Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Partnerstwo pomiędzy NENT Group a polską Formułą 1

Nordic Entertainment Group (NENT Group) i Formula 1 zawarły pierwsze partnerstwo w zakresie praw medialnych w Polsce.

Począwszy od 2023 roku, usługa przesyłania strumieniowego Viaplay Grupy NENT stanie się ekskluzywną polską siedzibą Formuły 1, z kompleksowym i innowacyjnym zasięgiem w lokalnym języku.

Viaplay będzie oferować relację na żywo z każdego wyścigu Formuły 1, sesji kwalifikacyjnej i treningów w sezonach 2023, 2024 i 2025, w towarzystwie programów studyjnych, komentatorów i polskich ekspertów. W Polsce dostępne będą również cztery wydarzenia na żywo w każdym sezonie oraz kompletny pakiet wszystkich wydarzeń w ramach bezpłatnej oferty.

Komentując rozwój, Anders Jensen, prezes i dyrektor generalny NENT Group, powiedział: „Podekscytowanie Formułą 1 będzie doskonałym uzupełnieniem piłki nożnej w Niemieckich Lidze Piłkarskiej i klubach UEFA na Viaplay w Polsce, wraz z naszą unikalną kolekcją Viaplay Originals, filmy i seriale.Nasze relacje z Formuły 1 są najwyższej jakości i nie możemy się doczekać, aby podzielić się nimi z wieloma polskimi fanami.Ta umowa po raz kolejny pokazuje, jak wieloletnie partnerstwo Grupy NENT z właścicielami praw stawia nas w centrum uwagi zostania mistrzem Europy radiowej i liderem rynku w Polsce ”.

Michaella Snoeck, Head of Media Rights, Formula 1 dodał: „Z przyjemnością ogłaszamy nawiązanie współpracy z Viaplay, usługą transmisji na żywo Grupy NENT w Polsce, która zapewni fanom sportu ekskluzywne relacje na żywo ze wszystkich wydarzeń w całym sezonie Formuły 1, w tym cztery wyścigi na żywo i kompletny pakiet. Na zasadzie darmowych pokazów. Nasza współpraca z NENT Group rozwija się w siłę i jesteśmy bardzo zadowoleni, że zaangażują fanów w wysokiej jakości i dogłębne relacje zarówno na imprezie, jak i swoje studio w Warszawie ”.

Grupa NENT posiada już prawa do Formuły 1 w Szwecji, Norwegii, Danii, Islandii, Estonii, Łotwie i Litwie. Firma uzyska również prawa w Finlandii w 2022 roku.