął ósme miejsce w tabeli i uniknął konieczności rozgrywania miejsca w Pucharze Australii.