Pegula pokonuje Gauffa i awansuje do meczu o tytuł WTA Finals, Świątek kontra Sabalenka przerwana

Tenis – Finały WTA – Cancun, Meksyk – 4 listopada 2023 r. Jessica Pegula ze Stanów Zjednoczonych podczas meczu półfinałowego z Coco Gauff ze Stanów Zjednoczonych REUTERS/Henry Romero Uzyskanie praw licencyjnych

4 listopada (Reuters) – Jessica Pegula pokonała w sobotę mistrzynię US Open Coco Gauff 6:2, 6:1 i awansowała do meczu o tytuł podczas finałów ATP w Cancun w Meksyku, gdzie zmierzy się z numerem jeden na świecie Aryną Sabalenką lub Igą Świątek w następnej rundzie. . .

W pierwszym ogólnoamerykańskim półfinale finałów WTA od przywrócenia systemu ligowego w 2003 roku Pegula wykorzystała sześć ze swoich 10 szans na przełamanie i tylko raz w ciągu 60-minutowego spotkania straciła serwis.

Pegula złamała miłość, otwierając mecz i dwukrotnie zaatakowała serwis swojej dobrej przyjaciółki Gauffa, aby objąć prowadzenie 5-2 i w wygodny sposób wygrać pierwszego seta.

Drugi set Pegula wznowiła grę przełamując serwis Love i powiększyła prowadzenie na 2:0, po czym deszcz przerwał grę na 14 minut, podczas której wiatr zniszczył parasolkę, którą Gauff trzymała nad głową.

Po wznowieniu gry Pegula nadal kontrolował mecz, dodając kolejny serwis i wychodząc na prowadzenie 4-1, po czym deszcz ponownie przerwał grę, tym razem na 13 minut.

Gauff próbowała wprowadzić niezbędne poprawki, ale Pegula była silna od samego początku i zapewniła sobie zwycięstwo już po drugim punkcie meczowym, dzięki czemu dotarła do największego finału w swojej karierze.

W drugim półfinale Świątek zmierzyła się z rozstawioną z Białorusi Sabalenką, a Polak prowadziła w pierwszym secie 2:1, a mecz, który na koniec roku miał określić czołową pozycję w światowym rankingu rozstawionej drużyny, został odwołany z dnia na dzień ze względu na deszcz. .

Mecz został przełożony na niedzielę.

Jeśli Sabalenka wygra finały ATP, zakończy rok jako numer 1 na świecie, podczas gdy Świątek, numer 2 na świecie i zwyciężczyni Wielkiego Szlema, będzie musiała zdobyć tytuł, aby odzyskać czołowe miejsce z rąk mistrzyni Australian Open.

READ  Polska wykryła w swojej przestrzeni powietrznej obiekt, który wystartował z Białorusi, prawdopodobnie balon obserwacyjny

(Dodatkowe raporty Franka Bengo w Toronto; dodatkowe raporty Pearl Josephine Nazari w Bengaluru) Redakcja: Michael Perry

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.