Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Oleksandr Usyk pokonuje Anthony’ego Joshuę w rewanżu o tytuł mistrza świata, wyniki sędziów, wiadomości, najważniejsze wydarzenia, reakcja Anthony’ego Joshuy

Oleksandr Usyk pokonuje Anthony’ego Joshuę w rewanżu o tytuł mistrza świata, wyniki sędziów, wiadomości, najważniejsze wydarzenia, reakcja Anthony’ego Joshuy

Oleksandr Usyk pozostaje mistrzem świata w wadze ciężkiej, broniąc swoich tytułów mistrzowskich po pasjonującej 12-rundowej wojnie z brytyjską supergwiazdą Anthonym Joshuą.

Joshua przegrał tytuły WBA, IBF i WBO z 35-letnim Ukraińcem w Londynie w zeszłym roku i w przeciwieństwie do rewanżu z Andy Ruizem Jr w 2019 roku – nie był w stanie odwrócić sytuacji w rewanżu w Arabii Saudyjskiej.

Usyek wytrzymał wczesny atak 32-letniego Brytyjczyka i kolejny oszałamiający atak w dziewiątej rundzie, by w końcu powrócić na szczyt, wyłaniając zwycięzcę podzielonej decyzji 113-115, 115-113, 116-112. Jego zwycięstwo w zeszłym roku przyszło jednomyślną decyzją, a walka była znacznie bliższa.

Oglądaj PPV: Usyk v Joshua 2 LIVE na Main Event dostępnym na Kayo & Foxtel, niedziela 21 sierpnia od 3AM AEST. Zamów teraz >

Plotki o emeryturze Joshuy to „bzdura” | 00:51

Chociaż Joshua mógł przegrać, upewnił się, że pogratulował Usykowi emocjonalnie przed opuszczeniem ringu, oświadczając, że jest „piekielnym wojownikiem”.

„Jeśli znasz moją historię, zrozumiesz moją pasję. Nie jestem pięcioletnim bokserem-amatorem”, powiedział po walce Joshua. „To był jeden z wyróżniających się kandydatów z mojej młodości”.

„Idę do więzienia… Zostałem zwolniony za kaucją i rozpocząłem trening emocjonalny.

„Pasja, którą w to wkładamy ***.

„Proszę o oklaski dla niego (Usika), mistrza świata w wadze ciężkiej.

„Nie jestem zawodnikiem 12-strzałowym, spójrz na mnie… Ten gość tutaj jest świetnym wojownikiem”.

Z flagą Ukrainy zawieszoną na tych ramionach, emocjonalny Usyk złożył serdeczny hołd swoim rodakom, którzy wciąż cierpią podczas trwającej wojny z Rosją.

„Dedykuję to zwycięstwo mojemu krajowi, mojej rodzinie, mojej drużynie, wszystkim żołnierzom, którzy bronią kraju” – powiedział Usyk po walce.

„Bardzo dziękuję.”

JEDDAH, ARABIA SAUDYJSKA – 20 sierpnia: Ołeksandr Usyk rozmawia z Anthonym Joshuą po walce o mistrzostwo świata wagi ciężkiej podczas bitwy o furię w Red Sea Heavyweight w King Abdullah Sports City Arena 20 sierpnia 2022 r. w Jeddah w Arabii Saudyjskiej. (Zdjęcie: Francois Niel/Getty Images)Źródło: Getty Images

Jest jeden pas, którego Usek musi jeszcze dodać do swojego imponującego składu, a mistrz WBC Tyson Fury stoi na drodze do potencjalnego meczu zjednoczenia.

READ  Kryzys na Ukrainie: UEFA prawdopodobnie przeniesie się do finału Ligi Mistrzów z Sankt Petersburga w Rosji

Fury wskazał w kwietniu, że jest gotowy odejść z boksu po udanej obronie tytułu przeciwko Dillian White.

Ale w ruchu, który wszyscy widzieli, 33-latek ogłosił swój powrót do sportu na początku tego miesiąca, przed oszałamiającym odwróceniem zaledwie kilka dni później.

Mistrz świata Usyk powiedział, że nie walczyłby „w ogóle”, gdyby nie było przeciwko Fury’emu, z którym jego zdaniem również chce walczyć.

„Jestem pewien, że Tyson Fury nie jest jeszcze na emeryturze i jestem przekonany, że chce moich wojowników” – dodał.

„Chcę z nim walczyć i jeśli nie walczę z Tysonem Furym, to w ogóle nie walczę”.

tak jak to się stało

Joshua cieszył się najlepszymi rundami otwierającymi po tym, jak celował w zwłoki swojego 35-letniego przeciwnika, prezentując bardziej skoncentrowany styl taktyczny w porównaniu do zeszłorocznej niespodziewanej porażki.

Brytyjczyk nie dawał się łatwo wciągnąć w szybkie triki i ruchy swojego lżejszego przeciwnika i wykazał lepszą pracę nóg i równowagę, co pozwoliło mu stać się bardziej ofensywnym – w porównaniu z wczesnym atakiem Usyka w ich pierwszym starciu.

