Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Ogromna farma słoneczna NT jest o krok bliżej, ponieważ Sun Cable radykalnie zwiększa wydajność

Plany budowy największej na świecie farmy fotowoltaicznej na Terytorium Północnym zostały rozszerzone nawet o 40 procent, a szacunkowe koszty wzrosły z 22 miliardów dolarów do 30 miliardów dolarów.

Sun Cable ogłosił również w czwartek, że otrzymał kluczową zgodę od rządu Indonezji na przejście podmorskiego kabla przez jego wody terytorialne do Singapuru.

Firma poinformowała, że ​​farma fotowoltaiczna, która zostanie zbudowana w pobliżu Elliott City na autostradzie NT, będzie teraz dostarczać od 17 do 20 gigawatów, w porównaniu z poprzednim planem 14 gigawatów.

System magazynowania, zapowiadany jako największa bateria na świecie, również został zwiększony do 36-42 GWh, z wcześniejszego celu 30 GWh.

Premier Terytorium Północnego Michael Gunner powiedział, że projekt wstrzyknie 8 miliardów dolarów w australijską gospodarkę, „przy czym większość z nich zostanie wydana tutaj, na Terytorium Północnym”.

„Sun Cable utworzyło biuro na tym terytorium i zatrudniło kilkanaście firm w Darwin do początkowej działalności” – powiedział.

David Griffin, dyrektor generalny Sun Cable, powiedział ABC Darwin, że zwiększone koszty odzwierciedlają większą pojemność własnych systemów słonecznych i magazynowych w Australii i Azji.

„To duży wzrost, ale zrobiliśmy to, ponieważ zwiększa to dochody projektu” – powiedział.

„Lepiej zaspokajamy zapotrzebowanie naszych klientów na ilość energii elektrycznej”.

David Griffin, dyrektor generalny Sun Cable Australia, nosi białą koszulę i uśmiecha się do kamery.
David Griffin, dyrektor generalny Sun Cable Australia, rozmawiał z ABC Darwin o projekcie.(

ABC News: Michael Donnelly

)

Griffin powiedział, że nowy projekt nie będzie wymagał obszaru większego niż 12 000 hektarów już zidentyfikowanych w pobliżu Elliott, 636 kilometrów na południe od Darwin.

„Technologia – magazynowanie energii słonecznej i magazynowanie baterii – nadal szybko ewoluuje i dzięki temu staje się coraz bardziej wydajna” [and] Większa energochłonność, więc na przykład potrzebujesz mniej ziemi na megawat”.

„Więc możemy zainstalować znacznie większy projekt na dokładnie tym samym obszarze”.

Oczekuje się, że australijsko-azjatycki program Powerlink będzie kierował odnawialną energię elektryczną do baterii słonecznej w Darwin, a następnie podmorskim kablem o długości 4200 km do Singapuru.

Firma poinformowała, że ​​jeśli projekt zostanie wdrożony, od 2028 roku zapewni Singapurowi do 15 proc. zapotrzebowania na energię elektryczną.

Zapewni również ogólną redukcję emisji dwutlenku węgla szacowaną na 8,6 mln ton ekwiwalentu dwutlenku węgla rocznie.

Indonezja to kluczowy element

Zatwierdzenie przez Indonezję pozwolenia na przeprowadzenie badań podmorskich na przeprowadzenie kabla przez jej wody zbliżyło projekt o krok do sukcesu.

„Indonezja ma kluczowe znaczenie dla przyszłego sukcesu projektu” – powiedział Griffin.

„Większość naszej podmorskiej trasy biegnie przez wody indonezyjskie, które są krajem archipelagowym, więc bardzo poważnie podchodzą do tego, gdzie zainstalować tę konstrukcję na swoich wodach, aby dobrze współgrała z ich szerszymi planami krajowymi” – powiedział.

Natomiast Griffin powiedział, że Sun Cable zainwestuje w Indonezji około 2,5 miliarda dolarów (3,44 miliarda dolarów).

„Przyjmie to formę zakupu sprzętu poprzez takie przedmioty, jak transformatory, przełączniki i kable uziemiające” – powiedział.

„Co najważniejsze – ponieważ opracowujemy największą baterię na świecie – jest to szansa na zapewnienie nowej zdolności produkcyjnej baterii stacjonarnych w Indonezji”.

zmiana strony

W sierpniu Sun Cable powiadomił rząd NT o planach przekierowania napowietrznych linii przesyłowych projektu do Gunn Point zamiast do Middle Arm.

„Pierwotnym planem było połączenie się z siecią Darwin w Middle Arm, a następnie byłby to początek podmorskiej trasy kablowej do Singapuru” – powiedział Griffin.

„Jednak w porcie Darwin jest wiele sprzecznych interesów”.

Pan Griffin powiedział, że zakład Gunn Point „ma łatwy dostęp do morza, a my nadal mamy dostęp do sieci Darwin, aby dostarczyć 800 megawatów mocy, którą chcemy dostarczyć do Darwin”.

Sun Cable wspierają miliarderzy Mike Cannon-Brooks i Andrew „Twiggy” Forrest.

Chociaż farma fotowoltaiczna zrobiła ogromny krok naprzód, wciąż istnieją pewne blokady.

Pojawiły się obawy dotyczące wpływu na środowisko usunięcia tego korytarza buszu.

Sun Cable prowadzi obecnie ocenę oddziaływania na środowisko, która, jak powiedział Griffin, zostanie opublikowana pod koniec roku.

„Jest to obszar zdegradowany, ponieważ przez bardzo długi czas był dzierżawą duszpasterską” – powiedział Griffin.

„Przeprowadziliśmy już szeroko zakrojone badania flory i fauny na tej ziemi”.

Oczekuje się, że zatwierdzenia zostaną wydane pod koniec 2022 roku.

READ  Dlaczego prezes CBA Matt Komen uważa, że ​​do schłodzenia gospodarki potrzebne będą niższe podwyżki stóp procentowych?