Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Oto jak menopauza może wpłynąć na Twój sen i regenerację organizmu

Istnieją trzy główne sposoby, w jakie menopauza wpływa na sen:

Uderzenia gorąca i nocne poty: Wahania poziomu estrogenu i progesteronu powodują wzrost poziomu adrenaliny, hormonu stresu. Ta adrenalina tworzy falę gorąca w ciele, często nazywaną „uderzeniem gorąca”, i zwykle towarzyszy jej silne pocenie się. Uderzenia gorąca i zmiany temperatury ciała często wybudzają ludzi ze snu.

Zmiany hormonalne: Progesteron pomaga uspokoić nasz układ nerwowy, zmniejszyć gonitwę myśli i spowolnić fale mózgowe. Estrogen pomaga regulować nasz cykl snu i czuwania i utrzymuje niską temperaturę ciała w nocy. Spadek poziomu progesteronu i estrogenu może wpłynąć na te ważne elementy dla dobrego snu w nocy.

cykl deprywacji snu: Nocne poty i zmiany hormonalne mogą prowadzić do deprywacji snu, co prowadzi do wzrostu hormonów stresu w naszym ciele. To sprawia, że ​​spanie jest trudniejsze. Ważne jest, aby podjąć kroki w celu przerwania tego błędnego koła braku snu, aby nasz organizm mógł odpocząć, którego potrzebuje.

Ale co się dzieje, gdy nie śpimy wystarczająco dużo, zwłaszcza podczas tej zmiany hormonalnej?

Sen to czas, w którym leczymy, regenerujemy się i regenerujemy. Bez wystarczającej ilości snu, zwłaszcza w tym okresie przejściowym, możemy się starzeć wykładniczo. Na poziomie fizycznym brak snu uniemożliwia naprawę mięśni, kości i tkanek, co wpływa na nasze zdrowie, sprawność, siłę, odporność, wygląd oraz obniżoną energię. Wpływa to również na nasz nastrój, co sprawia, że ​​czujemy się źli, mniej podekscytowani i bardziej niespokojni. A na poziomie mentalnym nasze myślenie staje się mniej jasne, a nasza pamięć spada.

Zarządzanie temperaturą ciała

Znalezienie sposobów na kontrolowanie temperatury ciała może znacznie poprawić jakość snu. Oto kilka sposobów, w jakie możesz pomóc regulować temperaturę ciała:

  • Wybierz pościel i bieliznę nocną wykonane z naturalnych, oddychających materiałów, takich jak bawełna
  • Rozważ użycie poduszki wypełnionej żelem, aby schłodzić głowę i twarz
  • Co być może najważniejsze, wybierz materac, który pomoże regulować temperaturę ciała. Zwykły materac nagrzewa się i zwraca Ci temperaturę ciała. Jednak materace z pianki grafitowej poprawiają temperaturę ciała poprzez pochłanianie nadmiaru ciepła ciała. Nowy materac Diamond Hybrid firmy Emma – The Sleep Company wykorzystuje tę technologię grafitową, która zapewnia głębszy i bardziej spokojny sen.
  • Po prostu się wyluzuj… Temperatura naszego ciała wzrasta wraz z napięciem i spada wraz z relaksem.

Co zrobić, jeśli nie możesz zasnąć

Ponieważ niski poziom progesteronu może nasilać gonitwę myśli, spróbuj uspokoić układ nerwowy przed snem, robiąc coś, co pomoże ci się zrelaksować. Jak czytanie, powolne oddychanie lub medytacja. To aktywuje przywspółczulny układ nerwowy, znany również jako układ spoczynkowy i trawienny, a także obniży temperaturę ciała, zapewniając lepszy sen.

Jeśli nie możesz łatwo zasnąć, gdy jesteś w łóżku, sprawdź, czy jedyne myśli, jakie masz, to te, które wywołują uśmiech na Twojej twarzy. Świadomie pracuj nad rozluźnieniem różnych mięśni w ciele, jednocześnie spowalniając oddech. Jeśli wydaje ci się to trudne, spróbuj posłuchać relaksu podczas snu kierowanego, który cię uspokaja.

Moc twojego umysłu your

Proszę moich klientów, aby zaczęli zauważać, co myśleli przed szczytową temperaturą. Podczas gdy ich początkowa reakcja często brzmi: „Nic nie myślałem”, gdy tylko zaczynają zdawać sobie sprawę z tego, co myśleli przed snem lub przed wzrostem temperatury, często zaczynają rozpoznawać, że były to niespokojne lub stresujące myśli.

Mogą to być pomysły na to, co może się nie udać w przyszłości lub co ktoś może o niej pomyśleć. Im bardziej oswajamy nasze umysły zarówno w ciągu dnia, jak i przed snem, tym mniej prawdopodobne jest, że obudzimy się z tak ciężkimi nocnymi poceniem.

Kiedy pojawiają się uderzenia gorąca, jakkolwiek nieprzyjemne mogą być, zachęcam ludzi do „jazdy na fali” upałów, zamiast denerwować się nimi, aby ich poziom adrenaliny nie wzrósł jeszcze bardziej. Frustracja tylko zintensyfikuje gorący błysk.

Elina Winne jest ekspertem od snu i ambasadorką marki Emma – firma zajmująca się snem.

READ  Przypadki infekcji meningokokowych na północnych wybrzeżach Sydney