Ash Party zakwalifikowała się do trzeciej rundy na Italian Open, zanim Naomi Osaka upadła. Zdjęcie: Getty

Ash Party wydała potwierdzone oświadczenie W Italian Open trzech największych konkurentów upadło we French Open.

Serena Williams, Naomi Osaka i Simona Halep Wszyscy oni stali się wybitnymi ofiarami w Rzymie w środę w dniu całkowitych pogromów.

’Geniusz w pracy’: Szalony akt opanowania glinianych płytek Ash Party

Dziki: Rafa Nadal oszałamiająco przyznaje się do 26 miliardów dolarów kryzysu sportowego

Williams i Osaka napotkali pierwszą przyjazną przeszkodę podczas French Open Halep rozdarł cielę Silnie wątpi w Rolanda Garrosa.

Ale takich problemów nie było dla Barty, która jako kobieta do podboju w Paryżu oddała kolejny potężny strzał ostrzegawczy w stronę swoich konkurentów.

W środowym meczu otwierającym światowe rozstawienie numer 1 przeszło wczesną kontrolę kazachstańczyka Jarosława Shvidovej, po czym w 10 z ostatnich 11 meczów wyszła z gry i wygrała 6: 4, 6: 1 w 78 minut.

Ostatecznie znalazła się w groove’u, który dostrzegł jej siłę w zdobyciu tytułu w Stuttgarcie oraz w finale w zeszłym tygodniu w Madrycie, kiedy postawiła sobie za cel kolejny tytuł na kortach terenowych.

Barty był optymistyczny po pokonaniu potencjalnie kłopotliwej przeszkody w 33-letniej Shvedova, byłym zawodniku na liście 25 najlepszych zawodników świata, który wracał kontuzjowany po tym, jak zrobił sobie przerwę, by zostać matką.

„Musiałem dać sobie czas, aby przyzwyczaić się do okoliczności” – powiedział Queenslander.

„Zawsze wiedziałem, że nadejdzie okres dostosowawczy, a Slava dostał grę, która mogłaby zająć bardzo szybko.

„To był szybki start i po prostu próbowałem wrócić, aby dać sobie szansę”.

Naomi Osaka, na zdjęciu przegrana z Jessicą Bigula na Italian Open.

Naomi Osaka rozważa swoją porażkę z Jessicą Bigula na Italian Open. (Zdjęcie: Clive Brunskill / Getty Images)

Nędza Naomi Osaki nadal tkwi w błocie

W międzyczasie Osaka nr 2 na świecie spadła, przegrywając 7-6 (7/2) 6-2 z Amerykanką Jessicą Bigulą w jej ostatnim upadku na kortach ziemnych.

READ  Kanadyjska mistrzyni świata Jessica Klimkett przechodzi do historii z brązem olimpijskim w judo kobiet

Czterokrotna mistrzyni Wielkiego Szlema nie była w stanie wrócić do meczu po przegraniu pierwszego seta i zerwaniu remisu ze swoim 31-rankingowym przeciwnikiem.

Osaka była dopiero w swoim trzecim turnieju od wygrania Australian Open w lutym, będąc również wyeliminowana w drugiej rundzie w Madrycie na początku tego miesiąca.

Mistrz US Open zdobył siedem tytułów na kortach twardych, ale nigdy nie udało mu się podnieść trofeum Clay Court.

Przegrana wzbudziła dalsze obawy o jej perspektywy we French Open, ponieważ w trzeciej rundzie uzyskała najlepszy wynik w Roland Garros.

I Williams była nieoczekiwana w swoim tysięcznym meczu w swojej karierzeWygrała Nadia Podoroska 7-6 (8-6) 7-5.

39-latka przegrała swój pierwszy mecz od przegranej z Osaką w półfinale Australian Open w lutym.

Williams nie przejmowała się porażką z Podroską, która po długiej przerwie dotarła do półfinału French Open.

„Trudno, że pierwszy mecz był na glinie” – powiedziała.

„Zdecydowanie dobrze było przejść jakiś dystans i spróbować tam być, ale wyraźnie mogłem poradzić sobie z Legionami”.