Ale Usik wkrótce dokonał korekty i zaczął ryczeć, pomimo brutalnego, niskiego ciosu Joshuy w piątej rundzie, który wylądował na jego kości udowej i sprawił, że zaczął się kołysać.

Ale Joshua coraz bardziej zaczął wpadać w rytm przeciwnika, gdy walka trwała. Jednak Joshua znajdował zwłoki przeciwnika znacznie częściej niż podczas ich pierwszego spotkania, zwłaszcza w ekscytującej ósmej rundzie.

Niezrównany ruch Usika zaczął zwalniać, gdy Joshua rzucił się do przodu o dziewiątej, wysyłając przeciwnika na ryk tłumu. Joshua był w stanie po raz pierwszy wykorzystać swoje większe ciało na jednym z ich spotkań, a komentatorzy powiedzieli, że był w stanie „zastraszyć” Usika.

Ale Ukrainiec odwzajemnił przysługę, zwiększając produkcję w złowrogim zaklęciu w 10. rundzie, które sprawiło, że Joshua zatrzymał się. Joshua potrząsnął swoim przeciwnikiem, tylko po to, by uzyskać odpowiedź młotkiem, a Joshua wycofał się do lin ze zmęczonymi nogami.

READ  ODOT przedstawia projekty drogowe | Wiadomości, sport, praca

Wykonaj całą procedurę z poniższymi aktualizacjami na żywo. Nie widzisz tego? Kliknij tutaj!

Pełne wyniki kart

Oleksandr Usyk vs. Anthony Joshua, IBF, IBF i World Heavyweight Championship

Filip Hergovic pokonał Zhilei Zhang przez jednogłośną decyzję (115×112 x 2, 114-113) – usuwacz wagi ciężkiej IBF

Callum Smith pokonał Matthew Bauderlicka w czwartej rundzie KO

Badu Jack pokonał Richarda Riverę przez niejednolitą decyzję (96-94, 94-96, 96-94)

Ziad Al-Mayouf pokonał Jose Al-Atturiego w pierwszej rundzie TKO

Ramla Ali pokonała Crystal Garcia Nova przez pierwszą rundę TKO

Ciężkie kontrowersje wojenne

W przedostatnim meczu doszło do dramatu, gdy Filip Hergovic i Zhele Chang stoczyli niesamowitą 12-rundową wojnę.

Zhang znokautował swojego przeciwnika w pierwszej rundzie, patrząc na kontrolę, po czym zmierzył się z Hergoviciem w walce na kolejce górskiej.

Dwóch sędziów dało go Hergovicowi z przewagą 115-112, podczas gdy trzeci dał go Chorwatom 114-113 – do gwizdów z publiczności, a Zhang krzyknął „Wygrałeś!”

„Och wojowniku, człowieku” – powiedział Hrgovic – „To jest dla mojego ojca, który zmarł kilka miesięcy temu… To była bardzo zacięta walka, przegrywałem walkę, ale w późniejszych rundach przepychałem się i dawałem z siebie wszystko”.

„Szczerze, to mnie zaskoczyło, było lepiej niż myślałem.

„To była zacięta walka, ale myślałem, że wygrałem”.

Kamienie Monster Co.

Brytyjski bokser Callum Smith był bliski zostania dwukrotnym mistrzem świata po oszałamiającym zwycięstwie w czwartej rundzie w niedzielnym porannym TKO (AEST).

Smith, który walczył z Matthew Boderlic w eliminacji tytułu WBC wagi półciężkiej, zmierzył się z przeciwnikiem głęboko w czwartej rundzie, zanim jego lewy hak zakończył walkę.

32-latek wyglądał na zrelaksowanego, zanim Bauderlique o mało nie przewrócił się przez liny, gdy upadł na kolana.

Smith zdobył swój pierwszy tytuł mistrza świata przeciwko George’owi Grovesowi w 2018 roku, ale teraz wygląda na to, że ma kolejną szansę, aby ponownie wpisać swoje nazwisko w podręcznikach historii.

READ  Handluj Tom Mitchell, Hawthorne Hawks, Otwarty handel, Richmond, Carlton, Tom Morris Raport, Wiadomości

„Chcę tytuł mistrza świata, to wszystko, czego chcę… Dziś wieczorem (ja) mogę być o krok bliżej” – powiedział Smith po walce.

„Chcę po prostu wygrywać iw pewnym momencie chcę zostać mistrzem świata”.

Więcej wiadomości o boksie

Dlaczego furia powrotu może zostać wciągnięta w największą walkę w historii boksu?

Joshua kpi z gniewu wroga wagi ciężkiej po przejściu na emeryturę

Joshua „musi wygrać” rewanż o tytuł, aby ocalić swoje dziedzictwo – podczas gdy wrogowie walczą o kraj będący w stanie wojny

„Powinien wygrać… Uwielbiam presję” | 00:48

Oglądaj PPV: Usyk v Joshua 2 LIVE na Main Event dostępnym na Kayo & Foxtel, niedziela 21 sierpnia od 3AM AEST. Zamów teraz >