Tottenham 1 – 0 Wolverhampton

Harry Kane strzelił swojego 250. gola dla Tottenhamu, gdy podopieczni Antonio Conte przetrwali chwiejną pierwszą połowę, by pokonać Wolverhampton 1-0.

Kane, który strzelił zwycięskiego gola w 64. minucie po szybkim rzucie Ivana Perisica, jest teraz rekordzistą Premier League pod względem liczby goli strzelonych przez jeden klub (185) – więcej niż Sergio Aguero. Zajmuje 75. miejsce za całkowitym rekordem Alana Shearera wynoszącym 260.

Conte pochwalił osiągnięcie Kane’a, ale podkreślił znaczenie uhonorowania zespołu osobistymi trofeami, gdy Spurs szuka głównych trofeów w tym sezonie.

Conte powiedział: „Wiem, że Harry chciałby wymienić swoje osobiste osiągnięcia na trofeum i ciężko na to pracuje.

– Mówimy o napastniku światowej klasy, ale to, co mnie cieszy, to nie tylko piłka, z której mamy najlepszego strzelca, ale także zawodnika, który uczestniczy i dużo pracuje dla zespołu.

Dominujący występ Spurs po przerwie kontrastował z pierwszymi 45 minutami, kiedy Wilki oddały 12 strzałów na strzał Spurs – chociaż większość gry gości nie miała dobrej jakości, jeśli chodzi o wykończenie.

obrazek:
Kane wyprzedza Tottenham z bliskiej odległości

Niektóre sekcje kibiców gospodarzy wygwizdywały swoją drużynę w pierwszej połowie, ale Conte zebrał siły na wymaganą reakcję, gdy Kane uderzył w poprzeczkę kolejnym strzałem głową przed jego bramką, a Heung-min Son trafił w słupek.

Spurs do tej pory wygrali siedem z ośmiu ostatnich meczów u siebie w Premier League, w tym każdy z ostatnich pięciu, podczas gdy Bruno Legg Wolves pokonał 10 meczów bez zwycięstwa ligowego.

Oceny graczy

Tottenham Lloris (7), Sanchez (6), Dier (7), Davis (7), Royal (6), Bentancur (7), Hojburg (6), Perisic (7), Kulusevsky (7), Jr. (6) , Ken (8)

Subskrybenci: Richarlison (7), Soma (6), Sisson (6)

Wilki: Sa (7), Johnny (6), Collins (7), Kelman (7), Ait Nouri (6), Nunes (7), Neves (7), Moutinho (7), Bodens (6), Neto (6) ), Guedes (6)

READ  Australia Matildas pokonuje Uzbekistan i kwalifikuje się do Igrzysk Olimpijskich 2024 w Paryżu

Subskrybenci: Dendoncker (6), Jimenez (6), Hwang (6), Traore (6), Semedo (7)

zawodnik meczu: Harry Król

Głowa i ramiona nad resztą: jak Kane wywarł wpływ na Spurs…

Oczekiwano, że ostrogi będą w radosnym i pewnym nastroju po ostatnim uderzeniu Kane’a w Chelsea w zeszły weekend, ale cała iskra pochodziła z drugiej strony.

Wiadomości o drużynie Wilków

• Bruno Lage dokonał trzech zmian po zremisowanym 0:0 z Fulham, a najważniejszym wydarzeniem był debiut Matthewsa Nunesa po kontrakcie za 42,2 mln funtów ze Sportingiem Lizbona. Był też pierwszy występ Goncalo Guedesa w Premier League w ataku.

Spurs potrzebowały do ​​45. minuty, aby strzelić swój pierwszy celny strzał przez Kane’a, po tym jak Daniel Bodens i Goncalo Guedes nie wykorzystali kilku imponujących otwarć w rejonie Tottenhamu.

Portugalia FC

• Wilki wskazały siedmiu portugalskich piłkarzy w swoim początkowym składzie – z wyjątkiem Organizacji Narodów Zjednoczonych, jest to wspólny gracz z jednego kraju, który znalazł się w początkowym składzie w historii Premier League.

