Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Sonda Europejskiej Agencji Kosmicznej do zbadania lodowego księżyca Jowisz rozpoczyna test próżni termicznej – IT Pro

Sonda Jupiter Icy Moons Explorer jest umieszczana w dużym symulatorze kosmicznym w Centrum Testowym ESA ESTEC w Noordwijk. Przez tygodnie będą trwały rygorystyczne i ważne testy termiczne. Ta sonda ESA ma na celu zbadanie lodowego księżyca Ganimedesa z 2032 roku.

Sonda o nazwie Juice jest Według Europejskiej Agencji Kosmicznej Umieść go w pokoju symulacji. Jest to największy pokój jednoosobowy w Europie, wysoki na 15 metrów i szeroki na 10 metrów. Niedługo przez wiele tygodni będziesz tam robił wszelkiego rodzaju testy termiczne. Po zamknięciu drzwi tego symulatora sonda jest wystawiona na działanie bardzo wysokich i bardzo niskich temperatur, aby sok mógł wytrzymać warunki misji.

Na przykład Juice najpierw przejedzie się wzdłuż Wenus, osiągając między innymi temperaturę 250 stopni Celsjusza. Natomiast w układzie Jowisza, który tak nazywa się Jowisz i jego księżyce, sonda będzie doświadczać temperatur na poziomie -180 stopni Celsjusza.

Sok w wielkim kosmicznym symulatorze

O Volkskrancie opowiada: Giuseppe Sarri, kierownik projektu ESA, mówi, że nie można popełniać błędów, a korzystanie z symulatora kosztuje 20 000 euro dziennie. Jeśli pojawi się problem, może wystąpić kilkutygodniowe opóźnienie. „Nigdy nie można przewidzieć ani obliczyć, jak zachowa się statek kosmiczny” – mówi. „Dlatego ten test próżni termicznej jest konieczny. Odkrywasz na przykład, że dana antena bardzo się nagrzewa. W rzeczywistości zawsze potrzebne są drobne poprawki.” Na początku przyszłego miesiąca stanie się jasne, czy dochodzenie zostało w pełni zatwierdzone.

za

Sok pozostanie w ESTEC do lipca, po czym sonda zostanie przetransportowana do Tuluzy na ostatnią rundę testów, która obejmie sprawdzenie, czy sonda wytrzyma wibracje napotkane podczas rzeczywistego startu. Stamtąd samolot uda się do Gujany Francuskiej, gdzie zostanie wystrzelony pociskiem Ariane 5 w sierpniu przyszłego roku. Sok dotrze do Jowisza dopiero w lipcu 2031 roku, po czym statek kosmiczny wejdzie na orbitę wokół lodowego księżyca Ganimedesa rok później.

READ  Obejrzyj 7 wspaniałych nowych zdjęć wszechświata zrobionych tego lata przez odrodzony Teleskop Kosmiczny Hubble'a

Sonda ESA będzie również badać lodowe księżyce Europa i Callisto, choć skupia się przede wszystkim na Ganimedesie. Ten księżyc ma pod powierzchnią bardzo głęboki ocean, w którym mogą żyć mikroorganizmy. Ten ocean zawiera znacznie więcej wody niż Europa, a Ganimedes ma również pole magnetyczne, które blokuje śmiertelne promieniowanie. Europa jest głównym celem amerykańskiej misji o nazwie Maszynka do strzyżenia Europy.