Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Ósma runda projektu dyplomacji sportowej pomiędzy Polską a Kolumbią – Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP

Ósma runda projektu dyplomacji sportowej pomiędzy Polską a Kolumbią – Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP

Ósma runda projektu dyplomacji sportowej pomiędzy Polską a Kolumbią

13.09.2023

13 września 2023 r. Szef Korpusu Dyplomatycznego Piotr Rychlik spotkał się w siedzibie PKOl z młodymi kolumbijskimi sportowcami odwiedzającymi Polskę.

Inicjatywa Dyplomacji Sportowej i Kulturalnej, realizowana przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych Kolumbii, to rządowy program mający na celu zapobieganie werbowaniu nieletnich z najbiedniejszych regionów kraju przez grupy zbrojne i przestępcze. Odwiedzając obcy kraj, uczestnicy mają okazję doświadczyć możliwości, jakie daje życie w spokojnym otoczeniu i zdobycie wykształcenia. Podczas szkoleń poznają kulturę i życie codzienne ludzi zamieszkujących dany kraj.

Projekt był realizowany we współpracy z partnerami z 53 krajów. Na podstawie dwustronnej umowy pomiędzy Ministrem Spraw Zagranicznych Polski i Kolumbii Polska uczestniczy w projekcie od 2015 roku. Polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych nawiązało partnerstwo z Akademicką Federacją Sportu AWF w Warszawie.

Młodzi goście, którzy w tym roku przyjechali do Polski w ramach Projektu Dyplomacja Sportowa, to pływacy. Ich trenerem jest Paweł Słomiński, znany specjalista w swojej dziedzinie. Kiedy Kolumbijczycy nie są na treningu, zwiedzają Warszawę i poznają polską kulturę. Ich domy w Kolumbii znajdują się na obszarach dotkniętych wewnętrznym konfliktem zbrojnym; Dla wielu wizyta w Polsce jest pierwszą podróżą zagraniczną.
W spotkaniu wziął udział Ambasador Kolumbii w Polsce Jego Ekscelencja Pan Asaad José Gater Peña. Szef MSZ życzył sportowcom dobrego pobytu w Polsce i dalszej kariery sportowej.

Biuro prasowe Ministerstwa Spraw Zagranicznych

Zdjęcia (2)

READ  Polska sprząta szafy na pomoc | Wiadomości, sport, praca