Najlepszą szansę Wilków nadarzyła tuż przed przerwą, kiedy Davinson Sanchez popełnił bałagan, próbując wybić prostą długą piłkę nad górą, pozwalając Guedesowi strzelić bramkę – ale Hugo Lloris zmusił go do szukania, a jego nowy kolega z drużyny strzelił szeroko. Podpis Matthews Nunes.

Wiadomości o drużynie Tottenham

• Antonio Conte dał Ivanowi Perisicowi swój debiut w Premier League, gdy Ryan Sessegnon spadł z ławki. Christian Romero otrzymał lekkie trafienie, dopóki Davinson Sanchez nie dostał trójki w plecy.

Conte nie dałby Spursowi możliwości ponownego grania kiepsko po przerwie, a wygranie dwóch rzutów rożnych w ciągu pierwszych 90 sekund nadało ton naciskowi Spurs z Dejanem Kulusevskym i Kane’em bardziej zaangażowanymi w niebezpieczne obszary.

Sanchezowi udało się skierować długą główkę z rzutu rożnego, zanim Kane po mistrzowsku odwrócił dośrodkowanie Kulusevsky’ego w poprzeczkę, ale chwilę później nie został zablokowany.

READ  Nestori Irankunda ma ważny kontrakt z Bayernem Monachium, a gwiazda Adelaide United jest o krok od szokującego porozumienia

Perisic – który miał swój pierwszy start w Premier League – przesunął piłkę z rogu blisko słupka, a szybkie rozważenie przez Kane’a ruchu poza Nathanem Collinsem zaowocowało tym, że najłatwiej uderzył głową z bliskiej odległości, aby odciążyć Tottenham Hotspur.

Conte: Naprawiliśmy to w pierwszej połowie

Trener Tottenhamu Antonio Conte Powiedział: „Pierwsza połowa była momentem na analizę z graczami, aby poprawić sytuację. Cierpieliśmy w pierwszej połowie – graliśmy przeciwko szybkiemu zespołowi. Cierpieliśmy razem, ale Hugo Lloris nie uratował. Próbowałem to naprawić. Taktycznie w drugiej połowie, ale mieliśmy energię, aby naciskać wysoko i stwarzać szanse.Graliśmy z dużą siłą i dobrą presją, a druga połowa była trudna dla Wolverhampton.

„Posiadanie siedmiu punktów pokazuje, że ten zespół poprawia się pod wieloma względami. Chcemy się doskonalić. Nie wystarczy walczyć o coś ważnego. Jest dużo harmonii i to jest ważne”.

Lage: Nigdy nie kończ obwiniania

głowa wilka Bruno Lagg: „To jest to samo [lack of finishing]. Wydaje się, że w naszym pierwszym sezonie było to takie samo. Graliśmy bardzo dobrze przeciwko tej wspaniałej drużynie ze świetnym trenerem z dużym charakterem. Zdominowaliśmy grę w pierwszej połowie i stworzyliśmy szanse, ale ostatecznie wychodzimy bez punktów.

„To samo, co powiedziałem w zeszłym roku, to to, że cele zostaną osiągnięte”.

Opta: Odciski palców Conte są w całym Tottenham

• Spurs rozpoczęli sezon niepokonani w pierwszych trzech meczach Premier League (W2 D1) – po raz pierwszy w kolejnych kampaniach od 2004/05 i 2005/06.
  • Dzisiejsze zwycięstwo Tottenhamu było 70. zwycięstwem Antonio Conte w Premier League (70/107 – 65%). Spośród menedżerów, którzy odnieśli co najmniej 70 zwycięstw w konkursie, tylko Pep Guardiola ma lepszy procent wygranych niż Włoch (171/230 – 74%).
  • Gol Kane’a był tysięcznym golem Tottenhamu u siebie w Premier League, stając się piątym zespołem, który osiągnął ten wyczyn po Man United, Liverpoolu, Arsenalu i Chelsea.
READ  Red Mahoney, Parramatta Ayles, Brisbane Broncos, Dunamis Lowe, Tex Hoy, Rycerze Newcastle